Německo

Koronavirus v Německu

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. října 2022 je zrušena povinnost nosit respirátory na palubách letadel z/do Německa (s výjimkou letů do Číny a Indie).

Od 1. června 2022 je konečně zrušeno pravidlo „3G“ pro vstup do Německa. Respektive toto pravidlo je dočasně pozastaveno ( původně do 31. srpna 2022, následně prodlouženo do 31. ledna 2023). V praxi to znamená, že minimálně do ledna 2023 budou cesty do Německa „jako dřív“ – tj. žádné testy, žádné certifikáty. 

Od 3. března 2022 je Česká republika vyřazena ze seznamu „vysoce rizikových zemí“. Zároveň byla zrušena povinnost vyplňovat příjezdový formulář. Usnadnění se týká také dětských cestovatelů.

Podmínky pro cestování do Německa

Pro cestu do Německa již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Německu

Jednotlivá opatření v Německu závisí na konkrétní spolkové zemi.

Obecně platí v Německu povinnost nošení respirátorů (FFP2) již jen ve veřejné dopravě (dálková doprava), nemocnicích, u lékaře a v pečovatelských zařízeních. Povinnost se nevztahuje na letiště a cestování letadlem.

Více informací na téma „Koronavirus v Německu“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Berlíně.

Tranzit přes Německo

Pozemní tranzit: za účelem průjezdu Německem (max. 24 hodin) nepotřebují čeští občané předkládat žádný z dokladů bezinfekčnosti.

Letecký tranzit: za účelem přestupu na některém z německých letišť (primárně Frankfurt a Mnichov) je nutné předložit některý z dokladů bezinfekčnosti (stejná pravidla jako pro vstup do země – viz výše).

Podmínky návratu z Německa do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Německu“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 30. 9. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)