Spojené arabské emiráty

Koronavirus ve Spojených arabských emirátech

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 7. listopadu 2022 jsou po více než 2,5 letech zrušena téměř všechna domácí pravidla. V návaznosti na tyto změny byly počínaje 8. listopadem odstraněny také všechny podmínky vstupu do Dubaje! Od 10. listopadu je možné zcela volně cestovat také do Abú Dhabí!

Od 28. září 2022 je zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti (s výjimkou prostředků hromadné dopravy, mešit či nemocnic). Uvolnění pravidel se týká také letů z/do Dubaje (Emirates a Flydubai) nebo Abú Dhabí (Etihad), a to za předpokladu, že to nevyžaduje cílová destinace.

Od 29. března 2022 nemusí žádným dokladem bezinfekčnosti disponovat přijíždějící cestovatelé via pozemní hranice. Budou na nic zdarma otestováni neinvazivní „metodou EDE“ (elektromagnetické vlny).

Od soboty 26. února 2022 již nemusí cestovatelé při cestě do Spojených arabských emirátů předkládat negativní test, a to za předpokladu, že se prokáží očkovacím certifikátem.

Podmínky pro cestování do Spojených arabských emirátů

Pro cestu do všech emirátů již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Registrace: NE
  • Aplikace: NE – povinné stažení aplikace Al Hosn (validní v Abú Dhabí)

Více informací ohledně cest do emirátu Abú Dhabí naleznete na stránkách Visit Abú Dhabí a webu letecké společnosti Etihad.

Více informací ohledně cest do emirátu Dubaj najdete na stránkách leteckých společností Emirates, Flydubai a Smartwings.

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření ve Spojených arabských emirátech

Od 7. listopadu 2022 jsou zrušena všechna domácí pravidla – povinnost nosit roušky zůstává pouze ve zdravotnických zařízeních a aplikace Al Hosn již není vyžadována při vstupu do veřejných prostor (v emirátu Abú Dhabí).

Od 28. září je zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest na veřejnosti. Pravidla zůstávají zachována pouze ve zdravotnických zařízeních, prostředcích hromadné dopravy a mešitách.

Více informací na téma „Koronavirus ve Spojených arabských emirátech“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Abú Dhabí.

Podmínky návratu ze Spojených arabských emirátů do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus ve Spojených arabských emirátech“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 11. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)