letiště Turín

Letiště Turín (TRN)

Mezinárodní letiště Turín (TRN), známé také jako letiště Turín-Caselle, leží severně od italského města Turín na severozápadě země. Někdy je letiště označováno také jako "letiště Sandra Petriniho", což je bývalý italský prezident. Letecký přístav byl otevřen v roce 1953 a v roce 2016 jím prošlo téměř 4 miliony cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 16 km
 • Oficiální web letiště aeroportoditorino.it

Letenky do Turína

Letenky z Prahy (PRG) do Turína ulovíte na přímých letech Ryanairu. Průměrná cena letenek z Prahy do Turína se pohybuje okolo 2 500 Kč, akční letenky často seženete i okolo 1 000 Kč. Délka letu z Prahy do Turína je 1 hodina 35 minut.

Do Turína se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do Turína rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Nejpohodlnější způsob dopravy z letiště Turín je autobusem, který vás odveze do centra města. Za jízdenku v tomto případě zaplatíte 7,5 € a cesta vám zabere zhruba 45 minut. Jízdenku si koupíte v informačním stánku, automatech na jízdenky nebo také bezkontaktně přímo v autobuse. Autobusy jezdí ve všední dny od 6:10 do 0:30 a o víkendu od 6:10 do 23:45.

  Vlak

  Zastávku naleznete kousek od příletové haly. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v informačním kiosku a připravte si za ni 4 €. V současné době (květen 2023) je ale na trase výluka, která komplikuje cestu do centra města – vlaky končí na zastávce Venaria, odkud dále musíte autobusem SF2.

  Půjčené auto

  V příletové hale najdete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v Itálii si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Po levé straně před příletovou halou naleznete stání taxíků. Cesta do centra Turína trvá cca 30 minut a jízda vyjde přibližně na 36 €. Alternativně využijte služby Uber.

  Doprava v noci

  V nočních hodinách si z letiště Turín vezměte taxík nebo Uber.

  Přestup na letišti

  Letiště Turín je relativně malé a orientace na něm snadná. Během delšího přestupu zamiřte do letištního salónku Piemonte, který se nachází v druhém patře odletové zóny. Otevřen je každý den od 5:00 do 18:00 a za vstup zaplatíte 27 €.

  Využít můžete také služby ZZZleepandGo, což je samoobslužná relaxační místnost, kde si odpočinete a lze zde i přespat. K dispozici je 24 hodin denně a více informací naleznete na oficiálních stránkách.

  Minimální doporučený čas na přestup na letišti Turín je 45 minut.

  Další užitečné tipy

  Letiště se otevírá 2 hodiny před prvním plánovaným odletem z letiště a zavírá se po posledním odletu.

  Na letišti se nachází několik obchodů s oblečením, suvenýry, kosmetikou a dalším. Hlad utišíte v některé z restaurací či kaváren.

  Letiště má i vlastní appku, která vás bude informovat o zpožděních a poskytne vám další užitečné informace.

  Nechybí ani modlitebna, zóny pro kuřáky či bankomaty.

  Pokud se vám na letišti Turín něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na emailu [email protected].

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 6. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)