Air Canada

Air Canada

Air Canada (AC) je národní leteckou společností Kanady a zároveň její největší aerolinkou z hlediska velikosti letecké flotily a počtu přepravených cestujících. Založena byla roku 1937, kdy navázala na Trans-Canada Airlines. Operuje na základnách v Calgary, Montréalu, Torontu a Vancouveru. Je také jedním ze zakládajících členů Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: 55 × 40 × 25 cm a 43 × 33 × 16 cm
  • Občerstvení na dálkových letech zdarma, na krátkých linkách za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aircanada.com

Online check-in a seating

Online check-in je k dispozici 24 až 1 hodinu před plánovaným časem odletu a to na webových stránkách Air Canada nebo v mobilní aplikaci. Check-in na letišti je zdarma.

Včasná rezervace sedadla podléhá poplatku od 14 CAD, při online check-inu si můžete vybrat sedadlo zdarma.

Nezapomeňte před cestou na elektronickou registraci eTa, kterou je třeba disponovat i v případě pouhého tranzitu via kanadská letiště.

Naše recenze

Za nás klasická průměrná aerolinka, která ničím nevyčnívá z řady. Na vybrané linky, včetně letů z Prahy, nasazuje letadla své dceřiné společnosti Air Canada Rouge. Air Canada Rouge je o levelu níž (na úrovni nízkonákladovek) a lety přes Atlantik na její palubě jsou spíše bolest než radost.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 43 × 33 × 16 cm. Obě dvě bez hmotnostního limitu –  podmínkou je pouze schopnost jejich uložení do schránek nad vaší hlavou bez asistence.

23kg odbavené zavazadlo je při mezikontinentálních letech často zahrnuto v ceně letenky. Při kanadských vnitrostátních letech a při letech mezi Kanadou a USA, Mexikem a Karibikem začíná poplatek za 23kg odbavené zavazadlo  na 30 CAD. Pro výpočet poplatku využijte AC kalkulačku.

Nákup letenek

Letenky od společnosti Air Canada kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní kontakt:

  • +49-69-27115-111 (zastoupení dopravce v Německu);
  • 800 022 915;
  • po – pá: 09:00 – 17:30.

Více informací o zákaznickém servisu dopravce naleznete na této stránce.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Na palubě vybraných letadel je k dispozici také Wi-Fi, ověřte si její dostupnost na vašem letu. Ceny začínají na 6,5 CAD (při zakoupení předem získáte slevu).

Aerolinka zákazníkům nabízí také „Premium Economy“ třídu.

Destinace

Přímé spojení z Prahy (PRG) do Toronta (YYZ), které je zajišťováno dceřinou společností Air Canada Rouge, bylo během pandemie zrušeno a zatím nedošlo k jeho obnovení.

S aerolinkou se dostanete do mnoha kanadských destinací – např. Vancouver (YVR), Montréal (YUL), Ottawa (YOW), Edmonton (YEG), Calgary (YYC) atd. Nízké cenovky najdete také na letech do Karibiku, kde dopravce obsluhuje pestrou paletu destinací. Zmínit musíme např. kubánskou Havanu (HAV) či populární Cayo Coco (CCC).

Flotila

Airbus A220, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 737 MAX 8, Boeing 767, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Air Canada?

Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)