Air Canada

Check-in
Online check-in k dispozici 24 h až 1 h před plánovaným časem odletu. K dispozici také mobilní palubní vstupenka. Check-in na letišti je zdarma.
Logo aerolinky Air Canada
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 55 x 40 x 25 cm, malé o max. rozměrech 43 x 33 x 16 cm, obě o neomezené hmotnosti.
  • Seating včasné zvolení sedadla od 14 CAD, při online check-inu zdarma
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo v ceně, na krátkých linkách na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aircanada.com

Info o aerolince

Air Canada je národní leteckou společností Kanady a zároveň její největší aerolinkou co se týče početnosti flotily a a přepravených cestujících. Založena roku 1937 a navazující na Trans-Canada Airlines, operuje na základnách v Calgary, Montréalu, Torontu a Vancouveru. Air Canada je jedním ze zakládajících členů Star Alliance.

Naše hodnocení

Za nás průměrná až podprůměrná aerolinka, ničím nevyčnívá z řady. Na vybrané linky, včetně letů z Prahy, nasazuje letadla své dceřiné společnosti Air Canada Rouge. Air Canada Rouge je příšerná nízkonákladovka a lety přes Atlantik na jejich palubě jsou za trest.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 43 x 33 x 16 cm, obě o neomezené hmotnosti s podmínkou, že musíte být schopni je uložit do schránek nad vaší hlavou bez asistence.

23kg odbavené zavazadlo je při mezikontinentálních letech zahrnuto v ceně letenky. Při kanadských vnitrostátních letech a při letech mezi Kanadou a USA, Mexikem a Karibikem poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 30 CAD. Pro výpočet poplatku využijte AC kalkulačku.

Nákup letenek

Letenky Air Canada kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon +420 234 723 265, v českém jazyce, po-pá 9-17 h

Kontaktujte aerolinku Air Canada přes email.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ověřte si její dostupnost na vašem letu. Ceny začínají na 6,50 CAD, při zakoupení předem získáte slevu.

Destinace

Z Prahy (PRG) do Toronta (YYZ).

Dále do mnoha kanadských destinací, jako je Vancouver (YVR), Montréal (YUL), Ottawa (YOW), Edmonton (YEG), Calgary (YYC). Nízké cenovky najdete na letech do Karibiku, zmínit musíme kubánskou Havanu (HAV) a Cayo Coco (CCC).

Flotila

Airbus A220, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 737 MAX 8, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Air Canada?

 

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)