letiště Kutaisi

Letiště Kutaisi (KUT)

Mezinárodní letiště Kutaisi (KUT), celým názvem "Letiště Davida Dobyvatele Kutaisi", je jedním ze tří mezinárodních letišť v Gruzii. Pojmenováno je po pátém gruzínském králi, který zemi sjednotil. Na letišti operuje především aerolinka Wizz Air, která spojuje letiště s evropskými městy. V roce 2019 letištěm prošlo přes 870 000 cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 23 km
  • Oficiální web letiště kutaisi.aero

Letenky do Kutaisi

Letenky na přímých letech z Prahy (PRG) do Kutaisi pořídíte u nízkonákladovky Wizz Air. Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 4 000 Kč. Akční letenky z Prahy můžete ulovit i za méně než 2 tisíc Kč (zejména mimo sezónu). Délka letu z Prahy na letiště Kutaisi je 3 hodiny 30 minut.

Do Kutaisi se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Gruzie rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusové spojení z letiště Kutaisi nabízí dvě společnosti – Georgianbus a Omnibus. Jejich jízdní řád závisí na letovém řádu.

  • Georgianbus vás odveze do destinací jako hlavní město Tbilisi či přímořské město Batumi. Jednosměrná jízdenka vás vyjde na 25 GEL (asi 213 Kč) a zakoupit si ji můžete v příslušném okénku na letišti v příletové hale či online.
  • Omnibus spojuje letiště Kutaisi s Tbilisi, Batumi či Gori. I zde si připravte 25 GEL za jízdenku, kterou si můžete zarezervovat online nebo zakoupit v okýnku na letišti.

Maršrutky

Maršrutky zajišťují spolehlivou dopravu po celé Gruzii a odvezou vás z letiště do centra Kutaisi. Nejedná se o nejpohodlnější způsob dopravy (zvlášť pokud máte větší zavazadlo), ale cesta vás vyjde doslova na pár korun.

Půjčené auto

Na letišti si můžete půjčit auto a vyrazit za poznáváním krás Gruzie. Auto si jednoduše zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před letištěm naleznete několik taxíků. Cesta do centra města vás vyjde okolo 35 GEL. Alternativou může být aplikace Maxim, která funguje stejně jako například Bolt a platit můžete i v hotovosti. Další možností je objednat si Bolt.

Stopem

Gruzie je země velmi přívětivá pro stopaře. Máte-li v sobě dobrodružného ducha, můžete z letiště Kutaisi jednoduše a bezpečně stopovat.

 

Doprava v noci

Jelikož je doprava z letiště Kutaisi vázána na letové řády, můžete využít některou z možností zmíněných výše.

Přestup na letišti

Letiště Kutaisi je relativně malé a přehledné. I tak si na přestup nechte minimálně 1 hodinu kvůli imigrační kontrole.

Při delším přestupu si můžete odpočinout na pohodlných lehátkách, která se nachází před gaty v odletové hale. Můžete si u nich také nabít telefony a další elektronická zařízení.

Další užitečné tipy

Letitě Kutaisi je otevřeno 24 hodin denně.

V příletové hale naleznete bankomaty a stánky, kde si můžete zakoupit gruzínskou SIM kartu (cena začíná na 10 GEL, tj. asi 84 Kč).

V odletové hale naleznete několik bufetů a kaváren a také dva obchody se suvenýry a gruzínskými produkty. Nechybí ani obchod s léky.

Pokud se vám na letišti Kutaisi něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +995 431 23 70 03 nebo emailu [email protected].

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)