Letiště Neapol

Letiště Neapol (NAP)

Letiště Neapol (NAP) se nachází na jihu Apeninského poloostrova v italské Kampánii. Oficiální název letiště je "Aeroporto di Napoli-Capodichino, Ugo Niutta" a je pojmenováno po pilotovi z První světové války – Ugo Nuittovi. Jedná se o páté nejvytíženější letiště v Itálii. V roce 2019 odbavilo více než 10 milionů pasažérů.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 6 km
  • Oficiální web letiště aeroportodinapoli.it

Letenky do Neapole

Letenky z Prahy (PRG) do Neapole můžete pořídit u dvou nízkonákladovek – Ryanair a Wizz Air. Cena letenek z Prahy na letiště Neapol se standardně pohybuje okolo 2 500 Kč. V akcích cena letenek může klesnout i pod 1 000 Kč. Doba letu z Prahy do Neapole je 1 hodina 55 minut.

Do Neapole se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Neapole si zarezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště do centra

Doprava ve dne

Mezi letištěm Neapol a centrem města jezdí autobus (Alibus), který staví na hlavním nádraží a v přístavu. Doba cesty na nádraží je přibližně 15 minut a do přístavu 35 minut. První ranní spoj z letiště vyjíždí v 5:30 ráno a poslední odjíždí o půlnoci. Alibus jezdí každou hodinu, pro přesné časy se podívejte na jízdní řád. Jednosměrná jízdenka stojí 5 € a zakoupit si ji můžete online nebo v prodejních automatech na letišti.

Do dalších měst v Kampánii se z neapolského letiště dostanete meziměstskými autobusy ze zastávky „P Bus“, která se nachází vedle parkoviště P1. Linky jsou operovány několika společnostmi, například Flixbus či Itabus.

Do Pompejí se dostanete díky shuttle-busům společností Curreri Viaggi, Beducci Travel Bus SRL či Pintour Scarl. Do Salerna jezdí autobusy Autolinee Liscio, Sita Sud Transporti, Air Campania, Busitalia Campania nebo Cosat.

Alternativou k městské hromadné dopravě jsou taxi, které mají vyhrazené stání před příletovou halou. Mimo taxi si můžete zavolat Uber.

Pro lepší orientaci se podívejte na mapu letiště.

Doprava v noci

Pokud přiletíte na neapolské letiště v nočních hodinách, musíte si vzít taxi či Uber.

Přestup na letišti Neapol

Letiště Neapol má dva terminály. „Terminál 1“ je hlavní a létá z něj většina letů. Přílety jsou na jižní straně terminálu a odlety jsou ve střední části. „Terminál 2“ je používán pro charterové lety. Mezi oběma terminály jezdí kyvadlový autobus a je mezi nimi možné přejít i pěšky.

Doporučený čas na přestup u domácích letů je alespoň 30 minut. U mezinárodních letů je doporučeno mít rezervu minimálně 40 minut. Pokud máte delší přestup a chcete během něj navštívit město, můžete si své zavazadla ponechat v úschovně, která se nachází na „Terminálu 1“.

Další užitečné tipy

Na letišti najdete několik duty free obchodů, restaurací a kafeterií. Na letišti se nachází i lékárna a oddělení pro ztráty a nálezy. Letiště je nekuřácké, tudíž zde ani nejsou zóny vyhrazené pro kuřáky. Také se zde nachází bankomaty, pošta a VIP salónek, který je otevřen od 5:00 do 21:00 a vstup stojí 25 €.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 7. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)