• Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 x 40 x 25 cm a váze 10 kg + malé o max. součtu tří rozměrů 80 cm a neomezené hmotnosti
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aeroflot.ru

Info o aerolince

Aeroflot je vlajkovým leteckým dopravcem Ruské federace, která vlastní 51% společnosti. Patří k nejstarším aeroliniím světa, založen byl již roku 1923. Za dob Sovětského svazu se jednalo o největší leteckou společnost.

Hlavní letecká základna Aeroflotu leží na letišti Šeremetěvo v Moskvě. Aerolinka je nyní členem aliance SkyTeam.

Test na COVID-19: dle cílové destinace – v případě tranzitu přes ruské letiště povinný PCR test (ne starší 3 dnů). Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Je nutné se oprostit od stereotypů, jedině tak poznáte Aeroflot jako příjemnou a velice profesionální aerolinku. Jejich letadla jsou jedny z nejnovějších na světě a palubní servis silně nadprůměrný. Díky velkému množství rotací z Prahy je možné se s Aeroflotem dostat téměř kamkoliv na východ, a to velice rychle. Mínusem je přestup na letišti Šeremetěvo, které nepatří k našim oblíbeným. Ceny letů jsou vyšší, oproti ostatním aeroliniím se vyplatí jen v konkrétních případech (na jednosměrné a last-minute letenky + letenky ve vytížených termínech, jako jsou Vánoce).

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 25 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé o součtu tří rozměrů max. 80 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu Economy Lite začíná na 917 Kč (dle destinace). K vyšším tarifům je odbavené zavazadlo zdarma a na vybraných linkách také surf, kite surf, wake board nebo potápěčské vybavení zdarma.

Nákup letenek

Letenky Aeroflotu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka (call centrum) +420 800 722 143, v angličtině, 24/7.

Telefonní linka (kancelář – Praha, Rybná ulice) +420 227 020 020, v češtině, po-pá 10-16 h.

Kontaktujte Aeroflot přes email.

Služby

Na krátkých linkách dostanete malý snack v podobě sendviče a nápoje. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení. Aeroflot obvykle nepodává alkohol, výjimkou je pivo a víno na vybraných letech.

Všechna letadla jsou vybavena zásuvkami pro nabíjení mobilních telefonů. Vybraná letadla disponují Wi-Fi. Poplatek začíná na 5 USD, nicméně datové balíčky jsou malé a mnoho cestujících si stěžuje na nedostatečnou rychlost internetu. Připojení do zábavního portálu a sledování filmů, seriálů, poslouchání hudby a hraní her z mobilního telefonu je zdarma. Na dálkových letech k dispozici palubní zábava ve vestavěných obrazovkách.

Destinace

Z Prahy (PRG), Karlových Varů (KLV), Berlína (SXF), Drážďan (DRS), Vídně (VIE) a dalších blízkých letišť do Moskvy (SVO).

Dále do Thajska, Vietnamu, Číny, na Bali, Srí Lanku, Maledivy, ale i na západ do New Yorku (JFK) a Los Angeles (LAX).

Flotila

Airbus A350, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Boeing 737, Boeing 777, Sukhoi Superjet 100.

Chcete se dozvědět více o flotile Aeroflotu?

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)