Velký přehled destinací, kam nyní na dovolenou
včera

Velký přehled destinací, kam nyní na dovolenou

od 2 859

O této nabídce

Do České republiky přišlo jaro. Pandemie nemoci COVID-19 tu už celý rok a s ní i mnohé cestovatelské restrikce a omezení. Negativní test se stal již nedílnou součástí většiny cest za hranice naší země, neboť bez něho vám vstup povolí jen hrstka vybraných zemí. Jistou naději do segmentu cestovního ruchu vnáší očkování, když doklad o něm začínají opět vybrané země akceptovat namísto negativních testů. Cestovatelský absťák je silný, a tak se pojďme podívat, kam nyní vyrazit do světa na dovolenou, aniž byste po příletu museli do karantény. Jak je to aktuálně s možnostmi cestování do zahraničí? Které země jsou otevřené turismu a jaké podmínky je třeba pro vstup na jejich území splnit? Pokračujte ve čtení a dozvíte se odpovědi na tyto otázky.

PS: Máte za sebou již vakcinaci proti nemoci COVID-19 anebo jste tuto nemoc s poslední době prodělali? Stále více zemí tyto aspekty zohledňuje a umožňuje „bezproblémové cestování“.

PPS: Návraty do ČR se od 5. února 2021 řídí upraveným cestovatelským semaforem.

Pozn:

 • ✅ = vstup do země je možný bez negativního testu na COVID-19
 • 💉 = speciální podmínky vstupu platí pro cestovatele s potvrzením o očkování proti nemoci COVID-19 nebo nemocí prodělanou v poslední době

Kam nyní na dovolenou? #destinace bez karantény

Evropa

*destinace v Evropě berte vzhledem k mnohým restriktivním opatřením jednotlivých zemí prozatím s rezervou

🇦🇱 Albánie ✅

🇵🇹 Azorské ostrovy

🇧🇦 Bosna a Hercegovina

🇧🇬 Bulharsko

🇲🇪 Černá Hora💉

🇪🇪 Estonsko💉

🇫🇷 Francie

🇭🇷 Chorvatsko 💉

🇮🇸 Island💉

🇮🇹 Itálie

🇨🇾 Kypr

🇱🇹 Litva💉

🇭🇺 Maďarsko

🇵🇹 Madeira💉

🇲🇹 Malta

🇲🇩 Moldavsko💉

🇵🇱 Polsko💉

🇷🇴 Rumunsko💉

 • od května Blue Air z Prahy do Bukurešti

🇲🇰 Severní Makedonie 

🇷🇸 Srbsko

🇪🇸 Španělsko

🇸🇪 Švédsko

🇨🇭 Švýcarsko

🇹🇷 Turecko

🇺🇦 Ukrajina

Asie

🇦🇲 Arménie

🇧🇩 Bangladéš

🇬🇪 Gruzie💉

🇯🇴 Jordánsko

🇰🇬 Kyrgyzstán

🇱🇧 Libanon💉

🇲🇻 Maledivy

🇦🇪 Spojené arabské emiráty

🇹🇯 Tádžikistán💉

🇺🇿 Uzbekistán

Afrika

🇪🇬 Egypt

🇬🇼 Guinea – Bissau

🇰🇲 Komory

🇨🇬 Kongo

🇲🇬 Madagaskar

🇳🇦 Namibie

🇸🇨 Seychely

🇸🇩 Súdán

🇸🇹 Svatý Tomáš & Princův ostrov

🇺🇬 Uganda

Jižní Amerika

🇪🇨 Ekvádor 💉

🇵🇾 Paraguay

Střední Amerika a Karibik

🇻🇮 Americké Panenské ostrovy

🇦🇼 Aruba

🇧🇸 Bahamy

🇧🇧 Barbados💉

🇧🇿 Belize 💉

🇨🇼 Curacao

🇩🇴 Dominikánská republika

🇬🇩 Grenada

🇬🇹 Guatemala💉

🇭🇳 Honduras

🇯🇲 Jamajka

🇨🇷 Kostarika

🇨🇺 Kuba

🇲🇽 Mexiko

🇳🇮 Nikaragua

🇵🇦 Panama 💉

🇹🇨 Turks a Caicos

  Poslední aktualizace: 14. dubna 2021

  Podmínky vstupu v souvislosti s epidemií koronaviru

  🔺 Evropa

  🇦🇱 Albánie ✅

  Pro vstup na území Albánie nepotřebují cestovatelé žádné specifické dokumenty. Přijíždějícím není nařízena povinnost karantény ani předložení negativního testu. Více informací (vč. seznamu odběrových míst, kde lze podstoupit test před návratem do ČR) naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Tiraně.

  🇵🇹 Azorské ostrovy

  Pro vstup na území Azorských ostrovů je vyžadován negativní PCR test. Testování s negativním výsledkem musíte podstoupit před odletem na Azory (test nesmí být starší 72 hodin před odletem). Dalšímu kontrolnímu testu se musíte podrobit přímo na Azorských ostrovech, a to v případě, že zůstanete déle než 7 dní (test proběhne 6. den od prvního testu) či déle než 13 dní (test proběhne 12. den od prvního testu). Tyto testy jsou již hrazeny lokálními autoritami, kterým se musíte v místě tamějšího pobytu přihlásit. Výjimku z povinnosti dokládat negativní testy mají děti mladší 12 let a cestovatelé, kteří doloží, že COVID-19 prodělali v předcházejících 90 dnech.

  Aktuální informace o vývoji situace na ostrovech naleznete na této stránce a zde podmínky vstupu na území Azor. Zároveň před cestou (max. 72 hodin) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář.

