Aeroflot

Check-in
Online check-in k dispozici 24 h před plánovaným časem odletu, zavírá se 45 min - 1 h před odletem, dle destinace. Check-in na letišti je zdarma.
Aeroflot
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 55 x 40 x 25 cm a váze 10 kg, malé o max. součtu tří rozměrů 80 cm a neomezené hmotnosti.
  • Seating včasné zvolení sedadla od 370 CZK, při online check-inu zdarma
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aeroflot.ru

Info o aerolince

Aeroflot je vlajkovým leteckým dopravcem Ruska, ruský stát vlastní 51% společnosti. Patří k nejstarším aeroliniím světa, založen roku 1923, za dob Sovětského svazu byl největší leteckou společností vůbec. Hlavní letecká základna Aeroflotu leží na letišti Šeremetěvo poblíž Moskvy. Aerolinka je nyní členem aliance SkyTeam.

Naše hodnocení

Je nutné se oprostit od stereotypů, jedině tak poznáte Aeroflot jako příjemnou a velice profesionální aerolinku. Jejich letadla jsou jedny z nejnovějších na světě a palubní servis silně nadprůměrný. Díky velkému množství rotací z Prahy je možné se s Aeroflotem dostat téměř kamkoliv na východ a to velice rychle. Mínusem je přestup na letišti Šeremetěvo, které nepatří k našim oblíbeným. Ceny letů jsou vysoké, oproti ostatním aeroliniím se vyplatí jen na jednosměrné a last-minute letenky a letenky ve vytížených termínech, jako jsou Vánoce.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 25 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé o součtu tří rozměrů max. 80 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu Economy Lite začíná na 917 Kč, dle destinace. K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma a na vybraných linkách také surf, kite surf, wake board nebo potápěčské vybavení zdarma.

Nákup letenek

Letenky Aeroflotu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka (call centrum) +420 800 722 143, v angličtině, 24/7

Telefonní linka (kancelář v Rybné ul.) +420 227 020 020, v češtině, po-pá 10-16 h

Kontaktujte Aeroflot přes email.

Služby

Na krátkých linkách dostanete malý snack v podobě sendviče a nápoje. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení. Aeroflot obvykle nepodává alkohol, výjimkou je pivo a víno na vybraných letech.

Všechna letadla jsou vybavena zásuvkami pro nabíjení mobilních telefonů. Vybraná letadla disponují Wi-Fi, poplatek začíná na 5 USD, nicméně datové balíčky jsou malé a mnoho cestujících si stěžuje na nedostatečnou rychlost internetu. Připojení do zábavního portálu a sledování filmů, seriálů, poslouchání hudby a hraní her z mobilního telefonu je zdarma. Na dálkových letech k dispozici palubní zábava ve vestavěných obrazovkách.

Destinace

Z Prahy (PRG), Karlových Varů (KLV), Berlína (SXF), Drážďan (DRS), Vídně (VIE) a dalších blízkých letišť do Moskvy (SVO).

Dále do Thajska, Vietnamu, Číny, na Bali, Srí Lanku, Maledivy, ale i na západ do New Yorku (JFK) a Los Angeles (LAX).

Flotila

Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 737, Boeing 777, Sukhoi Superjet 100.

Chcete se dozvědět více o flotile Aeroflotu?

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)