Kypr

Koronavirus na Kypru

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 6. do 31. ledna 2022 musí všichni cestující na Kypr předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). S platností od 14. ledna 2022 lze jako alternativu použít i negativní AG test (ne starší 24 hodin).

Od 6. prosince 2021 do 10. ledna 2022 se musí PCR testu na vlastní náklady (15 €) podrobit po příletu na Kypr všichni cestovatelé (nehledě na zemi, odkud přilétají, nebo doklad o očkování). Výjimku mají děti mladší 12 let.

Od 15. prosince by se přijíždějící cestovatelé měli také podrobit bezplatnému AG testu, a to do 72 hodin od příjezdu do země. Tyto testy budou zdarma dostupné na testovacích místech zřízených Ministerstvem zdravotnictví (viz informace deníku Cyprus Mail). Více informací o nových o aktuálních podmínkách vstupu si přečtete na této stránce.

Podmínky pro cestování na Kypr

Podmínky vstupu na území Kypru se liší v závislosti na očkování nebo destinaci, odkud přilétáte. Česká republika je kyperskou protistranou aktuálně zařazena na „červený seznam“ (zajímá „jen“ neočkované cestovatele). Aktualizovaný seznam hledejte na této stránce.

Cestovatelé s dokladem o očkování / prodělání nemoci

 • Negativní test:
  • PCR (ne starší 72 hodin) / AG (ne starší 24 hodin) před cestou
  • PCR po příletu na Kypr (15 € v LCA a 19 € v PFO)
  • AG test zdarma (po 72 hodinách od příletu) – neplatí pro očkované jedince s podanou posilující dávkou vakcíny
 • Formulář: ANO – na této stránce (nejdříve 48 hodin před odletem)

Neočkovaní cestovatelé

 • Negativní test: PCR (ne starší 72 hodin) / AG (ne starší 24 hodin) před odletem + další PCR po příletu na Kypr (15 €) + AG test zdarma (během 72 hodin od příletu)
 • Formulář: ANO – na této stránce (nejdříve 48 hodin před odletem)

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Cestování s dětmi

Děti mladší 12 let nemusí dokládat svou „bezinfekčnost“, ale musí vyplnit příjezdový formulář.

Cestování do severní části Kypru

Cestovatelé s dokladem o očkování / uzdravení mohou vstoupit na území Severního Kypru s negativním PCR testem (ne starší 72 hodin). Pokud na jeho území zůstanou déle než 3 dny, je nutné podstoupit další PCR test s negativním výsledkem. Dále je třeba vyplnit tento formulář. Více informací o cestování do Severokyperské turecké republiky naleznete na těchto stránkách.

Opatření na Kypru

Povinnost nosit roušky platí v uzavřených prostorách i venku na veřejných místech pro všechny osoby starší 6 let.

Cyprus Flight Pass pro turisty platí prvních 7 dnů pobytu (den příletu = den 0). Poté se musí cestovatelé prokazovat dokladem o očkování / prodělání nemoci nebo negativním testem (AG ne starší 48 hodin či PCR ne starší 72 hodin). Tzv. „Safe pass“ je vyžadován při vstupu do všech stravovacích, kulturních i sportovních zařízení a také ve službách (obchody).

Do stravovacích, kulturních i sportovních zařízení vstoupit pouze osoby s aplikovanou alespoň 1. dávkou očkování (neplatí pro mladší 12 let). Od 18. prosince bude stanovena platnost „Safe passu“ dokazujícího absolvované očkování stanovena na 7 měsíců (od dokončeného základního schématu).

Více informací na téma „Koronavirus na Kypru“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nikósii a tomto kyperském webu.

Podmínky návratu z Kypru do ČR

Podmínky návratu ze zahraničí do ČR se řídí Cestovatelským semaforem.

 • Cestovatelé s dokončeným očkováním / dokladem o prodělané nemoci vyplní pouze „příjezdový formulář“.
 • Neočkovaní cestovatelé se řídí dle aktuální kategorizace příslušné země v Cestovatelském semaforu (viz výše).

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus na Kypru“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 18. 1. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)