Spojené státy americké

Koronavirus v USA

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 12. května 2023 jsou definitivně zrušeny všechny vstupní podmínky do USA zavedené v souvislosti se šířením nemoci „COVID-19“.

Od 12. června 2022 je konečně zrušena povinnost předkládat před cestou do USA negativní test, která byla zavedena v lednu 2021. Zdroj: CNN /  CDC

Podmínky pro cestování do USA

Pro cestu do USA již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Jedinou vstupní podmínkou zůstává elektronická registrace ESTA.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Více informací na téma „Koronavirus v USA“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR ve Washingtonu anebo přímo u primárního zdroje na webu CDC.

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby

Podmínky cestování na Havajské ostrovy

Stejná pravidla vstupu jako do pevninské části USA platí také pro cestovatele přijíždějící na Havaj. Více informací o podmínkách cestování na Havajské ostrovy naleznete na tamějších vládních stránkách.

Od 26. března je na Havaji zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních veřejných prostranstvích.

Podmínky návratu z USA do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v USA“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 19. 5. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)