Qatar Airways

Qatar Airways

Qatar Airways (QR) jsou vlajkovou leteckou společností emirátu Katar. Aerolinka byla založena roku 1993. Svou základnu má na mezinárodním letišti Doha–Hamad (DOH).  Qatar Airways létají do více než 150 destinací napříč Afrikou, Asií, Evropou, Dálným i Blízkým východem, Severní a Jižní Amerikou a Oceánií.

V roce 2019 Qatar Airways získaly první příčku žebříčku Skytrax a staly je tak nejlepší světovou aerolinkou.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 50 × 37 × 25 cm a hmotnost 7 kg; u "First a Business class" dvě příruční zavazadla do celkové hmotnosti 15 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení a alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.qatarairways.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma. Možnost vybrat si bezplatně své oblíbené sedadlo závisí na rezervační třídě, v níž jsou vaše letenky vystaveny. Nižší třídy umožní výběr až během online check-inu, vyšší třídy naopak již při rezervaci letenky.

Naše recenze

Jedny z nejlepších aerolinií, které létají z Prahy. Své prvenství na žebříčku Skytrax si zaslouží. I „Economy class“ je velice příjemná a pohodlná. Jídlo je výborné. Qatar Airways létají do opravdu široké škály destinací a navíc umožňují stop-overy v Dauhá, takže v rámci cesty na druhou stranu planety můžete klidně během pár dní poznat i Katar.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 50 × 37 × 25 cm a hmotnost 7 kg. Cestující „First a Business class“ mohou mít dvě příruční zavazadla o celkové hmotnosti 15 kg.

Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů (dle destinace).

  • Na lety z/do Argentiny, Brazílie, Kanady a USA se vztahuje „koncept počtu kusů“. V „Economy class“ jsou povoleny 2 kusy zavazadel, každý do 23 kg. Ve „First a Business class“ jsou povoleny taktéž 2 kusy zavazadel, každý do 32 kg.
  • Na ostatní lety se vztahuje „koncept hmotnosti zavazadel“. V „Economy class“ je povoleno 25/30/35 kg (dle rezervační třídy). V „Business class“ je povoleno 40 kg a ve „First class“dokonce 50 kg. U vybraných destinací jsou limity ještě vyšší. Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Nákup letenek

Letenky Qatar Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Pobočka Qatar Airways v Praze sídlí na adrese: Jungmannova 750/34, Praha 1.

Kontakt v Praze – telefonní linka: +420 296 184 765; pondělí – sobota od 9:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 17:00. Pokud jste členem věrnostního programu Privilege Club, můžete využít tento kontakt: +420 296 184 766.  

Pro kontaktování letecké společnosti můžete využít také kontaktní formulář nebo nonstop linku v katarském Dauhá – +974 40 23 0000.

Služby

Inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů. Bavte se sledováním seriálů, poslouchejte hudbu nebo hrajte hry. Po připojení na palubní síť můžete psát SMS zprávy z oblak. Připojte se i na Wi-Fi OnAir a brouzdejte internetem na palubě letadla. Prvních 10 MB je bezplatných a to na prvních 15 minut od přihlášení. Poté je možné zakoupit větší datový balíček.

Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jedné vegetariánské. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány také zdarma, a to včetně prémiového alkoholu.

V případě delšího přestupu v Dauhá je možné získat „hotel při přestupu zdarma“.

Zážitkem je také let v „Business class“ neboli tzv. „QSuite“. 

Destinace

Do Doha (DOH) z Prahy (PRG) a z letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Budapešť (BUD), Mnichov (MUC), Varšava (WAW), Vídeň (VIE).

Z Dauhá do široké škály destinací po celém světě, mezi oblíbené destinace patří: Bali (DPS), Bangkok (BKK), Colombo (CMB) na Srí Lance, Malé (MLE) na Maledivách, indické Dillí (DEL), Káthmándú (KTM) v Nepálu, Sydney (SYD) či Auckland (AKL).

Flotila

Ve flotile Qatar Airways naleznete tato letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile Qatar Airways?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)