  🇧🇦 Bosna a Hercegovina

  Pro vstup na území Bosny je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 48 hodin. Vstup je povolen cizincům pouze s platným cestovním pasem (OP nestačí). Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Sarajevu.

  🇧🇬 Bulharsko

  Pro vstup na území Bulharska je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Toto nařízení platí od 29. ledna do 30. dubna 2021. Více informací poskytne Velvyslanectví ČR v Sofii.

  🇲🇪 Černá Hora

  Pro vstup na území Černé Hory je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 48 hodin. Pozor si dejte na zákaz cestování mezi vybranými opštinami (kraji). Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Podgorici.

  Testy nemusí podstupovat cestovatelé, kteří doloží potvrzení o očkování (druhá dávka musí být aplikována min. 7 dnů před vstupem do země) nebo pozitivní test na protilátky IgG (ne starší 30 dnů).

  🇪🇪 Estonsko 💉

  Po vstupu na území Estonska jsou přijíždějící cestovatelé povinni podstoupit 10denní karanténu (pokud přijíždí ze země s více než 150 novými případy nemoci COVID-19 na 100 000 tisíc obyv. v posledních dvou týdnech – podívejte se na seznam tamějšího ministerstva zahraničních věcí, který je aktualizovaný každý pátek). ČR tuto hranici nyní překračuju cca desetinásobně.

  Od 2. února do 31. května platí výjimka z karantény pro osoby, které prodělali nemoc COVID-19 v posledních 6 měsících anebo ve stejné době podstoupili očkování proti nemoci. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Tallinnu.

  🇫🇷 Francie

  Pro vstup na území Francie je nutné prokázat se negativním PCR ne starším 72 hodin. Dále musíte vyplnit toto čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Paříži.

  🇭🇷 Chorvatsko

  Pro vstup na území Chorvatska je nutné prokázat se negativním PCR ne starším 48 hodin. Výjimku mají osoby, které již nemoc prodělaly v horizontu předcházejících 3 měsíců. Tuto skutečnost mohou doložit pozitivní testem (starším více než 14 dní a mladším než 3 měsíce) nebo potvrzením od lékaře. Před cestou nezapomeňte vyplnit tento formulář. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Záhřebu.

  🇮🇹 Itálie

  Pro vstup na území Itálie je nutné prokázat se negativním PCR testem nebo antigenním testem (provedeným výtěrem) ne starším 48 hodin. Výjimku mají děti mladší 2 let. Nadále také platí povinnost vyplnit před příjezdem toto čestné prohlášení a nahlásit svůj příjezd místnímu zdravotnímu středisku. Pozor však na zákaz pohybu mezi regiony, který byl prodloužen do 27. března.

  Itálie je navíc rozdělena do několika barevných zón dle aktuální epidemiologické situace. Jednotlivá místní opatření se liší v závislosti na kategorii, v níž se region nachází. Více informací o cestách do Itálie naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě.

  🇮🇸 Island 💉

  Od 19. února vstoupí pro cesty na Island nová opatření. Nově se všichni cestující budou muset prokázat negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším 72 hodin) již před odletem na Island. Po příletu na letiště v Keflavíku se musí podrobit dalšímu PCR testu (testování je zdarma) a následně se uchýlit do karantény. Po 5 dnech v izolaci se podstupuje další test (opět na náklady tamějších úřadů). Před cestou jsou cestovatelé také povinni vyplnit registrační formulář. Aktuální informace sledujte na příslušném islandském portále či na stránkách Velvyslanectví ČR v Oslu.

  Testy nemusí podstupovat cestovatelé, kteří nemoc COVID-19 již prodělali a dokážou to příslušným potvrzením. Výjimka se vztahuje také na osoby, které již mají za sebou očkování proti nemoci (uznáváno je pouze to s certifikátem EMA/WHO –BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson). Více o tom, jak prodělanou nemoc doložit se dočtete v našem článku.

  🇨🇾 Kypr

  Od 1. března mění Kypr kategorizace zemí pro účely cestování (v souladu s ECDC). Česká republika se zařadila do „červené kategorie“, což znamená nutnost splnit pro vstup do země následující: absolvovat negativní PCR test do 72 hodin před odletem, vyplnit formulář „Cyprus Flight Pass“, podstoupit na vlastní náklady (30 € v Larnace a 32 € v Paphosu) další PCR test po příletu na Kypr (výsledek se dozvíte do 3 hodin). Výjimka z testování platí pro děti mladší 12 let. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nikósii.

  🇱🇹 Litva 💉

  Pro vstup na území Litvy je nutné se prokázat negativní PCR testem ne starším 48 hodin a následně se odebrat do 14denní karantény. Tu lze ukončit 10. dnem a podstoupení dalšího PCR testu s negativním výsledkem. Test a izolace nejsou povinné pro osoby, které postoupily očkování nebo v období 90 dnů před vstupem na území Litvy onemocněly na COVID-19. Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Vilniusu. 

  🇭🇺 Maďarsko

   V současné době sice platí zákaz vstupu občanů cizích zemí na území Maďarska, ovšem jsou stanoveny výjimky. Mezi nimi např. ta pro osoby, které prokáží, že onemocnění COVID-19 prodělaly v posledních 6 měsících. Veřejný život je bohužel i nadále omezen, a tak není v hotelech možné ubytování za turistickým účelem. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Budapešti.

  🇵🇹 Madeira

  Vstup na Madeiru je aktuálně možný jen s negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším 72 hodin). Buď ho můžete absolvovat ve své domovině a na letišti se pouze prokázat platným certifikátem, anebo budete bezplatně otestováni po příletu (do oznámení jeho výsledku byste se pak měli sociálně distancovat). Před cestou také nezapomeňte vyplnit tento registrační formulář. Více informací ohledně platných podmínek vstupu naleznete na turistickém webu Visit Madeira.

