TOP 37 destinací, kam nyní na dovolenou „mimo Evropu“
11.11.2020

TOP 37 destinací, kam nyní na dovolenou „mimo Evropu“

od 3 933

O této nabídce

ČR pohltil podzim a koronavirová krize. Snad každý by teď rád odletěl do tepla na dovolenou. Jak je to aktuálně s možnostmi cestování do zahraničí? Které mimoevropské země jsou otevřené turismu? Kam na dovolenou mimo pevninskou Evropu? Pokračujte ve čtení a dozvíte se, které světové státy mají otevřené hranice a jaké podmínky musíte pro vstup splnit.

Seznam aktuálně čítá 37 destinací ležících mimo evropskou pevninu, které nepožadují po příletu karanténu. Vybrané z těchto destinací požadují prokázání se negativním PCR testem na COVID-19, jiné vám jej provedou zdarma při vstupu do země. Jsou i destinace, které nepožadují test vůbec! Nenechte se překvapit měřením teploty před odletem i po příletu a vyplňováním formulářů. Na let si s sebou nezapomeňte vzít roušku a doporučujeme i dezinfekci rukou. Za super exotickou dovolenou to stojí!

Kam na dovolenou mimo Evropu? #destinace bez karantény

🇻🇮 Americké Panenské ostrovy

🇦🇼 Aruba

🇵🇹 Azorské ostrovy test zdarma

🇧🇸 Bahamy

🇧🇧 Barbados

🇧🇿 Belize

🇧🇷 Brazílie bez testu

🇩🇴 Dominikánská republika bez testu

🇪🇬 Egypt

🇪🇨 Ekvádor

🇵🇫 Francouzská Polynésie

🇬🇩 Grenada

🇬🇵 Guadeloupe

🇭🇳 Honduras

🇯🇲 Jamajka bez testu

🇿🇦 Jihoafrická republika

🇪🇸 Kanárské ostrovy teoreticky bez testu (do 23. listopadu)

🇨🇻 Kapverdy

🇰🇪 Keňa

🇨🇴 Kolumbie bez testu

🇰🇲 Komory

🇨🇷 Kostarika bez testu

🇨🇺 Kuba test zdarma

🇲🇬 Madagaskar

🇵🇹 Madeira test zdarma

🇲🇻 Maledivy

🇲🇦 Maroko

🇲🇽 Mexiko bez testu

🇳🇦 Namibie

🇳🇮 Nikaragua bez testu

🇵🇦 Panama

🇦🇪 Spojené arabské emiráty

🇹🇿 Tanzanie bez testu

  🇹🇷 Turecko bez testu

  🇹🇨 Turks a Caicos

  🇺🇬 Uganda

  🇿🇲 Zambie

  Aktuální k 18. listopadu 2020

  Podmínky vstupu v souvislosti s epidemií koronaviru

  🇻🇮 Americké Panenské ostrovy

  Pro vstup na území Amerických Panenských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem nebo antigenním rychlotestem na COVID-19 ne starším 5 dní. Aktuální informace k cestám na Americké Panenské ostrovy sledujte na webu VisitUSVirginIslands.

  🇦🇼 Aruba

  Pro vstup na území ostrova Aruba, jedné z konstitučních zemí Nizozemského království, je třeba kompletně vyplnit ED Card.  V digitálním formuláři vyplníte své osobní údaje a zdravotnický dotazník, nahrajete negativní výsledek molekulárního testu na COVID-19 (ne starší 72 hodin před odletem) a uzavřete speciální cestovní pojištění.  Kompletní byrokracii musíte zvládnout v rozmezí 72-4 hodin před cestou. Více informací o jednotlivých požadavcích naleznete na oficiálním turistickém portále ostrova Aruba.

