Tanzanie

Koronavirus v Tanzanii

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
6 lidí
Sezóna
červen – únor
Víza
50 USD
Cenová hladina
Očkování
žádné povinné očkování

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. února 2023 došlo ke zrušení všech vstupních podmínek pro cestovatele mířící do pevninské Tanzanie i na Zanzibar! Nově již není nutné předkládat očkovací certifikát nebo negativní test. Přijíždějící cestovatelé mohou být pouze vyzvání ke kontrolnímu testování (náhodný vzorek).

Od 1. května 2022 je mimo provoz stránka, skrze niž se vyplňoval příjezdový formulář pro pevninskou část Tanzanie. Dle potvrzených lokálních zdrojů již není tato byrokratická povinnost aktuální.

Od 17. března 2022 již nemusí cestovatelé při cestě do Tanzanie (vč. Zanzibaru) předkládat negativní test, a to za předpokladu, že se prokáží očkovacím certifikátem. Tanzanie uznává všechny vakcíny schválené WHO, tedy všechny evropské.

Podmínky pro cestování do Tanzanie

Pro cestu do Tanzanie (vč. ostrova Zanzibar) již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Jedinou podmínkou zůstává povinnost  disponovat turistickými vízy.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE
  • Vízum: ANO – online na oficiálních stránkách nebo přímo na letišti (jednorázové vstupní vízum s platností 90 dnů stojí 50 USD)

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Tanzanii

V Tanzanii ani na Zanzibaru nejsou zavedena žádná plošná opatření.

Více informací na téma „Koronavirus v Tanzanii a na Zanzibaru“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Nairobi.

Podmínky návratu z Tanzanie do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Tanzanii a na Zanzibaru“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 8. 11. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)