Thajsko

Koronavirus v Thajsku

Itineráře
3 vzory
Seznamka
5 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Veletoče thajských úřadů pokračují! V den plánovaného zavedení nových vstupních podmínek došlo k jejich zrušení! Pro cestování do Thajska tedy platí stejné podmínky jako doposud = není potřeba očkovací certifikát ani negativní testy (viz zdroj).

Od 9. ledna 2023 měla být reinstalována povinnost předkládat před cestou do Thajska očkovací certifikát pro všechny osoby starší 18 let. Nahradit ho lze dokladem o prodělání nemoci v posledním půl roce či potvrzením od lékaře o nemožnosti podstoupit vakcinaci. Platnost nových pravidel je aktuálně nastavena do 31. ledna 2023. Jejich prodloužení bude záležet na revizi aktuálního stavu v závěru ledna. Jedná se o opatření související s otevřením čínských hranic (tito cestovatelé v zemi tvoří vysoké procento návštěvníků). Thajsko pak nechce diskriminovat žádné cestovatele a zavede proto plošnou povinnost (viz zdroj).

Podmínky pro cestování do Thajska

Pro cestu do Thajska opět platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: ANO – neočkovaní cestovatelé podstoupí kontrolní PCR test po příletu
  • Očkování: ANO (min. 2 týdny od dokončeného základního očkovacího schématu)
    • akceptovaná je také kombinace prodělané nemoci + 1. dávka očkování
  • Prodělání nemoci: ANO – (v rozmezí 7 – 180 dnů před cestou do země)

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE
  • Aplikace: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Thajsku

V lednu 2023 byla znovu zavedena povinnost nosit roušky na veřejnosti a v prostředcích veřejné hromadné dopravy.

Od 23. června 2022 je zakrývání dýchacích cest již pouze na dobrovolné bázi. Povinnost nosit roušky byla zrušena ne vnitřních i venkovních prostorech.

Od 1. června jsou v Bangkoku uvolněna místní pravidla, díky čemuž již bary nebo kluby nemají večerku!

Více informací na téma „Koronavirus v Thajsku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Bangkoku nebo na těchto thajských stránkách. Dalším užitečným zdrojem informací jsou stránky Tourism Authority of Thailand.

Historie změn ve vstupních opatření do Thajska

Nyní je možné pobývat v Thajsku bez víza do 30 dnů. 

Od 1. října 2022 dochází k definitivnímu zrušeni všech vstupních pravidel do Thajska v souvislosti s nemoci „COVID-19“. Nově není potřeba negativní test ani očkovací certifikát (viz tento zdroj). Navíc přes zimní sezonu (do 31. března 2023) bude bez víza možné v Thajském království zůstat až 45 dnů (aktuálně platí max. 30 dnů)

Od 1. července 2022 již není nutné řešit příjezdovou registraci (Thailand Pass) ani disponovat cestovním pojištěním s min. krytím 10 000 USD.

Od 23. června 2022 je zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti (platí pro vnitřní i venkovní prostory).

Od 1. června 2022 dochází k dalšímu usnadnění cestování do Thajska. Příjezdová registrace, tzv. „Thailand Pass“, je generována automaticky po odeslání žádosti (doposud se na schválení čekalo i několik dní).

Od 1. května 2022 je zrušena povinnost podstupovat dva kontrolní testy v Thajsku a zůstávat po příletu v karanténě. Nově k cestě do Thajska bude stačit očkovací certifikát + registrace „Thailand Pass“ + cestovní pojištění (zde bylo sníženo minimální krytí o polovinu = na 10 000 USD)  Více informací o nejčerstvějších změnách najdete v této tiskové zprávě.

Od 1. dubna 2022 je zrušena podmínka předkládat před cestou do Thajska negativní PCR test.

Podmínky návratu z Thajska do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Thajsku“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 25. 1. 2024

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)