ČSA

Check-in
Online check-in k dispozici 36 h až 1 h před plánovaným časem odletu, u letů do/ze Soulu se uzavírá 1,5 h před odletem. Check-in na letišti je zdarma.
ČSA
Příruční zavazadlo
Max. rozměry 55 x 45 x 25 cm a hmotnost 8 kg. K některým tarifům navíc osobní taška zdarma.
  • Seating poplatek za zvolení sedadla 130 Kč, prémiová sedadla od 260 Kč
  • Občerstvení na letech do Soulu teplé jídlo v ceně, jinak na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web csa.cz

Info o aerolince

ČSA neboli České aerolinie neboli Czech Airlines. Jedná se o leteckou společnost navazující na tradici československé národní letecké společnosti, dnes je (bohužel) z 98 % vlastněná Smartwings. Založená v roce 1923, ČSA je pátou nejstarší dosud fungující aerolinií na světě. Hlavní základnou Českých aerolinií je Letiště Václava Havla v Praze.

Naše hodnocení

S Českými aeroliniemi jsme v minulosti létali velice rádi, bohužel dnes se čím dál více podobají nechvalně proslulým Smartwings. A nejen podobají, často jsou lety ČSA operovány právě letadly a posádkou Smartwings. ČSA přišlo o velké množství svých letadel a nyní je spíš aeroklubem než aerolinkou. Na druhou stranu se s ČSA můžete proletět vrtulovými letadly ATR, letečtí fanoušci a děti to ocení.

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 x 45 x 25 cm a váze 8 kg je ke každé letence zdarma, všechny tarify kromě Economy Lite navíc povolují osobní tašku o max. rozměrech 40 x 30 x 15 cm a váze 3 kg.
Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo k tarifu Economy Lite je 650 Kč, k ostatním tarifům je odbavené zavazadlo zdarma.

Nákup letenek

Letenky lze zakoupit na stránkách dopravce, ale v našem rezervačním systému jsou zhruba o stokorunu levnější, tak nakupujte chytře.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 007 007, 24/7.
Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Žádné extra služby ČSA nenabízí.

Destinace

Z Prahy: Amsterdam (AMS), Barcelona (BCN), Bejrút (BEY), Benátky (VNZ), Bilbao (BIO), Birmingham (BHX), Bologna (BLQ), Brusel (BRU), Budapešť (BUD), Bukurešť (OTP), Düsseldorf (DUS), Frankfurt (FRA), Göteborg (GOT), Hamburk (HAM), Helsinki (HEL), Keflavík (KEF), Kodaň (CPH), Košice (KSC), Kyjev (KBP), Lisabon (LIS), Madrid (MAD), Malta (MLA), Milán (MXP), Moskva (SVO), Nice (NCE), Oděsa (ODS), Paříž (CDG), Porto (OPO), Řím (FCO), Soul (ICN), Stockholm (ARN), Varšava (WAW), Záhřeb (ZAG).

Flotila

Airbus A319-100, Airbus A330-300, ATR 72-500, Boeing 737-800

 

 

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)