  Testy nemusí podstupovat cestovatelé, kteří nemoc COVID-19 již prodělali a dokážou to příslušným potvrzením (ne starší 90 dní). Výjimka se vztahuje také na osoby, které již mají za sebou očkování proti nemoci, a děti mladší 12 let.

  🇲🇹 Malta

  Pro vstup na území Malty je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Také je třeba vyplnit dva formuláře – „Travel Declaration Form“ a „Passanger Locator Form“. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě.

  🇲🇩 Moldavsko

  Pro vstup na území Moldavska je nutné předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin. Výjimka platí mj. pro děti do 5 let. To se ovšem netýká cestovatelů ze zemí, které jsou moldavskou stranou označeny jako „červená zóna“ – tč. i Česká republika. Výjimku při cestách z těchto zemí mají pouze osoby, které doloží potvrzení o absolvovaném očkování proti nemoci COVID-19. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kišiněvě.

  🇵🇱 Polsko 💉

  V období od 27. února do 9. dubna 2021 jsou všechny osoby přijíždějící do Polska povinny nastoupit do 10denní karantény. Výjimku mají ty, které se prokážou negativním PCR testem ne starším 48 hodin. Další výjimka se týká osob, které již podstoupily očkování proti nemoci COVID-19 a mohou to doložit příslušným osvědčením. Podrobné informace naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Varšavě.

  🇷🇴 Rumunsko 💉

  Pro vstup na území Rumunska je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin a zároveň podstoupit 10denní karanténu, pokud přicestujete s negativním testem (bez testu = karanténa na 14 dní). Výjimku z karantény mají osoby, které postoupily očkování (od podání druhé dávky uplynulo min. 10 dní) nebo prodělaly onemocnění COVID-19 v horizontu 90 dní před vstupem do Rumunska. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Bukurešti. 

  🇲🇰 Severní Makedonie ✅

  Pro vstup na území Severní Makedonie nepotřebují cestovatelé žádné specifické dokumenty. Přijíždějícím není nařízena povinnost karantény ani předložení negativního testu. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Skopje.

  🇷🇸 Srbsko

  Pro vstup na území Srbska je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 48 hodin. Výjimku platí pro děti mladší 12 let. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Bělehradě.

  🇪🇸 Španělsko

  Pro vstup na území Španělska (vč. Baleárských a Kanárských ostrovů) je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Výjimku mají děti mladší 6 let. Před cestou (po provedení online check-inu) nezapomeňte vyplnit tento zdravotnický formulář. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Madridu. V případě cesty na Kanárské ostrovy naleznete důležité informace zde.

  🇸🇪 Švédsko

  Pro vstup na území Švédska je nutné prokázat se negativním PCR nebo antigenním testem ne starším 48 hodin. Tato povinnost platí pro všechny cizince starší 18 let. Více informace naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Stockholmu.

  🇨🇭 Švýcarsko

  Pro vstup na území Švýcarska je nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Všichni přijíždějící mají také povinnost vyplnit tento registrační formulář. Po vstupu na území Švýcarska musí všechny osoby přijíždějící z rizikových zemí (vč. ČR) nastoupit do karantény, kterou lze ukončit podstoupením dalšího testu s negativním výsledkem, a to nejdříve 7. den samoizolace. Více informace naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR  v Bernu

  Nově ovšem platí výjimka pro cestovatele, kteří doloží prodělaní a následné zotavení se z nemoci COVID-19 v období třech měsíců předcházejících příjezdu do Švýcarska. Tito jsou zbaveni obou povinnost testů i karantény uvedených výše. Podrobnější informace naleznete na stránkách Spolkové rady ve Švýcarsku (odstavec 8 – výjimky). Výjimka se vztahuje i na děti mladší 12 let.

  🇹🇷 Turecko

  S platností od 28. prosince 2020 jsou všichni cestovatelé přijíždějící do Turecka povinni se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším 72 hodin). Nové nařízení se týká všech cestujících starších 6 let. Všichni cestující mají také povinnost vyplnit tento registrační formulář. Aktuální informace k cestám do Turecka sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Turecka v Praze.

  🇺🇦 Ukrajina

  Česká republika momentálně patří mezi červené země, což v praxi znamená hned několik podmínek pro vstup na území Ukrajiny. Abyste se vyhnuli povinné karanténě, musíte  na příjezdu doložit negativní test na COVID-19 (ne starší 48 hodin). Další podmínka vstupu spočívají v doložení uzavřeného pojištění nákladů spojených s léčbou nemoci COVID-19 či umístěném do karanténního zařízení. Více informací o povinném pojištění a jeho náležitost se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kyjevě. Kompletní podmínky pro vstup na území Ukrajiny naleznete na oficiálních stránkách, kde si zároveň můžete obstarat povinné pojištění.

  🔺 Asie

  🇦🇲 Arménie

  Pro vstup na území Arménii je vyžadován negativní PCR test na COVID-19 ne starší 72 hodin. Přiletíte-li bez testu, je možné ho na vlastní náklady podstoupit přímo na letišti v Jerevanu. Do doby obdržení jeho výsledku (až 48 hodin) máte povinnost setrvat v izolaci. Otevřeny jsou taktéž pozemní hranice. Více informací si přečtěte na arménských vládních stránkách či Velvyslanectví ČR v Jerevanu.

  🇧🇩 Bangladéš

  Pro vstup na území Bangladéše je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Momentálně je také pozastaveno udělování turistických víz po příletu do země. Byrokratické náležitosti je nutné vyřídit na Velvyslanectví Bangladéše v Berlíně. Aktuální informace k cestám do Bangladéše sledujte na stránkách Velvyslanectví České republiky v indickém Dillí. 

