letiště Peking

Letiště Peking Capital (PEK)

Letiště Peking Capital (PEK), známé také jako Beijing Capital International Airport, je jedním ze dvou mezinárodních letišť obsluhujících hlavní město Čínské lidové republiky. Jedná se o třetí nejvytíženější letecký přístav v Číně a zároveň jedno z nejrušnějších letišť na světě – jak z hlediska počtu pasažérů, tak i letových operací. Letiště je klíčovým dopravním uzlem pro Čínu i celou Asii a slouží jako důležitý spojovací bod mezi východem a západem. Svoji základnu zde mají společnosti Air China a Hainan Airlines.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 32 km
  • Oficiální web letiště en.bcia.com.cn

Letenky do Pekingu

Z Prahy (PRG) do Pekingu (PEK) se dostaneš pohodlně přímými lety, které provozuje společnost Hainan Airlines. Spojení je obsluhováno třikrát týdně a let trvá přibližně 9,5 hodiny. Zpáteční letenky na této lince se dají sehnat od 14 000 Kč. 

Alternativní možností je letět s přestupem s Air France – via Paříž (CDG)KLM – via Amsterdam (AMS) / Lufthansou – via Mnichov (MUC) či Frankfurt (FRA) / anebo s LOTem – via Varšava (WAW). Ceny takových zpátečních letenek se pohybují v rozmezí od 13 do 16 tisíc Kč.

Do Pekingu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Pekingu rezervuj přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Nejrychlejší a cenově nejdostupnější způsob, jak se dostat do centra města, představuje letištní vlak Airport Express. Vlak vyjíždí každých deset minut z terminálu 3 a projíždí i terminálem 2. Jednosměrná jízdenka tě vyjde na 25 CNY (80 Kč) a do stanice Dongzhimen, kde můžeš přestoupit na vnitřní okružní linku metra, dorazíš přibližně za 20 minut. 

Autobus

Další levnou variantou jsou kyvadlové autobusy, které mají několik zastávek v centru města i mimo něj. Pokud se chceš dostat do centra, využij linku číslo 3, směřující na Pekingské nádraží. Jezdí v intervalech 30 minut a cesta na nádraží trvá přibližně hodinu. Ceny za jednorázovou jízdenku se pohybují od 25 do 30 CNY (80–95 Kč) – v závislosti na tom, jakou vzdálenost pojedeš. Jízdenky se kupují ve stánku přímo na letišti. Podrobnější info o jednotlivých linkách najdeš na stránkách letiště en.bcia.com.cn/bus.

Taxi

Nejpohodlnější, ale zároveň nejdražší, typ dopravy představují taxíky. Mimo dopravní špičku ti cesta z letiště do centra, na náměstí Nebeského klidu, zabere asi 40 minut a zaplatíš za ní kolem 120 CNY (380 Kč). Oficiální taxíky používají taxametr a nástupní sazba činí 13 CNY (42 Kč). Platit se dá hotově, platební karty Visa a Mastercard tu ale neakceptují. Jelikož čínští taxikáři neumějí příliš dobře anglicky, doporučujeme připravit si raději název cílové destinace v čínštině.

Doprava v noci

Kromě taxíků, které jsou k dispozici 24/7, existují i noční kyvadlové autobusy. Ty tě dopraví z letiště do centra města mezi 21:00 a 04:00. Odjíždějí tehdy, kdy je na palubě více než 6 cestujících, přičemž jízdné je v nočních hodinách asi dvojnásobně vyšší, kolem 50 CNY (160 Kč).

Přestup na letišti

Letiště Peking má v současnosti pouze dva terminály, Terminál 2 a Terminál 3. Oba odbavují mezinárodní i vnitrostátní lety. Budovy jsou od sebe vzdálené přes 3 kilometry, nicméně lze se mezi nimi přesouvat kyvadlovým autobusem, který jezdí v 10minutových intervalech.

V případě, že Peking není tvojí finální destinací a na letišti pouze přestupuješ, nemusíš se ničeho obávat. Letiště je poměrně přehledné a pokud nemusíš vyzvedávat zavazadlo, není potřeba vůbec opouštět tranzitní prostor. Na přestup si vyhraď ideálně alespoň 1 hodinu.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřené 24/7.

Wi-Fi je na celém letišti neomezená a zdarma.

Víza do Číny je třeba si zařídit minimálně měsíc před odletem. Pokud na letišti pouze přestupuješ a tvůj navazující let odlétá do 144 hodin, je možné opustit tranzitní prostor a vstoupit na území Číny i bez standardního turistického víza. Bezplatné tranzitní vízum platí pro stopovery, jejichž délka nepřekročí 144 hodin. Podmínkou jeho získání je předložení navazující letenky s potvrzeným datem a místem imigračnímu úředníkovi.

Na letišti si můžeš vybrat mezi velkým množstvím obchodů, od prodejen s luxusním oblečením a doplňky, po obchůdky s potravinami. Je tu také široká nabídka restaurací s pokrmy lokální kuchyně, fast-foodů, směnáren a bankomatů. V případě potřeby můžeš využít převlékárnu či úschovnu zavazadel.

✈️ Přílety/Odlety

Přílety – letiště Peking

Odlety – letiště Peking

Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 7. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)