ČSA

Check-in
online check-in k dispozici 36 až 1 hod. před plánovaným časem odletu (u letů do/ze Soulu se uzavírá 1,5 hod. před odletem); check-in na letišti zdarma
ČSA
Příruční zavazadlo
max. rozměry 55 x 45 x 25 cm a hmotnost 8 kg; k některým tarifům navíc osobní taška zdarma
  • Seating poplatek za zvolení sedadla činí 130 Kč; prémiová sedadla jsou nabízena od 260 Kč
  • Občerstvení na letech do Soulu teplé jídlo v ceně; palubní catering na ostatních linkách zpoplatněn
  • Hodnocení
  • Oficiální web csa.cz

Info o aerolince

POZOR! Od pátku 5. března zpřísňuje aerolinka podmínky nástupu na palubu letadla. Všichni cestující budou muset před odletem doložit výsledek negativního testu na COVID-19. V případě PCR testu nesmí být starší 72 hodin, zatímco antigenní test nesmí být starší 24 hodin. Tato povinnost se netýká dětí do 5 let a také cestovatelů, kteří doloží, že nemoc prokazatelně prodělali v předchozích 90 dnech. Potvrzení od lékaře musí obsahovat razítko, identifikační údaje a telefonické spojení. Více info na webu dopravce.

ČSA (OK) neboli České aerolinie či Czech Airlines. Jedná se o leteckou společnost navazující na tradici československé národní letecké společnosti, dnes je (bohužel) z 98 % vlastněná společností Smartwings. Založená byla již v roce 1923, jedná se tak o 5. nejstarší dosud fungující aerolinií na světě. Hlavní základnou Českých aerolinií je Letiště Václava Havla v Praze.

Jestli se ČSA dožije oslavy 100. výročí svého založení je otázkou. Na konci února 2021 zamířila aerolinka do insolvenčního řízení a chystá se její restrukturalizace.

Naše recenze

S Českými aeroliniemi jsme v minulosti létali velice rádi, bohužel dnes se čím dál více podobají nechvalně proslulým Smartwings. A nejen podobají, často jsou lety ČSA operovány právě letadly a posádkou Smartwings. ČSA přišlo o velké množství svých letadel a nyní je spíš aeroklubem než aerolinkou. Na druhou stranu se s ČSA můžete proletět vrtulovými letadly ATR, což ocení letečtí fanoušci i vaše ratolesti.

Zavazadla

Příruční neboli kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 x 45 x 25 cm a váze 8 kg je ke každé letence zdarma. Všechny tarify s výjimkou „Economy Lite“ navíc povolují i osobní tašku o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm a váze 3 kg.

Cena za odbavené zavazadlo s hmotností do 23 kg k tarifu „Economy Lite“ činí 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky lze zakoupit na stránkách dopravce, ale v našem rezervačním systému jsou zhruba o stokorunu levnější, tak nakupujte chytře.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 007 007, 24/7.
Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Žádné extra služby ČSA nenabízí.

Destinace

Lety z Prahy: Amsterdam (AMS), Barcelona (BCN), Bejrút (BEY), Benátky (VNZ), Bilbao (BIO), Birmingham (BHX), Bologna (BLQ), Brusel (BRU), Budapešť (BUD), Bukurešť (OTP), Düsseldorf (DUS), Frankfurt (FRA), Göteborg (GOT), Hamburk (HAM), Helsinki (HEL), Keflavík (KEF), Kodaň (CPH), Košice (KSC), Kyjev (KBP), Lisabon (LIS), Madrid (MAD), Malta (MLA), Milán (MXP), Moskva (SVO), Nice (NCE), Oděsa (ODS), Paříž (CDG), Porto (OPO), Řím (FCO), Soul (ICN), Stockholm (ARN), Varšava (WAW), Záhřeb (ZAG).

Flotila

České aerolinie ve své flotile mají tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330-300, ATR 72-500, Boeing 737-800.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 2. 3. 2021
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)