Maroko

Koronavirus v Maroku

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 30. září 2022 je zrušena povinnost předkládat při cestě do Maroka negativní test nebo očkovací certifikát. V platnosti zůstává pouze povinnost vyplnit příjezdový formulář.

Od 18. května 2022 stačí před cestou do Maroka předložit „pouze“ jeden z dokladů bezinfekčnosti, a to bud očkovací certifikát nebo negativní PCR test (do tohoto data byly potřeba oba tyto doklady).

Od 7. února 2022 jsou hranice Maroka opět otevřeny! Ke vstupu do země je kromě dokladu o očkování potřeba také negativní PCR test a vyplněný formulář.

Podmínky pro cestování do Maroka

Pro cestu do Maroka již platí téměř stejná pravidla „jako dřív“. Jedinou podmínkou vstupu zůstává vyplněný příjezdový formulář.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: ANO; ke stažení a vyplnění na této stránce

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Maroku

Platí povinnost nosit roušky ve všech vnitřních i venkovních prostorech.

Od 17. května 2022 jsou otevřeny pozemní hranice mezi Marokem a španělskými exklávami Ceuta a Melilla.

Více informací na téma „Koronavirus v Maroku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Rabatu nebo marockého Ministerstva zdravotnictví nebo na marockém turistickém webu.

Podmínky návratu z Maroka do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Maroku? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Poslední aktualizace: 1. 10. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)