  🇬🇪 Gruzie 💉

  Pro vstup na území Gruzie je nutné se prokázat negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Další test musí přijíždějící cestovatelé absolvovat na vlastní náklady třetí den pobytu v zemi (seznam laboratoří v Gruzii). Po obdržení jeho negativního výsledku končí povinnost karantény. Výjimku mají cestovatelé, kteří doloží svou kompletní vakcinaci proti nemoci COVID-19. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Tbilisi.

  🇯🇴 Jordánsko

  Pro vstup na území Jordánska je nutné předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin před odletem. Výjimka platí pro děti mladší 5 let. Dále jsou cestovatelé povinni vyplnit tento příjezdový formulář a podstoupit další PCR test po příletu na letiště v Ammánu. Registraci k testu a platbu (28 JOD = cca 850 Kč) je nutné zařídit předem skrze tento web. Mezi další povinnosti se řadí stažení mobilní trasovací aplikace „AMAN“ a uzavření cestovního pojištění (vč. krytí výloh spojených s nákazou nemocí COVID-19). Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Ammánu.

  🇰🇬 Kyrgyzstán

  Kyrgyzstán se otevřel zahraničním návštěvníkům od 4. prosince 2020. Pro vstup na jeho území (pouze přes mezinárodní letiště v Biškeku, Oši a Issyk-Kul) je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Aktuální informace k cestám do Kyrgyzstánu sledujte na webu Velvyslanectví ČR v Nur-Sultanu.

  🇱🇧 Libanon 🏠⚠️

  Pro vstup na území Libanonu musí přijíždějící osoby předložit negativní PCR test ne starší 96 hodin. Dále musí vyplnit tento příjezdový formulář a tento zdravotnický formulář. Po příletu do Bejrútu musí všichni, s výjimkou dětí mladších 12 let, podstoupit další PCR test (stojí 50 USD a cena je účtována leteckou společností). Povinné je předložit také staženou sledovací aplikaci „CovidLebTrack“. Následně jsou všichni povinni strávit 3 dny (72 hodin) v domácí karanténě. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví v Bejrútu.

  Cestovatelé, kteří již podstoupili očkování proti nemoci COVID-19 a doloží to příslušným dokumentem, jsou osvobozeni od domácí karantény. Nicméně stále platí, že musí absolvovat PCR test s negativním výsledkem po příletu.

  🇲🇻 Maledivy

  Pro vstup na území Malediv je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 96 hodin splňujícím požadované náležitosti. Děti do věku 1 roku jsou od této náležitosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Otevřené jsou nyní již téměř všechny hotelové resorty, guest houses a live-aboard plavby. Aktuální informace k cestám na Maledivy sledujte na stránkách MZV ČR a maledivského ministerstva cestovního ruchu.

  🇦🇪 Spojené arabské emiráty

  Pro vstup na území Spojených arabských emirátů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 12 let a cestující s postižením jsou od této náležitosti osvobozeny. Po příletu je prováděno další testování a na jeho výsledek je třeba vyčkat v hotelovém zařízení. Platí také povinnost stažení aplikace DXB Smart App. Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí či webu Emirates.

  Speciální podmínky vstupu má emirát Abú Dhabí. Kromě předloženého negativního PCR testu na COVID-19 před odletem a podstoupením dalšího po příletu si musíte stáhnout aplikaci Al Hosn. Dále podstoupit povinnou karanténu v trvání 10 dní, během níž budete mít nasazený elektronický náramek pro sledování pohybu. Abyste mohli karanténu opustit, je třeba 8. den jejího trvání absolvovat další ten s negativním výsledkem. Výjimku mají cestující ze „zelených zemí“ (ČR v něm uvedena není).

  🇹🇯 Tádžikistán 💉

  Pro vstup na území Tádžikistánu je nutné předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin. Zároveň také stále platí povinnost obstarat si příslušné vízum. S platností od 1. března nemusí negativní test předkládat cestující, kteří se prokáží certifikátem o očkování proti nemoci COVID-19, přičemž od aplikace vakcíny uplynul v době příjezdu do země alespoň jeden měsíc. Více informací naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Taškentu. 

  🇺🇿 Uzbekistán

  Pro vstup na území Uzbekistánu je nutné předložit negativní PCR test na COVID-19 ne starší 72 hodin. Všichni cestující musí také disponovat potvrzením o uzavřeném zdravotním pojištění. Aktuální informace o cestách do Uzbekistánu sledujte na webu Velvyslanectví ČR v Taškentu.

  🔺 Afrika

  🇪🇬 Egypt

  Pro vstup na území Egypta je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Děti do věku 6 let jsou od této povinnosti osvobozeny. V letoviscích Hurgháda, Marsa Alam, Šarm el-Šajch a Taba je možné podstoupit PCR test na letišti za poplatek 30 USD. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním. Aktuální informace k cestám do Egypta sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Egypta v Praze.

  🇬🇼 Guinea – Bissau

  Pro vstup na území státu Guinea – Bissau je kromě standardního víza nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Podrobit se testu na COVID-19 s negativním výsledkem musíte také před svým odjezdem ze země (opět test ne starší 72 hodin). Cena testu v hlavním městě Bissau (Liceu Agostinho Neto, poblíž  Ministerstva školství) je 30 000 CFA (cca 1 200 Kč). Více informací se dočtete na stránkách Velvyslanectví ČR v Accře.

  🇰🇲 Komory

  Pro vstup na území Komorských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Aktuální informace k cestám na Komory sledujte na webu MZV ČR.