  🇵🇹 Azorské ostrovy

  Pro vstup na území Azorských ostrovů je vyžadován negativní PCR test. Testování s negativním výsledkem musíte podstoupit před odletem na Azory (test nesmí být starší 72 hodin před odletem). Případně se můžete nechat bezplatně otestovat po příletu na Azorské ostrovy (do oznámení výsledků, zpravidla 12-48 hodin, byste měli zůstat v izolaci). Dalšímu, kontrolnímu, testu se musíte podrobit po uplynutí 6 dní od výsledků prvního testu (za předpokladu, že na ostrově budete trávit více než týden). Kontaktujete zdravotnické zařízení v místě vašeho pobytu a test vám bude proveden zdarma. Aktuální informace o vývoji situace na ostrovech naleznete na této stránce a zde podmínky vstupu na území Azor. Zároveň před cestou (max. 72 hodin) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář.

  🇧🇸 Bahamy

  Pro vstup na území Bahamských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 5 dní. Dále je nutné před odletem získat Health Visa obsahující také povinné zdravotní pojištění kryjící náklady na případnou léčbu koronaviru, poplatek je závislý na délce pobytu. Cestující setrvávající na Bahamských ostrovech déle než 5 dní musí po příletu absolvovat rychlotest na protilátky proti COVID-19, poplatek je již zahrnut v ceně Health Visa. Aktuální informace k cestám na Bahamy sledujte na webu Bahamas.

  🇧🇧 Barbados

  Pro vstup na území Barbadosu je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 3 dnů. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Cestující musí čtvrtý až pátý den od prvního testu (tzn. první až druhý den po příletu) absolvovat druhý PCR test na COVID-19, a to zdarma ve vládním zařízení nebo za poplatek na soukromé klinice nebo na hotelu. Do obdržení výsledků druhého testu je nutné setrvat na hotelu, přístup do vybraných částí hotelu může být omezen. Aktuální informace k cestám na Barbados sledujte na webu VisitBarbados.

  🇧🇿 Belize

  Pro vstup na území Belize je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin, případně je možné test absolvovat až po příletu za poplatek 50 USD. Dále je nutné si před odletem nainstalovat mobilní aplikaci Belize Health App. Ubytování v Belize je možné pouze ve vybraných hotelových resortech. Aktuální informace k cestám do Belize sledujte na webu Belizing.

  🇧🇷 Brazílie

  Pro vstup na území Brazílie je nutné využít výhradně leteckou přepravu a prokázat se cestovním pojištěním s minimálním limitem ve výši 30.000 BRL v angličtině či portugalštině. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Aktuální informace k cestám do Brazílie sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Brazílie v Praze.

  🇩🇴 Dominikánská republika

  Pro vstup na území Dominikánské republiky je nutné vyplnit vstupní formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován, ale po příletu se provádí namátkové testování. Aktuální informace k cestám do Dominikánské republiky sledujte na webu MZV ČR a Konzulátu Dominikánské republiky v Praze.

  🇪🇬 Egypt

  Pro vstup na území Egypta je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 6 let jsou od této povinnosti osvobozeny. V letoviscích Hurgháda, Marsa Alam, Šarm el-Šajch a Taba je možné podstoupit PCR test na letišti za poplatek 30 USD. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním. Aktuální informace k cestám do Egypta sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Egypta v Praze.

  🇪🇨 Ekvádor

  Pro vstup na území Ekvádoru je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 10 dní s překladem do španělštiny (legalizace není vyžadována). Pro vstup na Galapágy je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin a dále povolením vstupu vydaným Ministerstvem turismu Ekvádoru. Aktuální informace k cestám do Ekvádoru sledujte na webu MZV ČR.

  🇵🇫 Francouzská Polynésie

  Pro vstup na území Francouzské Polynésie je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 3 dnů. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Cestující musí čtvrtý den po příletu absolvovat samotest. Testovací balíček obdrží cestující při příletu, čtvrtý den svého pobytu si odeberou vzorek dle návodu a odevzdají jej na hotelové recepci nebo ve zdravotnickém zařízení. Děti do věku 11 let jsou od všech uvedených povinností osvobozeny. Aktuální informace sledujte na webu Tahiti Tourisme.

  🇬🇩 Grenada

  Pro vstup na území Grenady je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 7 dní. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář. Cestující musí čtvrtý den po příletu absolvovat druhý PCR test na COVID-19, bezplatně. Do obdržení výsledků druhého testu je nutné setrvat v jednom z vybraných hotelových resortů, využívání hotelových zařízení jako bazénu a restaurace je možné. Aktuální informace k cestám do Grenady sledujte na webu Ministerstva zdravotnictví Grenady.

