World2fly

World2fly

World2fly (2W) je mladou španělskou leteckou společností, která se specializuje na lety do Karibiku + pronájem dálkových letadel cestovním kancelářím. Aerolinka byla založena v roce 2020 a rok později vypravila svůj první let. Její základna se nachází v hlavní městě Španělska, Madridu (MAD), odkud nabízí několik přímých linek do Karibiku.

Čeští a slovenští cestovatelé jejích služeb využijí při cestě na dovolenou s CK Fischer / EXIM tours. World2fly totiž pro tyto cestovní kanceláře zajišťuje charterové lety do exotických destinací (Dominikánská republika, Kuba, Mexiko či Vietnam).
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 50 × 40 × 25 cm a hmotnost 10 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.w2fly.es/en-en

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před a zavírá 4 hodiny před plánovaným časem odletu. Odbavení na letištní přepážce je vždy zdarma (někdy je to také jediná možná varianta odbavení – např. lety s CKs či lety na Kubu).

Výběr svého oblíbeného sedadla v předstihu vyjde na extra poplatek, který začíná na 20 €. Nevyužiješ-li této možnosti, bude ti sedadlo přiděleno zdarma během odbavení.

Naše recenze

Mladá španělská aerolinka vstoupila do širšího povědomí českých cestovatelů v zimní sezoně 2023/2024. kdy začala zajišťovat přímé spojení z ČR a Slovenska do Karibiku a JV Asie – jednalo se o charterové lety pro cestovní kanceláře CK Fischer / EXIM tours. Tato spolupráce bude pokračovat i sezoně 2024/2025 (viz náš magazín). Za to aerolinka získává rozhodně plusové body.

Trochu horší je již s komfortem na palubě během dálkových letů, neboť celá letadla jsou plně konfigurována pro cestující v ekonomické třídě. To znamená, že do „nafukovacího“ Airbusu se vejde více než 400 cestovatelů…

Pokud máš s letem na palubě World2fly vlastní zkušenost, neváhej se o ni podělit v komentářích od průvodcem.

Zavazadla

Všichni cestovatelé jsou oprávněni cestovat s příručním zavazadlem s max. rozměry 50 × 40 × 25 cm (hmotnost 10 kg) + osobní věcí (např. brašna na laptop, kabelka apod.), jejíž rozměry nesmí přesáhnout stanovený limit á 35 × 20 × 20 cm.

Všechny letenky taktéž obsahují zapsané zavazadlo k odbavení o max. hmotnosti 23 kg.

Nákup letenek

Letenky od aerolinky World2fly koupíš výhradně přes cestovní kanceláře. V České republice služeb aerolinky využívá CK Fischer.

Kontakt

Aerolinku můžeš kontaktovat na telefonním čísle +34 91 00 03 831 nebo sociálních sítí: Facebook / Instagram / Twitter.

Další kontaktní informace nalezneš na této stránce.

Pokud se jedná o letenky zakoupené skrze českou cestovní kancelář, kontaktuj nejdříve právě CK Fischer / CK EXIM tours.

Služby

Na všech dálkových letech je servírováno teplé občerstvení. Na výběr je také z široké nabídky alko / nealkoholických nápojů.

Moderní Airbusy A350 jsou vybaveny obrazovkami s integrovaným zábavným systémem, který cestovatelům zpříjemní cestu do cílové destinace. V případě letů na palubě starší A330 je možné využít systém palubní zábavy na vlastním zařízení (mobil, tablet, laptop).

Za poplatek jsou k dispozici také datové baličky, které ti zajistí připojení k síti i po dobu tvého letu.

Destinace

Hlavní základna dopravce se nachází ve španělském Madridu (MAD), odkud nabízí dálkové linky do Cancúnu (CUN), Havany (HAV), Punta Cany (PUJ) a Santo Dominga (SDQ). Od roku 2024 se v síti objeví také kolumbijské Cali (CLO).

Čeští cestovatelé se s aerolinkou setkají na charterových letech které dopravce zajišťuje pro cestovní kanceláře se skupiny DER Touristik. V zimní sezoně 2024/2025 se bude jednat o lety do mexické Puerto Vallarty (PVR) a na vietnamský ostrov Phu Quoc (PQC) – operováno Airbusem A350. A dále také do kubánského Holguínu (HOG) a do Punta Cany (PUJ) – operováno Airbusem A330-300. Více informací o dálkových letech World2fly z ČR najdeš v našem článku.

Flotila

Flotila dopravce se skládá z celkem čtyř širokotrupých letadel. Jedná se o starší Airbus A330-300 (kapacita 388 osob) a tři moderní Airbusy A350-900 (kapacita 432 osob).

Další Airbus A330-300 provozuje dceřiná aerolinka World2fly Portugal se sídlem v Lisabonu (LIS).

Podívej se na více informací o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)