Letiště Bilbao

Letiště Bilbao (BIO)

Mezinárodní letiště Bilbao (BIO) je největším letištěm v regionu Baskicko ležícím na severu Pyrenejského poloostrova. Proslavené je zejména díky novému terminálu, který byl navržen slavným architektem Santiagem Calatravou. V roce 2019 letištěm prošlo přes 5,5 milionu cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 9 km
 • Oficiální web letiště aena.es

Letenky do Bilbaa

Letenky na přímých letech z Prahy (PRG) do Bilbaa pořídíte sezónně u aerolinky Vueling (nově od července 2023). Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 4 500 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 2 500 Kč. Doba letu z Prahy do Bilbaa je 2 hodiny 30 minut.

Do Bilbaa se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Alternativně lze využít také let z Prahy s přestupem. Nejvýhodnější nabídky tradičně naleznete u Lufthansy (via Mnichov), Brussels Airlines (via Brusel) a TAP Air Portugal (via Lisabon).

  Letenky do Bilbaa rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Letiště spojuje s centrem Bilbaa autobusová linka A3247. Autokar staví před příletovou halou. Jezdí od 6:00 do 22:00 a za jízdenku zaplatíte 3 €. Více informací naleznete na oficiálních stránkách dopravce.

  Míříte-li do města San Sebastian, využijte autobusovou linku D050B. Autobus jezdí od 5:00 do 21:00. Jízdenka vás v tomto případě vyjde na 17 € a zakoupit si ji můžete i online.

  Autobus DG56B, který jede ve směru na Arrasate, z letiště odjíždí pravidelně v 6:45, 9:45, 12:45, 15:45 a 19:15 . Jízdenku si můžete zakoupit online a připravte si 12 €.

  Půjčené auto

  Na letišti Bilbao naleznete několik mezinárodních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou ve Španělsku si zarezervujte přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Před příletovou halou se nachází stání taxíků. Objednat si je můžete přes oficiální stránky nebo na čísle  (+34) 944 800 909. Jízda do centra Bilbaa vás vyjde mezi 24 – 29 €. Alternativou může být služba Uber.

   

  Doprava v noci

  Noční doprava z letiště Bilbao neexistuje. Pokud přiletíte v hodinách, kdy už autobusy nejezdí, budete si muset vzít Uber či taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště má pouze jeden terminál. Odletová hala se nachází v prvním patře.

  Pro pohodlí při přestupu na letišti Bilbao využijte VIP salónku, který naleznete v druhém podlaží odletové zóny. Otevřen je od 5:30 do 22:15 od neděle do pondělí (v sobotu salónek zavírá v 20:30). Vstup vás vyjde na 39,45 € a zakoupit si ho můžete online.

  Minimální doporučený čas na přestup na letišti Bilbao je 30 minut u vnitrostátních letů a 45 minut u ostatních letů.

  Další užitečné tipy

  Před odletem si skočte na poslední nákupy do některého z duty-free obchodů či obchodů s doplňky a módou. Hlad utište v některé z restaurací, barů nebo fast-foodů.

  Ztratí-li se vám něco na letišti Bilbao, zajděte do příslušné kanceláře, kterou naleznete u výdeje zavazadel. Případně zavolejte na číslo (+34) 944 869 801.

  Pro výběr hotovosti využijte některého z bankomatů.

  Letiště je otevřeno od 5:00 do půlnoci.

   

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 14. 7. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)