Logo aerolinky American Airlines

American Airlines

Americká letecká společnost American Airlines (AA) je největší aerolinkou světa z hlediska počtu obsluhovaných destinací, počtu přepravených pasažérů i velikosti flotily. Založena byla roku 1926. Hlavní základna aerolinií leží v Dallasu (DFW). AA jsou jedněmi ze zakládajících členů aliance Oneworld.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 56 × 36 × 23 cm + malé o max. rozměrech 45 × 35 × 20 cm; obě o neomezené hmotnosti
  • Občerstvení na dálkových letech je teplé jídlo v ceně; na krátkých linkách občerstvení na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aa.com

Check-in a seating

Online check-in je dostupný 24 hodin – 90 minut před plánovaným časem odletu (v případě mezinárodních letů), resp. až 45 minut (v případě vnitrostátních letů). Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je zdarma. Seating na prémiových místech (extra prostor pro nohy nebo „exity“) podléhá extra poplatku, jehož cena startuje na 20 USD.

Naše recenze

Klasická americká aerolinka s průměrnými službami. Před příchodem pandemie expandovala i do Prahy, ale její návrat je zatím bohužel v nedohlednu. Palec nahoru za spolupráci American Airlines s British Airways, protože přináší spoustu spojů přes Londýn za Atlantik.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 × 36 × 23 cm a druhé malé o rozměrech max. 45 × 35 × 20 cm, obě o neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 30 USD (dle cílové destinace), u transatlantických letů na 60 USD (pokud jej dokupujete k tarifu Basic). Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo či zavazadla již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky American Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 225 376 447 – 24/7.

Kontaktujte American Airlines skrze kontaktní formulář.

Kontakt v Praze: Železná 14, Praha 1 ([email protected])

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava „inflight entertainment“ s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ceny začínají na 10 USD.

Destinace

Z Prahy (PRG) nabízela přímá spojení do Chicaga (ORD) a Filadelfie (PHL), nicméně příchod pandemie nemoci COVID-19 znamenal jejich zrušení. Dle posledních zpráv se s obnovou těchto linek nepočítá ani v roce 2022.

Přes Londýn do široké škály destinací v USA (atraktivní ceny zejména z německých letišť či Vídně), Karibiku, Střední a Jižní Americe.

Dále vnitrostátní spoje po celém USA.

Flotila

American Airlines vlastní největší flotilu komerčních letadel na světě, a to 957 letounů (k 23. 5. 2019).

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 737, Boeing 737 MAX 8, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile American Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)