  🇨🇬 Kongo

  Pro vstup na území Konga (Brazzaville) je kromě standardního víza nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 72 hodin. Výjimku mají děti mladší 11 let.

  🇲🇬 Madagaskar

  Na Madagaskaru je možné turisticky pobývat pouze na ostrově Nosy Be. Pro vstup na území ostrova Nosy Be je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Dále je nutné se prokázat zpátečními letenkami. Aktuální informace k cestám na Madagaskar sledujte na webu MZV ČR a Madagascar Tourisme.

  🇳🇦 Namibie

  Pro vstup na území Namibie je nutné se prokázat negativním PCR testem na Covid-19 ne starším 72 hodin. Více informací najdete v tomto dokumentu namibijského ministerstva. Aktuální informace k cestám do Namibie sledujte na webu Ministerstva zdravotnictví Namibie.

  🇸🇨 Seychely 💉

  Podmínky vstupu se změnily 25. března. Seychely se otevřely všem cestovatelům (smůlu mají zatím jen ti z Jihoafrické republiky). Ke vstupu na území souostroví Seychely je nutné předložit negativní PCR test ne starší 72 hodin. Dále vyplnit online registrační formulář (max. 3 dny před cestou). Disponovat cestovním pojištěním, které kryje výlohy spojené s onemocněním COVID-19, a rezervací v některém z certifikovaných ubytovacích zařízení. Aktuální informace o podmínkách vstupu naleznete na této stránce nebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Addis Abebě.

  🇸🇩 Súdán

  Pro vstup na území Súdánu je kromě standardního víza nutné prokázat se negativním PCR testem ne starším 96 hodin.

  🇸🇹 Svatý Tomáš & Princův ostrov

  Pro vstup na území Svatého Tomáše i sousedního Princova ostrova je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin.

  🇺🇬 Uganda

  Pro vstup na území Ugandy je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 120 hodin. Při odletu z Ugandy je opět nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 120 hodin (podívejte se na seznam akreditovaných laboratoří k testování). Cestující přijíždějící na mezinárodní letiště nebo z něj odjíždějící jsou vyňati z nočního zákazu vycházení (21:00–06:00). Aktuální informace k cestám do Ugandy sledujte na webu MZV ČR.

  🔺 Jižní Amerika

  🇪🇨 Ekvádor

  Pro vstup na území Ekvádoru je nutné se prokázat (již před odletem) negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin (uznávány jsou testy v AJ, NJ, ŠJ a FJ). Výjimku mají cestovatelé, kteří doloží svou vakcinaci proti nemoci COVID-19. Cestující z Evropy mohou být namátkou vybráni k podstoupení antigenního testu po příletu. Pro vstup na Galapágy je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin a dále povolením vstupu vydaným Ministerstvem turismu Ekvádoru. Aktuální informace k cestám do Ekvádoru sledujte na webu MZV ČR.

  🇵🇾 Paraguay

  Pro vstup na území Paraguaye je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Výjimku mají děti mladší 10 let. Dále je třeba vyplnit tento zdravotnický formulář a prokázat se cestovním pojištěním (vč. krytí výloh spojených s léčbou nemoci COVID-19).

  🔺 Střední Amerika a Karibik

  🇻🇮 Americké Panenské ostrovy

  Pro vstup na území Amerických Panenských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem nebo antigenním rychlotestem na COVID-19 ne starším 5 dní a zaregistrovat se na tamějším cestovatelském portálu. Aktuální informace k cestám na Americké Panenské ostrovy sledujte na webu VisitUSVirginIslands.

  🇦🇼 Aruba

  Pro vstup na území ostrova Aruba, jedné z konstitučních zemí Nizozemského království, je třeba kompletně vyplnit ED Card. V digitálním formuláři vyplníte své osobní údaje a zdravotnický dotazník, nahrajete negativní výsledek molekulárního testu na COVID-19 (ne starší 72 hodin před odletem) a uzavřete speciální cestovní pojištění.  Kompletní byrokracii musíte zvládnout v rozmezí 72-4 hodin před cestou. Více informací o jednotlivých požadavcích naleznete na oficiálním turistickém portále ostrova Aruba.

  🇧🇸 Bahamy

  Pro vstup na území Bahamských ostrovů je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 5 dní. Dále je nutné před odletem získat Health Visa obsahující také povinné zdravotní pojištění kryjící náklady na případnou léčbu koronaviru, poplatek je závislý na délce pobytu. Cestující setrvávající na Bahamských ostrovech déle než 5 dní musí po příletu absolvovat rychlotest na protilátky proti COVID-19, poplatek je již zahrnut v ceně Health Visa. Aktuální informace k cestám na Bahamy sledujte na webu Bahamas.

  🇧🇧 Barbados

  Pro vstup na území Barbadosu je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 3 dnů. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář (lze až 24 hodin před cestou). Cestovatelé musí 5. den pobytu na Barbadosu absolvovat druhý PCR test na COVID-19, a to zdarma ve vládním zařízení nebo za poplatek na soukromé klinice nebo na hotelu. Do obdržení výsledků druhého testu je nutné setrvat na hotelu, přístup do vybraných částí hotelu může být omezen. Aktuální informace k cestám na Barbados sledujte na webu VisitBarbados.

  🇧🇿 Belize

  Pro vstup na území Belize je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin (resp. antigenním testem ne starším 48 hodin), případně je možné test absolvovat až po příletu za poplatek 50 USD (platit lze pouze v hotovosti). Výjimku mají cestovatelé, kteří doloží svou vakcinaci proti nemoci COVID-19. Dále je nutné si před odletem nainstalovat mobilní aplikaci Belize Health App. Ubytování v Belize je možné pouze ve vybraných hotelových resortech. Aktuální informace k cestám do Belize sledujte na webu Belizing.

