• Příruční zavazadlo malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 40 × 30 × 20 cm & max. hmotnosti 10 kg
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyblueair.com

Info o aerolince

Blue Air je rumunskou low-cost aerolinkou se sídlem v Bukurešti a „hubem“ na letišti Henryho Coandy. Založena byla roku 2004. Tato letecká společnost je největší rumunskou aerolinkou dle počtu cestujících přepraví přibližně 5 milionů cestujících ročně a létá do 57 destinací.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Nově, od 20. září 2021 začne provozovat lety mezi Prahou a Milánem (letiště Linate).

Naše hodnocení

S Blue Air zatím nemáme osobní zkušenosti, dle internetových recenzí se ale jedná o jednu z méně kvalitních low-cost aerolinek s velmi omezenými možnostmi zábavy na palubě letadla, nekonečnými frontami na check-in a také špatnou  komunikací v případě žádosti o refund za zrušené lety. Palec nahoru za nízké ceny, check-in na letišti zdarma a širokou škálu destinací. Máte s Blue Air osobní zkušenosti? Napište nám je do komentářů!

Zavazadla

V ceně každé letenky je malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 × 30 × 20 cm. Pro možnost přepravy také většího kabinového zavazadla o maximálních rozměrech 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg je nutné si zakoupit službu „Priority boarding“ nebo balíček „Express“ či „Comfort“.

Odbavené zavazadlo vždy podléhá poplatku, který závisí na délce letu a sezóně. Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo z Prahy do Bukurešti začíná na 38 € a poplatek za 32kg odbavené zavazadlo na stejné trase na 43 €.

Nákup letenek

Letenky společnosti Blue Air nakupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat skrze telefonní číslo +40 318 210 120 a to ve všední dny vždy od 8 do 18 hod. a v sobotu od 9 do 17 hod. východoevropského času.

Dále můžete využít kontaktního formuláře nebo aerolinku kontaktovat skrze Facebook.

Služby

Blue Air, podobně jako všechny low-cost aerolinky, nabízí občerstvení během letu za poplatek. Žádné další palubní služby tato aerolinka neposkytuje.

Destinace

Blue Air provozuje velké množství linek z Bukurešti do evropských destinací jako je Vídeň, Brusel, Larnaka, Helsinky, Amsterdam, Oslo, Lisabon, Stockholm atd. Dále také do velkého počtu francouzských, německých, italských, španělských a britských destinací, stejně tak jako vnitrostátní lety po Rumunsku. V roce 2021 zahájila Blue Air lety z Prahy do Bukurešti a do Milána (Linate).

Flotila

Aerolinka má ve své flotile čistě letouny Boeing 737 ve variantách 300, 500, 700, 800 a MAX 8. Starší letouny aerolinka postupně mění za nové.

Zajímá vás více o flotile aerolinky Blue Air?

 

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)