letiště Palermo

Letiště Palermo (PMO)

Letiště Palermo (PMO), celým názvem "Falcone Borsellino Airport" a dříve známé jako "Punta Raisi Airport", se nachází cca 30 km západně od největšího sicilského města. Pojmenováno je dnes po dvojici významných soudců, kteří v 80. letech významně bojovali proti zdejší mafii. Jedná se o vstupní bránu do severní části ostrova. Palermo se zároveň vejde do "TOP10" italských letišť z hlediska počtu odbavených cestovatelů (v roce 2023 obsadilo 9. místo). Nejvíce spojení odsud nabízí trojice nízkonákladových aerolinek – easyJet, Ryanair a Volotea.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 30 km
 • Oficiální web letiště aeroportodipalermo.it

Letenky do Palerma

Letenky z Prahy (PRG) do Palerma (PMO) nabízí domácí letecká společnost Smartwings. Jedná se ovšem charterové lety, které nejsou v běžné nabídce dopravce dostupné – tj. letenky na ně zakoupíš pouze u cestovních kanceláří ve formě zájezdu na Sicílii.

Nejvýhodnější spojení z Prahy do Palerma nabídnou Austrian Airlines (via Vídeň – VIE), Lufthansa (via Frankfurt – FRA / Mnichov – MUC) nebo Swiss (via Curych – ZRH). Cena takových zpátečních letenek se pohybuje v rozmezí 3,5 až 6 tisíc Kč.

Nejlevnější letenky do Palerma pořídíš v nabídce nízkonákladové aerolinky Ryanair, která na Sicílii létá mj. z několika nedalekých letišť (viz výčet níže).

Do Palerma se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky na letiště Palermo rezervuj přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Na autobusové zastávky, odkud jezdí autobusy do centra Palerma i dalších destinací v severní části Sicílie, narazíš hned před východem příletové haly. Přehled všech aktuálních odjezdů nalezneš na odjezdové tabuli.

  Autobusem do Palerma

  Autobusovou dopravu do centra hlavního města Palerma zajišťuje společnost Prestia e Comandè.

  • Jízda na hlavní nádraží trvá zhruba 50 minut.
  • Jízdenky si zakoupíš online na stránkách společnosti / v jednom z okýnek na letišti / přímo u řidiče.
  • Cena jednosměrné jízdenky je 6 € a zpáteční vyjde na 10 €.
  • Autobusy jezdí pravidelně každou půlhodinu od 3:30 až 21:30 z letiště /od 5:05 do 1:00 z hlavního nádraží v centru města.
  • Podrobnou trasu a časy odjezdů nalezneš na této stránce.

  Autobusem do regionu Trapani

  Z letiště Palermo se jednoduše dopravíš na nedaleké letiště Trapani za využití autobusů společnosti Salemi Autoservizi.

  Dopravu do regionu Trapani, stejně jako oblíbené destinace kolem města Alcamo, z letiště Palermo zajišťuje autobusová společnost Segesta Autolinee. 

  Vlakem do Palerma

  Pro dopravu z letiště Palermo do centra města můžeš využít také příměstských vlaků, jenž v Itálii představují oblíbenou a vcelku levnou možnost dopravy.

  • Železniční zastávka „Punta Raisi“ se nachází v bezprostřední blízkosti terminálu a vlaky do centra odjíždí každou půlhodinu.
  • Jízdenka tě vyjde na 6,5 € a zakoupíš ji v automatu na zastávce nebo online na stránkách trenitalia.com.
  • Doba jízdy z letiště do centra města je cca 35 minut.

  Půjčené auto

  Nejpohodlnějším způsobem dopravy po ostrově je půjčené auto. To si můžeš jednoduše zarezervovat v předstihu přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Pro maximální pohodlí při dopravě do Palerma můžeš samozřejmě využít taxislužby. Stanoviště místních taxíků se nachází hned před příletovou halou a jejich služba je koordinovaná dle příletových časů. Cesta do centra města trvá zhruba půl hodiny a zaplatíš za ni v průměru 40 €. Využít můžeš také moderní platformu Uber, která slinuje nižší cenu za cestu do centra města.

  Pokud ti nevadí sdílená jízda, můžeš využít jedno ze dvou stanovišť pro sdílené taxíky a ušetřit nějakou tu korunu (nějaké to euro.) Cesta do centra tě totiž v takovém případě vyjde na 10 € za osobu, za podmínky naplnění auta ve čtyřech.

   

  Doprava v noci

  V nočních hodinách je nejbezpečnější a nejpohodlnější využít služeb jedné z místních taxi společností.

  Přestup na letišti

  Letiště Palermo je malé a disponuje pouze  jedním terminálem. Standardně není využíváno jako přestupní letiště. Případný transfer ti ale příliš času nezabere.

  Volné chvíle si můžeš krátit ve VIP salonku GESAP, který je přístupný pro cestující vybraných leteckých společností, nebo těm, kteří si zakoupí vstupní poukaz. Nachází se v 1. patře terminálu a nabízí pohodlí se satelitní televizí, neomezeným internetovým připojením a hlavními italskými deníky.

  Další užitečné tipy

  Letiště Palermo je otevřené 24 hodin denně.

  Po celou dobu pobytu na letišti můžeš využívat neomezeného Wi-Fi připojení.

  V areálu terminálu se nachází několik kaváren, restauraci a pizzerie (jsme přece v Itálii). Nalezneš zde rovněž několik obchůdků, trafik a duty free shop.

  ✈️ Přílety/Odlety

  Přílety – letiště Palermo

  Odlety – letiště Palermo

  Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 19. 6. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)