Kypr

Koronavirus na Kypru

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. června 2022 jsou zrušeny všechny vstupní podmínky na Kypr = žádné negativní testy, žádné certifikáty. Zároveň je od tohoto data zrušena povinnost nosit roušky na veřejnosti.

Od 18. dubna 2022 je zrušena povinnost vyplňovat před cestou na Kypr „Cyprus Flight Pass“. Taktéž skončí kategorizace zemí dle epidemiologického rizika = po nikom nebude vyžadován kontrolní test po příletu na ostrov.

Od 11. dubna 2022 jsou zmírněna lokální opatření. Není nutné nosit roušky ve venkovních prostorech a prokazovat se „Safe passem“ při vstupu do obchodních center, kulturních zařízení, provozoven služeb a na venkovní trhy či festivaly (viz níže).

Podmínky pro cestování na Kypr

Pro cestu na Kypr již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Cestování do severní části Kypru

Přechod vnitřní hranice mezi jižní a severní částí Kypru je od 18. dubna 2022 bez jakýchkoliv „COVID podmínek“. Ke překročení této hranice vám stačí občanský průkaz nebo cestovní pas.

Opatření na Kypru

Od začátku června 2022 již není nutné nosit na veřejnosti roušky (jedinou výjimku tvoří veřejné hromadná doprava a zdravotnická/sociální zařízení).

Více informací na téma „Koronavirus na Kypru“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nikósii a tomto kyperském webu.

Podmínky návratu z Kypru do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus na Kypru“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 31. 5. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)