Mauricius

Koronavirus Mauricius

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. července 2022 je zrušena povinnost podstupovat kontrolní testy na Mauriciu a neočkovaní cestovatelé zároveň již nemusí nastupovat do 7denní karantény! Dále odpadá povinnost nosit roušky na veřejnosti (stále však platí několik výjimek jako např. letiště).

Od 12. března 2022 již nemusí žádní cestovatelé podstupovat negativní PCR test před cestou na Mauricius. Turisté s očkovacím certifikátem se mohou volně pohybovat po ostrově po obdržení negativního výsledku kontrolního testu (odebraného po příletu), zatímco neočkované cestovatele čeká týdenní karanténa.

Podmínky pro cestování na Mauricius

V případě cesty na Mauricius stačí disponovat vyplněným příjezdovým formulářem.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Kontrolní test: NE
  • Formulář:  ANO – na této stránce

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření na Mauriciu

Od 1. července 2022 je zrušena povinnost nosit ochrany dýchacích cest na veřejnosti. Výjimka i nadále platí pro letiště, přístavy, hromadnou dopravu a nemocnice.

Více informací na téma „Koronavirus na ostrově Mauricius“ naleznete oficiálním turistickém webu nebo na na stránkách Velvyslanectví ČR v Pretorii.

Podmínky návratu z Mauriciu do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus na ostrově Mauricius“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 30. 6. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)