Qatar Airways

Check-in
Online check-in k dispozici 48 h až 1,5 h před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti je zdarma.
Qatar Airways
Příruční zavazadlo
Max. rozměry 50 x 37 x 25 cm a hmotnost 7 kg. U first a business class dvě příruční zavazadla do celkové hmotnosti 15 kg.
  • Seating bezplatný výběr místa ihned po koupi letenky
  • Občerstvení teplé občerstvení a alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.qatarairways.com

Info o aerolince

Qatar Airways jsou vlajkovou leteckou společností emirátu Katar. Založené roku 1993. Svou základnu na mezinárodním letišti Dauhá Hamad Qatar Airways spojuje s více než 150 destinacemi napříč Afrikou, Asií, Evropou, Dálným i Blízkým východem, Severní a Jižní Amerikou a Oceánií. V roce 2019 Qatar Airways hrdě stojí na první příčce žebříčku Skytrax.

Naše hodnocení

Jedny z nejlepších aerolinií, které létají z Prahy. Své prvenství na žebříčku Skytrax si zaslouží. I economy class je velice příjemná a pohodlná. Jídlo je výborné. Qatar Airways létá do opravdu široké škály destinací a navíc umožňuje stop-overy, takže po cestě na druhou stranu planety můžeme poznat i Katar.

Zavazadla

Příruční zavazadlo nesmí přesáhnout rozměry 50 x 37 x 25 cm a hmotnost 7 kg. Cestující first a business class mohou mít dvě příruční zavazadla o celkové hmotnosti 15 kg.
Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů, dle destinace. Na lety z/do Argentiny, Brazílie, Kanady a USA se vztahuje koncept počtu kusů. Při economy class jsou povolené 2 kusy zavazadel, každý do 23 kg. Při first a business class jsou povolené taktéž 2 kusy zavazadel, každý do 32 kg. Na ostatní lety se vztahuje koncept hmotnosti zavazadel. Při economy class je povoleno 30 kg. Při business class je povoleno 40 kg a při first class 50 kg. U vybraných destinací jsou limity ještě vyšší. Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Nákup letenek

Letenky Qatar Airways kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 296 181 810, po-so, 9-18 h.
Můžete využít také kontaktní formulář.

Služby

Inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů. Bavte se sledováním seriálů, poslouchejte hudbu nebo hrajte hry. Po připojení na palubní síť můžete psát SMS zprávy z oblak. Připojte se i na Wi-Fi OnAir a brouzdejte internetem na palubě letadla. Prvních 10 MB je bezplatných a to na prvních 15 minut od přihlášení. Poté je možné zakoupit větší datový balíček. Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jedné vegetariánské. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány také zdarma a to včetně prémiového alkoholu.

Destinace

Do Dauhá (DOH) z Prahy a z letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Budapešť (BUD), Mnichov (MUC), Varšava (WAW), Vídeň (VIE).
Z Dauhá do široké škály destinací po celém světě, mezi oblíbené destinace patří: Bali (DPS), Bangkok (BKK), Colombo (CMB), Dillí (DEL), Káthmándú (KTM)…

Flotila

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner. Chcete se dozvědět více o flotile Qatar Airways?

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)