  🇬🇵 Guadeloupe

  Pro vstup na území Guadeloupe je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin, případně je možné test absolvovat až po příletu za poplatek 84 EUR. Aktuální informace k cestám na Guadeloupe sledujte na webu Guadeloupe Islands.

  🇭🇳 Honduras

  Pro vstup na území Honduras je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám do Honduras sledujte na webu MZV ČR.

  TOP 37 destinací, kam nyní na dovolenou "mimo Evropu"

  🇯🇲 Jamajka

  Pro vstup na území Jamajky je nutné vyplnit online vstupní formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Na Jamajce je možné se pohybovat pouze ve vybraných turistických letoviscích. Aktuální informace k cestám na Jamajku sledujte na webu VisitJamaica.

  🇿🇦 Jihoafrická republika

  Pro vstup na území Jihoafrické republiky je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Aktuální informace k cestám do Jihoafrické republiky sledujte na webu Velvyslanectví ČR v Pretorii a vládních stránkách JAR.

  🇪🇸 Kanárské ostrovy

  Pro vstup na území Kanárských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin (nové nařízení platí od 23. listopadu). Před cestou (po provedení online check-inu) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Madridu.

  🇨🇻 Kapverdy

  Pro vstup na území Kapverdských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 7 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám na Kapverdy sledujte na webu MZV ČR.

  🇰🇪 Keňa

  Pro vstup na území Keni je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 96 hodin. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám do Keni sledujte na webu MZV ČR.

  🇨🇴 Kolumbie

  Pro vstup na území Kolumbie je nutné vyplnit online vstupní formulář nejpozději 24 hodin před vstupem do země. Dále je nutné si před odletem nainstalovat mobilní aplikaci CoronaApp. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Aktuální informace k cestám do Kolumbie sledujte na webu MZV ČR.

  🇰🇲 Komory

  Pro vstup na území Komorských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Aktuální informace k cestám na Komory sledujte na webu MZV ČR.

  🇨🇷 Kostarika

  Pro vstup na území Kostariky již není nutné disponovat negativním PCR testem na COVID-19. Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním výhradně od společnosti INS. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu MZV ČR.

  🇨🇺 Kuba

  Při vstupu na území Kuby jsou příchozí bezplatně testováni na COVID-19. Předchozí test na COVID-19 není vyžadován a ani není uznáván. Na Kubě je možné se pohybovat pouze ve vybraných turistických letoviscích – při vstupu na území Kuby je nutné se prokázat rezervací hotelového ubytování v jednom z těchto letovisek. Aktuální informace k cestám na Kubu sledujte na stránkách MZV ČR a Velvyslanectví Kuby v Praze.

  TOP 37 destinací, kam nyní na dovolenou "mimo Evropu"

  🇲🇬 Madagaskar

  Na Madagaskaru je možné turisticky pobývat pouze na ostrově Nosy Be. Pro vstup na území ostrova Nosy Be je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Dále je nutné se prokázat zpátečními letenkami. Aktuální informace k cestám na Madagaskar sledujte na webu MZV ČR a Madagascar Tourisme.

  🇵🇹 Madeira

  Vstup na Madeiru je aktuálně možný jen s negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším 72 hodin). Buď ho můžete absolvovat ve své domovině a na letišti se pouze prokázat platným certifikátem, anebo budete bezplatně otestováni po příletu (do oznámení jeho výsledku byste se pak měli sociálně distancovat). Před cestou také nezapomeňte vyplnit tento registrační formulář. Více informací ohledně platných podmínek vstupu naleznete na této oficiální stránce.

  🇲🇻 Maledivy

  Pro vstup na území Malediv je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 96 hodin splňujícím požadované náležitosti. Děti do věku 1 roku jsou od této náležitosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Otevřené jsou pouze vybrané hotelové resorty, další resorty se postupně otevírají v následujících týdnech a měsících. Aktuální informace k cestám na Maledivy sledujte na stránkách MZV ČR a maledivského ministerstva cestovního ruchu.

