Indie

Koronavirus v Indii

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 24. prosince 2022 probíhá namátkové testování přilétajících cestovatelů na mezinárodních letech. Kontroly se týkají 2 % cestovatelů na každém letu a probíhají přímo na letišti po příletu. Od 25. prosince 2022 je navíc vyžadován negativní PCR test po všech přijíždějících osobách z Číny, Hongkongu, Thajska, Japonska a Jižní Koreje.

Od 22. listopadu 2022 je zrušena povinnost vyplňovat před cestou do Indie online formulář Air Suvidha a nahrávat do něj doklad o provedené vakcinaci. Po více než dvou letech tak mezinárodní cestovatelé přestanou při cestě do Indie čelit restrikcím spojeným se šířením nemoci „COVID-19“. Absolvované očkování i nadále zůstává doporučované, nejedná již ale o podmínku vstupu.

Od 13. července 2022 již nemusí očkovaní cestovatelé z České republiky předkládat před cestou do Indie negativní test!

Od 27. března 2022 je obnovena pravidelná letecká doprava, tím pádem končí tzv. „letecké mosty“. Cestovatelé tak již nemusí dodržovat pravidla „leteckých bublin“.

Od 14. února 2022 dochází k výraznému zmírnění podmínek cestování do Indie. Zrušena byla povinná 7denní karanténa, PCR test po příletu a také kontrolní test 8. den pobytu v zemi. Rozvolnění platí pro všechny cestující bez ohledu na původ destinace.

Podmínky pro cestování do Indie

Pro cestu do Indie již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Povinné zůstává pouze turistické vízum.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE
  • Vízum: ANO – lze obstarat online na této stránce (od 15. listopadu 2021 rozdává indické vlády 500 000 zdarma) a při vyplňování se můžeš držet našeho návodu.

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Indii

V druhé polovině listopadu byla zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest na palubách letadel.

Povinné je nošení roušek na veřejnosti. Další opatření se liší v závislosti na konkrétních regionech, jejich nastavení a vymáhání však doprovází „nečekaný“ chaos.

Více informací na téma „Koronavirus v Indii“ a přehled jednotlivých aktuálních opatřeních v regionech naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Dillí.

Podmínky návratu z Indie do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Indii“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 6. 2024

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)