Thajsko

Koronavirus v Thajsku

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
4 lidi

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. února 2022 bude znovu obnoven program „Test & Go“, díky čemuž bude možné cestovat do Thajska prakticky bez karantény. Zároveň bude také rozšířen program „Sandbox“ o dvě nové destinace: Pattayu a Ko Chang.

Od 11. ledna 2022 jsou do programu „Sandbox“ nově zahnuty také provincie Krabi, Phang-Nga a Surat Thani (zde pouze ostrovy Ko Samui, Ko Pha-ngan a Ko Tao). Pozastavení programu „Test & Go“ bylo bohužel prodlouženo na neurčito.

Podmínky pro cestování do Thajska

Pro cestu Thajska je nutné disponovat negativním testem (velmi doporučovaný je také očkovací certifikát za účelem využití „Sandbox“ programu). Povinný je dále vyplněný formulář, cestovní pojištění a karanténa po příjezdu (lze ji zkrátit v rámci programu „Sandbox“ viz níže).

 • Negativní test:  PCR (ne starší 72 hodin)

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Formulář: ANO; o „Thailand Pass“ požádáte na této stránce (v rozmezí 60 – 7dnů před cestou do Thajska)
 • Pojištění: ANO – je třeba disponovat cestovním pojištěním kryjícího výlohy spojené s léčbou nemoc COVID-19 a min. krytím 50 000 USD
 • Karanténa:
  • ANO (očkovaní) – její délka a podmínky záleží na zvoleném programu -> „Sandbox“ nebo „Alternative Quarantine“
  • ANO (neočkovaní) – povinná 10denní karanténa na vlastní náklady (nelze zkrátit a cestovatel nesmí opouštět hotel) + 2 PCR testy
 • Aplikace: ANO – trackovací aplikace MorChana (ke stažení pro Android i iOS).

Program „Test & Go“

Program „Test & Go“ byl v prosinci dočasně pozastaven, ovšem dle nejčerstvějších zpráv se od 1. února 2022 chystá jeho znovuobnovení. Kromě základních podmínek vstupu (očkování, negativní test před cestou, cestovní pojištění a „Thailand Pass“) musí cestovatele podstoupit dva PCR testy na místě (1. a 5. den pobytu). První noc je nutné zarezervovat ve vybraném hotelu s certifikací SHA+ (ten můžete opustit po obdržení negativního výsledku PCR testu provedeného po check-inu na hotelu).

 • Očkování: ANO (min. 2 týdny od dokončeného očkovacího schématu)
 • Karanténa: ANO – 1denní karanténa (do obdržení neg. výsledku testu = 1. a 5. noc) + transfer z letiště na hotel -> tipy na osvědčené hotely z programu „Test & Go“
 • Testy: ANO – 2 PCR testy na místě (1. a 5./6. den pobytu v zemi); ideálně doporučujeme bookovat ubytka s certifikací SHA+, kde vám udělají i test

Před cestou do Thajska musí pobývat cestovatelé min, 21 dnů v „bezpečné zemi“. Na seznamu bezpečných zemí momentálně figuruje i České republika.

Program „Sandbox“

Tento program platí pro destinace Phuket, Krabi, Phang-Nga a Surat Thani (ostrovy Ko Samui, Ko Pha-ngan a Ko Tao).

Od 1. února 2022 lze skrze tento program cestovat také do Pattayi a na Ko Chang.

 • Očkování: ANO (min. 2 týdny od dokončeného očkovacího schématu)
 • Karanténa: ANO – 7denní hotelová karanténa v zařízení s certifikací SHA+
 • Testy: ANO – PCR testy (1. a 5./6. den pobytu)

Po obdržení negativního výsledku prvního testu provedeného po příletu se lze již volně pohybovat v dané provincii. Po obdržení negativního výsledku druhého testu již lze cestovat do dalších regionů v Thajsku.

Podívejte se na kompletní informací o programu „Sandbox“.

Program „Alternative Quarantine“

Tento program lze využít i v regionech, které nejsou zařazeny do programu „Sandbox“.

 • Karanténa: ANO – 7denní hotelová karanténa (pro neočkované 10denní hotelová karanténa)
 • Testy: ANO – PCR testy (1. a 5./6. den pobytu)

Po dobu karantény nelze opustit hotelový pokoj. Po obdržení negativního výsledku druhého testu již lze cestovat do dalších regionů v Thajsku.

Podívejte se na kompletní informací o programu „Happy Quarantine“.

Cestování s dětmi

Děti mladší 6 let cestující s rodiči disponující negativním testem nemusí předkládat žádný doklad o „bezinfekčnosti“. Dále pro ně platí podmínky jako pro dospělé osoby.

Děti ve věku od 6 do 11 let v doprovodu rodičů musí před cestou předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Dále pro ně platí podmínky jako pro dospělé osoby.

Mládežníci od 12 do 17 let cestující s rodiči nemusí předkládat očkovací certifikát. Platí pro ně povinnost předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin) před cestou. Pokud ovšem cestující bez doprovodu, je třeba očkovacího certifikátu (min. první dávka) a negativního testu. Každá osoba starší 12 let musí být zaregistrována do aplikace Thailand Pass (viz sekce „Formulář“ výše) samostatně.

Opatření v Thajsku

Platí povinnost nosit roušky ve všech veřejných prostorech (uvnitř i venku).

Země je rozdělena do barevných zón dle lokální epidemiologické situace. Více o této kategorizace na webu Tourism Authority of Thailand.

Turistiky promovaných je nyní 8 provincií (Bangkok, Chon Buri, Kanchanaburi, Krabi, Nonthaburi, Pathum Thani, Phan-Nga a Phuket). Pouze v těchto provinciích je možné konzumovat v restauracích alkoholické nápoje, a to do 21. hodiny. Zavřeny zůstávají všechny noční podniky.

Více informací na téma „Koronavirus v Thajsku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Bangkoku nebo na těchto thajských stránkách (přehledné infografiky). Dalším užitečným zdrojem informací jsou stránky Tourism Authority of Thailand.

Podmínky návratu z Thajska do ČR

Podmínky návratu ze zahraničí do ČR se řídí Cestovatelským semaforem.

 • Cestovatelé s dokončeným očkováním / dokladem o prodělané nemoci vyplní pouze „příjezdový formulář“.
 • Neočkovaní cestovatelé se řídí dle aktuální kategorizace příslušné země v Cestovatelském semaforu (viz výše).

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Thajsku“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 20. 1. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)