  🇨🇼 Curacao

  Pro vstup na území ostrova Curacao, jedné z konstitučních zemí Nizozemského království, je třeba vyplnit tuto digitální imigrační kartu. Během 48 hodin před odletem musíte vyplnit tzv. „Passenger Locator Card“ (PLC)a následně si vytisknout potvrzení. Všichni cestující z rizikových zemí jsou také povinni předložit PCR test na COVID-19 s negativním výsledem (ne starší 72 hodin) v tištěné podobě a nahrát ho do digitální imigrační karty. Tato podmínka se nevztahuje na děti mladší 6 let. Více informací o vstupních požadavcích se dočtete na oficiálním turistickém portále ostrova Curacao.

  🇩🇴 Dominikánská republika ✅

  Pro vstup na území Dominikánské republiky (a stejně tak před jejím opuštěním) je nutné vyplnit tento formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován, ale po příletu se provádí namátkové testování. Aktuální informace k cestám do Dominikánské republiky sledujte na webu MZV ČR a Konzulátu Dominikánské republiky v Praze.

  🇬🇩 Grenada

  Pro vstup na území Grenady je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Dále je nutné vyplnit vstupní formulář. Cestující musí pátý den po příletu absolvovat druhý PCR test na COVID-19 (cena je 405 EC$ – cca 3 tisíce Kč). Do obdržení výsledků druhého testu je nutné setrvat v jednom z vybraných hotelových resortů, využívání hotelových zařízení jako bazénu a restaurace je možné. Aktuální informace k cestám do Grenady sledujte na webu Ministerstva zdravotnictví Grenady a tamějším cestovatelském portále.

  🇬🇹 Guatemala 💉

  Pro vstup na území Guatemaly je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Před cestou je třeba také vyplnit zdravotnický formulář. Aktuální informace o cestování do Guatemaly můžete sledovat na Velvyslanectví ČR v Mexico City.

  Výjimka z podmínek se vztahuje na cestovatele, kteří již byli očkováni proti nemoci COVID-19 (dvě dávky + od druhé aplikace uplynulo více než 14 dní). A také na cestovatele, kteří doloží lékařský certifikát potvrzující prodělání nemoci v uplynulých 3 měsících. Negativní test nemusí dokládat ani děti mladší 10 let.

  🇭🇳 Honduras

  Pro vstup na území Honduras je nutné se prokázat negativním PCR testem (lze i antigenní) na COVID-19 ne starším 72 hodin. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám do Honduras sledujte na webu MZV ČR.

  🇯🇲 Jamajka

  Pro vstup na území Jamajky je nutné se prokázat negativním PCR testem (lze i antigenní) na COVID-19 ne starším 72 hodin.  Dále vyplnit online vstupní formulář. Na Jamajce je možné se pohybovat pouze ve vybraných turistických letoviscích. Aktuální informace k cestám na Jamajku sledujte na webu VisitJamaica.

  🇨🇷 Kostarika ✅

  Pro vstup na území Kostariky již není nutné disponovat negativním PCR testem na COVID-19. Nadále je však třeba vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním – ideálně od společnosti INS (alternativně lze i od jiné kostarické společnosti či mezinárodní cestovní pojištění – kde však musí být vyšší pojistné krytí). Původně relativně drahé pojištění je nyní levnější díky nižším povinným limitům (20 000 USD pro lékařské ošetření a 2 000 USD na nemocniční ubytování) a vyjde na cca 10 USD/den. Aktuální informace k cestám do Kostariky sledujte na webu Visit Costa Rica anebo na stránkách Velvyslanectví ČR v Bogotě.

  🇨🇺 Kuba

  Pro vstup na území Kuby je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 72 hodin. Existuje také povinnost mít uzavřené cestovní pojištění, které pokrývá náklady na léčbu COVID-19. Po příletu je také v letištní hale proveden každému cestujícímu PCR test, jehož výsledky by měly být známy do 72 hodin, a cestující podepíší zdravotní prohlášení. Pro turisty s rezervací pobytu v licencovaném hotelu platí povinnost karantény v tomto hotelu do obdržení výsledků testu. Cestovatelé, kteří se chtějí ubytovat v „Casa Particular“, jsou povinni strávit karanténu ve státním zařízení a po 5 dnech se podrobit dalšímu PCR testu. Teprve po obdržení jeho výsledků (je-li test negativní), mohou zařízení opustit. Náklady za pobyt ve státním zařízení si přitom hradí sami cestovatelé.  Aktuální informace k cestám na Kubu sledujte na stránkách MZV ČR a Velvyslanectví Kuby v Praze.

  🇲🇽 Mexiko ✅

  Pro vstup na území Mexika je nutné se prokázat potvrzením o rezervaci ubytování a vyplnit online vstupní formulář. Negativní test na COVID-19 není vyžadován. Aktuální informace k cestám do Mexika sledujte na webu MZV ČR a Velvyslanectví Mexika v Praze.

  🇳🇮 Nikaragua

  Pro vstup na území Nikaraguy je nutné se prokázat negativním PCR testem na Covid-19 ne starším 72 hodin (platí pro všechny přijíždějící bez rozdílu). Aktuální informace k cestám do Nikaraguy sledujte na webu MZV ČR.

  🇵🇦 Panama

  Pro vstup na území Panamy je nutné se prokázat negativním PCR testem nebo testem protilátek na COVID-19 ne starším 48 hodin, případně je možné podstoupit rychlotest na letišti v Panamě za poplatek 50 USD. Výjimku mají cestovatelé, kteří doloží svou vakcinaci proti nemoci COVID-19 (obě dávky). Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář. Aktuální informace k cestám do Panamy sledujte na webu MZV ČR a VisitPanama.

