• Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 45 × 25 cm a hmotnost 8 kg; k některým tarifům navíc osobní taška zdarma
  • Občerstvení na letech do Soulu teplé jídlo v ceně; palubní catering na ostatních linkách zpoplatněn
  • Hodnocení
  • Oficiální web csa.cz

Info o aerolince

ČSA (OK) neboli České aerolinie či Czech Airlines. Jedná se o leteckou společnost navazující na tradici československé národní letecké společnosti, dnes je (bohužel) z 98 % vlastněná společností Smartwings. Založená byla již v roce 1923, jedná se tak o 5. nejstarší dosud fungující aerolinií na světě. Hlavní základnou Českých aerolinií je Letiště Václava Havla v Praze.

Jestli se ČSA dožije oslavy 100. výročí svého založení je otázkou. Na konci února 2021 zamířila aerolinka do insolvenčního řízení a chystá se její restrukturalizace.

Test na COVID-19: dle podmínek cílové destinace. Více informací na webu dopravce.

Naše recenze

S Českými aeroliniemi jsme v minulosti létali velice rádi, bohužel dnes se čím dál více podobají nechvalně proslulým Smartwings. A nejen podobají, často jsou lety ČSA operovány právě letadly a posádkou Smartwings. ČSA přišlo o velké množství svých letadel a nyní je spíš aeroklubem než aerolinkou. Na druhou stranu se s ČSA můžete proletět vrtulovými letadly ATR, což ocení letečtí fanoušci i vaše ratolesti.

Zavazadla

Příruční neboli kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 × 45 × 25 cm a váze 8 kg je ke každé letence zdarma. Všechny tarify s výjimkou „Economy Lite“ navíc povolují i osobní tašku o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm a váze 3 kg.

Cena za odbavené zavazadlo s hmotností do 23 kg k tarifu „Economy Lite“ činí 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky lze zakoupit na stránkách dopravce, ale v našem rezervačním systému jsou zhruba o stokorunu levnější, tak nakupujte chytře.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 007 007, 24/7.
Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Žádné extra služby ČSA nenabízí.

Destinace

Linky z Prahy (PRG) – zimní letový řád 2021/2022: Kodaň (CPH), Kyjev (KBP), Moskva (SVO), Paříž (CDG) a Stockholm (ARN).

Další plánované linky od jara 2022: Amsterdam (AMS), Barcelona (BCN), Brusel (BRU), Bukurešť (OTP), Helsinky (HEL), Madrid (MAD), Malta (MLA), Sofie (SOF), Reykjavík (KEF) a Řím (FCO).

Flotila

České aerolinie aktuálně ve své flotile pouze dvě letadla: Airbus A319-100 (OK-REQ) a Airbus A320-200 (OK-HEU).

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)