American Airlines

Check-in
Online check-in k dispozici 24 h až 1,5 h před plánovaným časem odletu mezinárodních letů, 24 h až 45 min před odletem vnitrostátních letů. K dispozici také mobilní palubní vstupenka. Check-in na letišti je zdarma.
Logo aerolinky American Airlines
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 56 x 36 x 23 cm, malé o max. rozměrech 45 x 35 x 20 cm, obě o neomezené hmotnosti.
  • Seating výběr sedadla zdarma, poplatek za extra sedadlo začíná na 20 USD
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo v ceně, na krátkých linkách na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aa.com

Info o aerolince

Americké aerolinie American Airlines jsou největší leteckou společností světa co do počtu obsluhovaných destinací, flotily a výše finančních příjmů. Založené roku 1926. Hlavní základna aerolinií leží v Dallasu. AA jsou jedněmi ze zakládajících členů aliance Oneworld.

Naše hodnocení

Klasická americká aerolinka, průměrné služby, nyní s velkou expanzí v Praze. Palec nahoru za spolupráci American Airlines s British Airways, protože přináší spoustu spojů přes Londýn za Atlantik.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 56 x 36 x 23 cm a druhé malé o rozměrech max. 45 x 35 x 20 cm, obě o neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 30 USD, dle destinace, u transatlantických letů na 60 USD, při tarifu Basic. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo či zavazadla již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky American Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 225 376 447, 24/7

Kontaktujte American Airlines skrze kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ceny začínají na 10 USD.

Destinace

Z Prahy (PRG) do Chicaga (ORD) a Filadelfie (PHL).

Přes Londýn do široké škály destinací v USA, Karibiku, Střední a Jižní Americe.

Dále vnitrostátní spoje po celém USA.

Flotila

American Airlines vlastní největší flotilu komerčních letadel na světě, a to 940 letounů.

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 737, Boeing 737 MAX 8, Boeing 757, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile American Airlines?

 

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)