  🇹🇨 Turks a Caicos

  Pro vstup na území Turks a Caicos je nutné se prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším 5 dní. Děti do věku 10 let jsou od této náležitosti osvobozeny. Dále je nutné vyplnit online vstupní formulář a prokázat se cestovním pojištěním kryjícím náklady na případnou léčbu koronaviru. Aktuální informace k cestám na Turks a Caicos sledujte na webu VisitTurks&Caicos.

  ❗ Návraty do ČR se od 5. února 2021 řídí upraveným cestovatelským semaforem. Výjimku z pravidel mají děti mladší 5 let. Další výjimka se týká osob, které v uplynulých 90 dnech prodělali onemocnění COVID-19, absolvovali karanténu z důvodu pozitivního PCR testu a aktuálně nemají žádné příznaky nemoci COVID-19, a to na základě tohoto lékařského potvrzení.

  Kde se nechat otestovat na COVID-19?

  Většina států požadujících negativní PCR test na COVID-19 jej požadují provedený krátce před odletem. Běžná testovací místa vám obvykle nevystaví potvrzení dostatečně rychle a fronty na odběr vzorku mohou trvat i celý den. Našli jsme pro vás soukromé kliniky, které nabízí PCR testy ve zrychleném čase a s možností rezervace termínu obvykle ještě dnes. Vybrané z těchto klinik fungují i o víkendech a v pozdních večerních hodinách – výsledky testu dostanete klidně i o nedělní půlnoci.

  🧪 Aiomica • 2 045 Kč • výsledky do 24 h • otevřeno každý den • v Praze

  🧪CovidPoint • 2 000 Kč výsledek do 24 h • 2 900 Kč výsledek do večera •  6900 Kč s výsledky do 120 minut • otevřeno každý den • v Praze

  🧪 Elisabeth Pharmacon • 1 510 Kč • výsledky do 24 h (dopolední odběry zpravidla do večera) • otevřeno ve všední dny • v Brně

  🧪 Hola Bilobas • 1 380 Kč • výsledek do večera • otevřeno každý den • v Brně

  🧪 Prevedig • 1 510 Kč (+ 200 Kč Mezinárodní certifikát) • výsledky do 48 h • otevřeno ve všední dny (drive-in také o víkendu) • v Praze

  🧪 Synlab • 1 490 Kč výsledky do 48 h • 1 990 Kč výsledek do večera • 2 490 Kč výsledek do 15:00 (test musí proběhnout do 9:00) • otevřeno každý den • v Praze, Brně, Českém Krumlově, Českých Budějovicích a Znojmě

  Více informací o testování na COVID-19 si přečtěte v našem článku, který se tomuto tématu věnuje.

  Doufáme, že jste si vybrali super destinaci kam na dovolenou. Odměnou za zvládnutí všech komplikací vám budou extra levné letenky a ubytování a pláže jen pro vás! Přejeme šťastnou cestu.


  Bude se hodit

  Air Cairo

  Air France

  Emirates

  KLM

  Lufthansa

  Qatar Airways

  TAP Portugal

  Turkish Airlines

  guest
  44 Komentáře
  nejnovější
  nejstarší nejlépe hodnocené
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Alexandra

  Hmmm, mě by zajímalo jestli má smysl čekat na akční letenky do Biškeku v létě?

  Alena V

  nevíte prosím jak to je s lety Kuala Lumpur + Borneo? sleduji letenky a nikde nic…

  Ondřej Uherka

  Dobry den,
  nevíte prosím, zda-li je možné vyhnout se karanténe v Portugalsku v případě odletu z Vidne?
  Dekuji.

  Milan

  Zdravím, pro ty , kdo nesnášejí dobře odběr z nosohltanu je možnost PCR testu ze slin a to v Novém Jičíně.
  https://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/vitkovicka-nemocnice-novy-jicin-odebirat-vzorky-ze-slin-jiz-standardne-20210129.html

  Milan

  V seznamu laboratoří provádějící testy na covid i s certifikátem chybí v Brně jmenovat Hola Biolabs ve Starém Lískovci. Výsledek testu je v den odběru, PCR je za 1380Kč, pokud spěcháte ,tak za příplatek je výsledek testu za 2 hodiny. Fungují zcela spolehlivě, objednávkový systém je na jejich stránkách.

  Milan

  Zdravím, v seznamu máte chybu v názvu laboratoře. Je to Hola Biolabs, nikoliv Bilobas /jak uvádíte/.

  Tereza

  Dobrý den, chápu prosím správně, že pokud jsem v uplynulých 90 dnech covid prodělala, a letěli bychom teďka do Egypta, tak si před odletem nechám od lékaře potvrdit potvrzení a prodělání nemoci a po návratu nemusím vyplňovat vstupní formulář do ČR ani být v karanténě a jít znovu na test? .. .děkuji 🙂

  Betty

  Dekuji moc za clanek! Chci se zeptat – netusite, jak je to nyni v UK? Je prilet v podstate volny s podminkami negativnich testu (pred a po priletu)? A je dale mozny nejaky pohyb v ramci zeme? potrebovala bych na sever Anglie a trochu se ztracim v tom, jak se tam dostat. Dekuju moc!