  🇲🇦 Maroko

  Pro vstup na území Maroka je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Dále je nutné se prokázat rezervací hotelového ubytování. Aktuální informace k cestám do Maroka sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Marockého království v Praze.

  🇲🇽 Mexiko

  Pro vstup na území Mexika je nutné se prokázat potvrzením o rezervaci ubytování a vyplnit online vstupní formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Aktuální informace k cestám do Mexika sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Mexika v Praze.

  🇳🇦 Namibie

  Pro vstup na území Namibie je nutné se prokázat negativním PCR testem na Covid-19 ne starším 72 hodin. Více informací najdete v Podmínkách vstupu do Namibie, aktuální informace k cestám do Namibie sledujte na webu Ministerstva zdravotnictví Namibie.

  🇳🇮 Nikaragua

  Pro vstup na území Nikaraguy není nutné v souvislosti s epidemií koronaviru splňovat žádné zvláštní podmínky. Samozřejmostí je splňovat běžné podmínky vstupu. Aktuální informace k cestám do Nikaraguy sledujte na webu MZV ČR.

  🇵🇦 Panama

  Pro vstup na území Panamy je nutné se prokázat negativním PCR testem nebo testem protilátek na COVID-19 ne starším 48 hodin, případně je možné podstoupit rychlotest na letišti v Panamě za poplatek 50 USD. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám do Panamy sledujte na webu MZV ČR a VisitPanama.

  🇦🇪 Spojené arabské emiráty

  Pro vstup na území Spojených arabských emirátů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 96 hodin. Děti do věku 12 let a cestující s postižením jsou od této náležitosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář. Po příletu se může provádět další testování a v případě testování je nutné vyčkat na výsledky testu v hotelu. Pro vstup na území emirátu Abú Dhabí  je nutné se prokázat negativním PCR nebo DPI testem na COVID-19 ne starším 96 hodin a zároveň podstoupit 14denní karanténu. V případě předchozího pobytu v jiném z arabských emirátů se délka tohoto pobytu od délky povinné karantény v Abú Dhabí odečítá. V případě zkrácení povinné karantény je nutné šestý den pobytu v Abú Dhabí podstoupit PCR test na COVID-19. Aktuální informace k cestám do Spojených arabských emirátů sledujte na webu MZV ČR a Emirates.

  TOP 37 destinací, kam nyní na dovolenou "mimo Evropu"

  🇹🇿 Tanzanie

  Pro vstup na území Tanzanie není nutné v souvislosti s epidemií koronaviru splňovat žádné zvláštní podmínky. Samozřejmostí je splňovat běžné podmínky vstupu. Aktuální informace k cestám do Tanzanie sledujte na webu MZV ČR a vládních stránkách Tanzanie.

  🇹🇷 Turecko

  Pro vstup na území Turecka není nutné v souvislosti s epidemií koronaviru splňovat žádné zvláštní podmínky. Samozřejmostí je splňovat běžné podmínky vstupu. Aktuální informace k cestám do Turecka sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Turecka v Praze.

  🇹🇨 Turks a Caicos

  Pro vstup na území Turks a Caicos je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 5 dní. Děti do věku 10 let jsou od této náležitosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním kryjícím náklady na případnou léčbu koronaviru. Aktuální informace k cestám na Turks a Caicos sledujte na webu VisitTurks&Caicos.

  🇺🇬 Uganda

  Pro vstup na území Ugandy je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Při odletu z Ugandy je opět nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin, případně se prokázat potvrzením, že cílová země negativní test na COVID-19 nepožaduje. Aktuální informace k cestám do Ugandy sledujte na webu MZV ČR.

  🇿🇲 Zambie

  Pro vstup na území Zambie je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 14 dní. Aktuální informace k cestám do Zambie sledujte na webu MZV ČR.

