Blue Air

Blue Air

Blue Air (9B) je rumunskou low-cost aerolinkou se sídlem v Bukurešti a "hubem" na letišti Henryho Coandy (OTP) tamtéž. Založena byla roku 2004. Tato letecká společnost je největší rumunskou aerolinkou dle počtu cestujících – přepraví přibližně 5 milionů cestujících ročně a létá do 57 destinací.

V září 2022 byla aerolinka kvůli finančním problémům donucena přerušit svou činnost, vč. provozu linky z Prahy do Bukurešti.
  • Příruční zavazadlo malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 × 30 × 20 cm & max. hmotnosti 10 kg
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyblueair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 3 dny –12 hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je možné zdarma.

Výběr sedadla je zpoplatněn. Seating začíná na 4 €/směr (dle konkrétního místa a destinace).

Naše recenze

S Blue Air zatím nemáme osobní zkušenosti, dle internetových recenzí se ale jedná o jednu z méně kvalitních low-cost aerolinek s velmi omezenými možnostmi zábavy na palubě letadla, nekonečnými frontami na check-in a také špatnou  komunikací v případě žádosti o refund za zrušené lety.

Palec nahoru za nízké ceny a check-in na letišti zdarma.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V ceně každé letenky je malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 × 30 × 20 cm. Pro možnost přepravy také většího kabinového zavazadla o maximálních rozměrech 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg je nutné si zakoupit službu „Priority boarding“ nebo balíček „Express“ či „Comfort“.

Odbavené zavazadlo vždy podléhá poplatku, který závisí na délce letu a sezóně. Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo z Prahy do Bukurešti začíná na 38 € a poplatek za 32kg odbavené zavazadlo na stejné trase na 43 €.

Nákup letenek

Letenky společnosti Blue Air již není možné zakoupit.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat skrze telefonní číslo +40 318 210 120 a to ve všední dny vždy od 8 do 18 hod. a v sobotu od 9 do 17 hod. východoevropského času.

Dále můžete využít kontaktního formuláře nebo aerolinku kontaktovat skrze Facebook.

Služby

Blue Air, podobně jako všechny low-cost aerolinky, nabízí občerstvení během letu za poplatek. Žádné další palubní služby tato aerolinka neposkytuje.

Destinace

Blue Air provozuje velké množství linek z Bukurešti do evropských destinací jako je Vídeň, Brusel, Larnaka, Helsinky, Amsterdam, Oslo, Lisabon, Stockholm atd. Dále také do velkého počtu francouzských, německých, italských, španělských a britských destinací
Zajišťuje také vnitrostátní lety po Rumunsku.

V roce 2021 zahájila Blue Air lety z Prahy (PRG) do Bukurešti (OTP).
Krátce provozovala také spojení mezi Prahou a Milánem (letiště Linate – LIN)

Flotila

Aerolinka má ve své flotile čistě letouny Boeing 737 ve variantách 300, 500, 700, 800 a MAX 8. Starší letouny aerolinka postupně mění za nové.

Zajímá vás více o flotile aerolinky Blue Air?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)