  Betty

  Skvely (teda vase odpoved, obsah uz tolik ne:))), dekuju moc a hezky den! 🙂

  Marek

  Dobrý den, nemáte někdo poslední zkušenost s cestou do Mexika (Cancun)??
  Mám letenky na 13.2. přes Curych, Mexiko údajně nevyžaduje test, ale je lepší ho mít v záloze aby nás na letišti neobrátili nazpět?? Je nutné mít nějaký irinerar cesty a zabookovany hotel na celou do u pobytu??? Oblast Quintana Roo už spadla do oranžové stupně semaforu, tak mám trochu obavy😏
  Díky za případné info🙃

  Petr

  Ahoj, je v současnosti nějaký normální routing kolem 15-16 hodin do Dominikány a aby to nebylo přes USA? Hledal jsem a nějak se nemůžu dopátrat.

  GeorGo

  Ahoj Petře, z Frankfurtu přímým letem s Condorem (let cca 10 hodin) => http://zaletsi.cz/go-condor

  Omny

  Zdravím, vy ale uvádíte i letenky do destinací, kde je po vstupu povinná karanténa (např. Peru, Chile), připadá mi smysluplné uvádět pouze ty destinace, kde není nutno nastoupit karanténu……

  GeorGo

  U těch jednotlivých zemí to máme aktualizované, že tam je nutná karanténa. Existují i cestovatelé, kteří do toho jdou a opravdu tak odletí.

  Anna

  Dobrý den, mate zkušenosti s pojištěním do Kostariky přímo proti covid? Mám na mysli pojisteni nákladů na ubytování, které by propadlo, kdybychom před cestou tam měli pozitivní PCR. Zároveň bych chtěla u pojisteni pro případ, že nám vyjdou pozitivní testy před cestou zpět do ČR- aby nám pojišťovna uhradila případné ubytování k povinné karantene. Musíme mít kvůli letu s KLM PCR testy před cestou do Kostariky i zpět do ČR.

  veve3

  Máte někdo zkušenost z návratem ze země z červené zóny v posledních dnech? Na webu ministerstva zdravotnictví se píše bud test nebo karanténa, ale v dalším odstavci se píše jen o testu. Preferuji karanténu, ale nevím jak postupovat, stačí jen vyplnit příjezdový formulář a pak nic neřešit?

  Týna

  Každá krajská hygienická stanice si toto bohužel vykládá jinak, některé uznávají jen test, jiné se spokojí i s karanténou. Záleží to tedy na domluvě s hygienickou stanicí, pod kterou spadáte.

  Hanka

  Ke Kostarice: dobré české pojištění bylo dostačující (ČSOB a RVE), pojišťovny vydaly prohlášení, že budou krýt náklady na léčení covidu pokud do cílové země nebyl vydán zákaz cestování mzv. To jim stačilo vysvětlit. 🙂

  veve3

  Nemohu nikde na MZV dohledat na jakém stupni semaforu je Mexico, nevíte? A ještě bych se chtěl zeptat, zda nemá někdo nedávnou zkušenost s cestou do Mexika, letíme do Mexico City a někde jsem narazil na to, že by mohl být problém se vstupem do země pokud se jedná o turistickou cestu.

  GeorGo

  Mexiko je na semaforu červené, takže při cestě zpět formulář a nechat se otestovat. Jinak se vstupem do Mexika je to bez problému i jako turista.

  Vojtěch

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na letecké spojení do Mexika, Kostariky, Dominikánské Republiky. Tyto země sice umožňují vstup bez testů, ale většina letů je s přestupem v USA, které dle informací z webu MZV nepovoluje přes své území transit ze Schengenu.

  Jaké jsou tedy možnosti letů do těchto zemí?

  Děkuji za radu.

  GeorGo

  Dobrý den Vojto, dá se tam letět jinak, např. do Mexika nebo Dominikány přes Amsterdam napřímo. Přes USA to možné nyní není (ani jako tranzit).

  Máte dotaz na nějakou konkrétní zemi? Pak poradíme s routingem. 😉

  Jirka

  Veronika

  Ahoj,
  Nemáte někdo zkušenost s cestováním do Keni s Austrian Airlines (přestup v Addis abeba), je po cestě zpět vyžadován test na Covid?

  Veronika

  Díky Tondo.
  Na nějakém cestovatelském foru jsem totiz cetla, že se z Keni nedá vycestovat bez PCR testu. Na MZV nic takového neuvádí, tak asi nějaký komunikační klam.

  Petra

  Ahoj, děkuji za informace. Máte někdo zkušenosti s letem do Tanzánie, respektive na Zanzibar? Tanzánie sice nevyžaduje test, ale pro letecké společnosti to zdá se neplatí. Alespoň co jsem vyčetla u Qatar airways. Letěl v poslední době někdo z vás z Vídně přes Etiopii, případně přes Dubai? Děkuji za jakýkoliv komentář. Petra

  veve3

  Takže pokud dobře chápu z webu MZV, tak Maroko můžu když mám test + rezervaci v hotelu? Někdo zkušenost zda stačí například hostel na první noc?

  https://www.mzv.cz/rabat/cz/konzularni_a_vizova_agenda/aktualizace_cesovnich_doporuceni_v_dobe.html

  Markéta

  Díky moc za přehled!

  David Breitkopf

  Díky za informace – budete připravovat podobný přehled i pro JV Asii? Díky

  GeorGo

  Jasně, pokud bude aspoň trochu Asie otevřená, šoupnem to na web. 😉

  Petr

  díky za přehled!

  Tepi

  Taky by mě zajímal přestup např. v UK Nizozemí nebo USA

  GeorGo

  Je to destinace od destinace jiné, v Nizozemí bez problému, na druhou stranu třeba v USA tranzitovat na ESTu nelze.

  Šimon

  Díky za informace. Mám dotaz, jak je to s přestupy v zemích z řerveného seznamu? Můžu tam mít přestup třeba na 5 hodin nebo tam nemůžu ani přistát?

  GeorGo

  Strašně záleží na zemi, viz dotaz níže.

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne

  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)