Logo aerolinky Air Arabia

Air Arabia

Air Arabia (G9) je nízkonákladová letecká společnost ze Spojených arabských emirátů . Založena byla teprve roku 2003. Svou základnu má na dubajském letišti Šardžá (SHJ).

Pod mateřskou společnost spadají dvě "dcery" – Air Arabia Egypt (E5) a Air Arabia Maroc (3O) se základnami v Alexandrii (HBE) a Casablance (CMN). Od roku 2020 je v provozu také Air Arabia Abu Dhabi (3L).
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a max. hmotnost á 10 kg
  • Občerstvení na prodej za přívětivé ceny
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airarabia.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 36 hodin před odletem z letiště Šardžá, resp. 24 hodin před odletem z ostatních letišť. Online check-in je k dispozici do 60 minut před plánovaným časem odletu a najdete jej na webu aerolinky. Bezplatně se můžete odbavit také na letištní přepážce.

Výběr preferovaného sedadla je zpoplatněný, ceny začínají od 5 AED, dle sedadla a destinace.

Naše recenze

Nízkonákladovka v pravém slova smyslu, Air Asia v arabské verzi. Základní letenka zahrnuje jen příruční zavazadlo a je bez občerstvení, nicméně příznivé ceny to vynahradí. Palec nahoru za přímé lety z Prahy do Šardžá, odkud je to jen kousíček do centra Dubaje.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Velké příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg je ke každé letence zdarma.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo k tarifu Basic činí 30–80 AED (dle destinace). K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Pokud budete kupovat letenku přímo na stránkách dopravce, k ceně letenky je nutné připočíst administrativní poplatek, jehož výše se mění dle destinace, na letu z Prahy do Šardžá činí 43 AED. Tento poplatek není zahrnut v ceně letenky, připočte se až v okamžik platby.

Kontakt

V Praze je Air Arabia zastoupena společností Discover Travel.

Telefonní kontakt: +420 233 312 618, po–pá, 9–17 h.

Případně vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Aerolinka žádné extra služby nenabízí.

Destinace

Letecká společnost Air Arabi dříve létala také z Prahy (PRG). Spojení s marockou Casablancou (CMN) skončilo v únoru 2020 a přímá linka na domovské letiště aerolinky – do Šardžá (SHJ) ležícího na předměstí Dubaje – nebyla zatím po pandemii nemoci „COVID-19“ obnovena.

Za lákavé ceny pořídíte u aerolinky také letenky do Nepálu (Káthmándú), na Srí Lanku (Colombo) a široké škály destinací napříč Indií, Afrikou a oblastí Blízkého východu. Ve všech případech se jedná o lety s přestupem na letišti v Šardžá.

Flotila

Air Arabia má velmi unifikovanou flotilu. Společnost využívá tato letadla: Airbus A320, Airbus A321.

Podívejte se na kompletní informace o flotile dopravce Air Arabia.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)