Letiště Baku

Letiště Baku (GYD)

Mezinárodní letiště Baku (GYD), celým názvem Mezinárodní letiště Hejdara Alijeva, je jedním ze sedmi mezinárodních letišť v Ázerbájdžánu a zároveň hlavním leteckým přístavem v zemi. Své jméno nese, od roku 2004, po bývalém prezidentovi země . Slouží jako základna pro aerolinky Azerbaijan Airlines, Azal Avia Cargo, Buta Airways a Silk Way West Airlines. V roce 2019 letištěm prošlo přes 4,7 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 20 km
  • Oficiální web letiště airport.az

Letenky do Baku

Letenky z Prahy (PRG) do Baku pořídíte na přímých letech od společnosti Azerbaijan Airlines (AZAL). Cena letenek z Prahy do Baku se průměrně pohybuje okolo 13 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 10 000 Kč. Délka letu z Prahy do Baku je 4 hodiny 10 minut.

Dlouhodobě nejlevnější letenky do Baku pořídíte v nabídce nízkonákladové aerolinky Wizz Air při odletu z maďarské Budapešti (BUD). Akční letenky z Budapešti do Baku lze ulovit od 2 tisíc Kč.

Do Baku se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Baku rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Dopravu z letiště Baku do centra města (na hlavní nádraží) z obou terminálů zajišťuje autobus Aeroexpress. Doba jízdy je 30 minut a připravte si 1,5 AZN (asi 19 Kč) za jednosměrnou jízdenku, kterou jednoduše zakoupíte v automatu na letišti. Autobus jezdí od 6:00 do 23:00. Více informací naleznete na stránkách dopravce.

Půjčené auto

Na letišti Baku se nachází dvě mezinárodní autopůjčovny – Hertz a Sixt. Auto pro vaši dovolenou v Ázerbájdžánu si rezervujte předem před naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků (Baku Taxi Service LLC) najdete před terminálem 1. Alternativně využijte služby Bolt.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách se z letiště dostanete taxíkem nebo Boltem.

Přestup na letišti

Letiště Baku má dva terminály. Terminál 1 je vyhrazen pro standardní mezinárodní lety, zatímco na terminál 2 míří vnitrostátní linky a nízkonákladoví dopravci.

Přestup si zkraťte v některém z letištních salónků, které naleznete na terminálu 1. Více informací ohledně služeb nabízených v salónku naleznete na stránkách letiště.

V areálu letiště se nachází letištní hotel Fly Inn Baku Airport.

Další možností odpočinku během přestupu je služba GoSleep, což jsou kapsule určené na spaní, které se nachází přímo na terminálu 1.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Baku je 1 hodina.

Další užitečné tipy

Letiště Baku je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti Baku rozhodně hladovět nebudete, jelikož se zde nachází několik fastfoodů, kaváren a restaurací. Poslední suvenýry či další předměty nakoupíte v některém z klasických obchodů či duty-free obchodů.

V odletových halách obou terminálů naleznete nabíjecí stanice pro vaše elektronická zařízení.

Na terminálu 1 najdete také modlitebnu, banku, bankomaty. Na terminálu 2 můžete využít služeb kadeřníka. V obou terminálech je také zázemí pro cestující s dětmi, včetně dětského koutku.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 17. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)