Letiště Manchester

Letiště Manchester (MAN)

Mezinárodní letiště Manchester (MAN) je třetím nejvytíženějším letištěm ve Spojeném království. Známé je také pod názvem "letiště Ringway". Letiště spojuje Manchester s destinacemi v Evropě i po celém světě. V roce 2019 letištěm prošlo přes 29,3 milionů cestujících.

Letenky do Manchesteru

Letenky z Prahy (PRG) do Manchesteru na přímých letech pořídíte u aerolinek easyJet, Jet2 a Ryanair. Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 4 000 Kč, akční letenky ulovíte i pod hranicí 2 000 Kč. Délka letu z Prahy do Manchesteru je 2 hodiny 10 minut.

Do Manchesteru se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Manchesteru rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Tramvaj

Tramvajová zastávka se nachází přímo na letišti. Souprava vás odveze do centra města, kde přestoupíte na tramvaj mířící do vaší cílové destinace. Tramvaje jezdí od 5:50 do 23:14 každý den (v neděli od 6:50 do 23:02). Interval je 12 minut a cesta z letiště vám zabere asi 45 minut. Za jízdenku do centra Manchesteru zaplatíte 1,40 GBP. Jízdenku si koupíte v automatech na zastávce nebo online.

Autobus

Na letiště míří hned několik autobusových linek: 18, 43, 103, 130, 199, 288, 313 a 368. Zastávka se nachází v docházkové vzdálenosti všech terminálů. Za jízdenku zaplatíte okolo 2 GBP a koupíte si ji na zastávce nebo bezkontaktně přímo v autobuse. Detailní jízdní řády a více informací naleznete na stránkách dopravního podniku.

 • 18: míří do zastávky Eccles a jezdí každou hodinu od 5:53 do 22:27.
 • 43: jede do centra Manchesteru a to od 2:25 do 23:31.
 • 103: tento autobus jede také do Manchesteru (Piccadilly Gardens) během dne od 6:02 do 23:09.
 • 130: autobus jede několikrát za den od 8:45 do 17:15 do zastávky Macclesfield.
 • 199: linka míří do Stockportu a jezdí mezi 4:45 a 23:15.
 • 288: autobus jede do Altrincham v 19:32 a 21:32.
 • 313: tento autobus míří také do Stockportu a dostanete se tam od 4:44 do 23:16.
 • 368: tímto autobusem se dostanete do Stockportu v 6:08 a 6:23.

Dále na letiště Manchester jezdí meziměstské autobusy, kterými se dostanete například do Liverpoolu a dalších měst v okolí. Své spojení naleznete na stránkách společnosti Airporttransfers.

Vlak

Vlaky vás odvezou z letiště na zastávku Manchester Piccadilly. Cesta vám zabere asi 20 minut a vlaky jezdí s desetiminutovým intervalem (každý den). Jízdenku si kupte online, v automatu nebo informačním stánku na letišti. Vyjde vás na cca 5 €. Vlaky jezdí  každý den od 4:22 do 1:13.

Vlakem se dostanete také do dalších měst v okolí – například Liverpoolu, Sheffieldu, Leedsu nebo Glasgow.

Půjčené auto

Na letišti v Manchesteru se nachází několik autopůjčoven. Super auto pro vaši dovolenou v Anglii si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu. 

Taxi

Stání taxíků naleznete před všemi letištními terminály. Alternativně využijte služby Uber nebo Bolt.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách naskočte na autobusovou linku 43. Pokud se potřebujete dostat do destinací, kam hromadná doprava v noci nejezdí, vezměte si klasické taxi, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Letiště má celkem tři terminály, které jsou spojeny průchodem mezi sebou a také s tramvajovou zastávkou (The Station) a hotelem Radisson BLU. Přesun z jednoho terminálu na druhý vám nezabere více než 15 minut.

 • Terminál 1 slouží jako základna pro aerolinku easyJet a spojuje letiště Manchester s několika destinacemi v Evropě i ve světě. Je uzpůsoben k obsluze Airbusu A380 společnosti Emirates, který létá mezi Manchesterem a Dubají.
 • Terminál 2 je také využíván pro lety do Evropy i do světa.
 • Terminál 3 je vyhrazen pro je vyhrazen pro aerolinku British Airways a jejich partnery z aliance Oneworld, dále také pro vnitrostátní lety.

Svůj přestup si zkraťte v některém z letištních salónků. Za vstup do „salónku Escape“ zaplatíte 28,99 GBP a za „salónek 1903“ si připravte 44,99 GBP. Vstup si zarezervujte předem online na stránkách letiště. Na letišti a v jeho blízkém okolí se také nachází hned několik letištních hotelů, které při dlouhém přestupu přijdou vhod. Noc v hotelu si rezervujte předem online.

Doporučený minimální čas na přestup na letišti Manchester je 75 minut.

Další užitečné tipy

Na všech terminálech letiště Manchester naleznete kvalitní zázemí ve formě široké nabídky obchodů, restaurací, kaváren a fastfoodů. Samozřejmě nechybí ani duty-free obchody.

Na letišti se nachází také modlitebny a prostory vyhrazené pro kuřáky.

Ve směnárně vyměníte valuty na britské libry nebo si vyberete hotovost v některém z bankomatů.

Letiště Manchester má také návštěvnické centrum, které je skvělé pro pozorování letadel. Otevírací dobu parku naleznete pod tímto odkazem. Kromě vyhlídkové plošiny je zde také dětské hřiště, kavárna, vyřazené letouny a další. Můžete si tu dokonce zarezervovat let v simulátoru letadla.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 27. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)