Thajsko

Koronavirus v Thajsku

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
4 lidi

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. října 2022 dochází k definitivnímu zrušeni všech vstupních pravidel do Thajska v souvislosti s nemoci „COVID-19“. Nově není potřeba negativní test ani očkovací certifikát (viz tento zdroj). Navíc přes zimní sezonu (do 31. března 2023) bude bez víza možné v Thajském království zůstat až 45 dnů (aktuálně platí max. 30 dnů)

Od 1. července 2022 již není nutné řešit příjezdovou registraci (Thailand Pass) ani disponovat cestovním pojištěním s min. krytím 10 000 USD.

Od 23. června 2022 je zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti (platí pro vnitřní i venkovní prostory).

Od 1. června 2022 dochází k dalšímu usnadnění cestování do Thajska. Příjezdová registrace, tzv. „Thailand Pass“, je generována automaticky po odeslání žádosti (doposud se na schválení čekalo i několik dní).

Od 1. května 2022 je zrušena povinnost podstupovat dva kontrolní testy v Thajsku a zůstávat po příletu v karanténě. Nově k cestě do Thajska bude stačit očkovací certifikát + registrace „Thailand Pass“ + cestovní pojištění (zde bylo sníženo minimální krytí o polovinu = na 10 000 USD)  Více informací o nejčerstvějších změnách najdete v této tiskové zprávě.

Od 1. dubna 2022 je zrušena podmínka předkládat před cestou do Thajska negativní PCR test.

Podmínky pro cestování do Thajska

Pro cestu do Thajska je nutný doklad o očkování nebo negativní test. Platí pouze do 30. září 2022.

  • Negativní test: ANO – PCR (ne starší 72 hodin)
  • Očkování: ANO (min. 2 týdny od dokončeného základního schématu)
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE
  • Aplikace: ANO – trackovací aplikace MorChana (ke stažení pro Android i iOS)

Cestování s dětmi

Děti mladší 18 let cestující společně s rodiči nemusí předkládat potvrzení o očkování.

Děti mladší 18 let cestující samy musí předložit doklad o absolvovaném očkování v rozsahu min. jedné dávky.

Opatření v Thajsku

Od 23. června 2022 je zakrývání dýchacích cest již pouze na dobrovolné bázi. Povinnost nosit roušky byla zrušena ne vnitřních i venkovních prostorech.

Od 1. června jsou v Bangkoku uvolněna místní pravidla, díky čemuž již bary nebo kluby nemají večerku!

Země je rozdělena do barevných zón dle lokální epidemiologické situace. Více o této kategorizace na webu Tourism Authority of Thailand.

Více informací na téma „Koronavirus v Thajsku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Bangkoku nebo na těchto thajských stránkách. Dalším užitečným zdrojem informací jsou stránky Tourism Authority of Thailand.

Podmínky návratu z Thajska do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Thajsku“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 9. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)