  ❗ Po návratu do ČR ze všech uvedených destinací (s výjimkou Azorských ostrovů, Kanárských ostrovů a Madeiry) je nutné vyplnit příjezdový formulář a podstoupit PCR test na COVID-19. Děti do věku 5 let jsou od této povinnosti osvobozeny. Více informací na stránkách MZV ČR.

  Kde se nechat otestovat na COVID-19?

  Většina států požadujících negativní PCR test na COVID-19 jej požadují provedený krátce před odletem. Běžná testovací místa vám obvykle nevystaví potvrzení dostatečně rychle a fronty na odběr vzorku mohou trvat i celý den. Našli jsme pro vás soukromé kliniky, které nabízí PCR testy ve zrychleném čase a s možností rezervace termínu obvykle ještě dnes. Vybrané z těchto klinik fungují i o víkendech a v pozdních večerních hodinách – výsledky testu dostanete klidně i o nedělní půlnoci.

  🧪 Aiomica • 2287 Kč • výsledky do 24 h • otevřeno 6 dní v týdnu • v Praze

  🧪CovidPoint • 3500 Kč s výsledky do večera • 6900 Kč s výsledky do 120 minut • otevřeno každý den • v Praze

  🧪 Elisabeth Pharmacon • 1750 Kč • výsledky do 24 h • otevřeno ve všední dny • v Brně

  🧪 Prevedig • 1800 Kč • výsledky do 24 h • otevřeno ve všední dny • v Praze

  🧪 Synlab • 1856 Kč • výsledky do 48 h • otevřeno každý den • v Praze, Brně, Českém Krumlově, Českých Budějovicích a Znojmě

  Více informací o testování na COVID-19 si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje.

  Doufáme, že jste si vybrali super destinaci kam na dovolenou. Odměnou za zvládnutí všech komplikací vám budou extra levné letenky a ubytování a pláže jen pro vás! Přejeme šťastnou cestu.


  Bude se hodit

  Air Cairo

  Air France

  Emirates

  KLM

  Lufthansa

  Qatar Airways

  TAP Portugal

  Turkish Airlines

  guest
  15 Komentáře
  nejstarší
  nejnovější nejlépe hodnocené
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Šimon

  Díky za informace. Mám dotaz, jak je to s přestupy v zemích z řerveného seznamu? Můžu tam mít přestup třeba na 5 hodin nebo tam nemůžu ani přistát?

  GeorGo

  Strašně záleží na zemi, viz dotaz níže.

  Tepi

  Taky by mě zajímal přestup např. v UK Nizozemí nebo USA

  GeorGo

  Je to destinace od destinace jiné, v Nizozemí bez problému, na druhou stranu třeba v USA tranzitovat na ESTu nelze.

  Petr

  díky za přehled!

  David Breitkopf

  Díky za informace – budete připravovat podobný přehled i pro JV Asii? Díky

  GeorGo

  Jasně, pokud bude aspoň trochu Asie otevřená, šoupnem to na web. 😉

  Markéta

  Díky moc za přehled!

  veve3

  Takže pokud dobře chápu z webu MZV, tak Maroko můžu když mám test + rezervaci v hotelu? Někdo zkušenost zda stačí například hostel na první noc?

  https://www.mzv.cz/rabat/cz/konzularni_a_vizova_agenda/aktualizace_cesovnich_doporuceni_v_dobe.html

  Petra

  Ahoj, děkuji za informace. Máte někdo zkušenosti s letem do Tanzánie, respektive na Zanzibar? Tanzánie sice nevyžaduje test, ale pro letecké společnosti to zdá se neplatí. Alespoň co jsem vyčetla u Qatar airways. Letěl v poslední době někdo z vás z Vídně přes Etiopii, případně přes Dubai? Děkuji za jakýkoliv komentář. Petra

  Veronika

  Ahoj,
  Nemáte někdo zkušenost s cestováním do Keni s Austrian Airlines (přestup v Addis abeba), je po cestě zpět vyžadován test na Covid?

  Veronika

  Díky Tondo.
  Na nějakém cestovatelském foru jsem totiz cetla, že se z Keni nedá vycestovat bez PCR testu. Na MZV nic takového neuvádí, tak asi nějaký komunikační klam.

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne

  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)