Jordánsko

Koronavirus v Jordánsku

Sezóna
hlavní sezona: březen – květen (+září – listopad)
Víza
ano – 40 JOD
Cenová hladina
Očkování
netřeba

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. března 2022 není při cestě do Jordánska potřeba PCR test před cestou ani kontrolní PCR test absolvovaný po příletu. Cestování do Jordánského království je tedy znovu „jako dřív“. Jedinými povinnostmi zůstávají příjezdový formulář (pro starší 5 let), cestovní pojištění a vízum. 

Podmínky pro cestování do Jordánska

Pro cestu do Jordánska již není nutné disponovat dokladem bezinfekčnosti. Nezapomeňte však na vyplněný formulář, uzavřené cestovní pojištění a vízum.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Formulář: ANO; k vyplnění na této stránce
 • Pojištění: ANO (vč. krytí výloh pro spojených s onemocněním COVID-19)
 • Vízum: ANO – lze obstarat po příletu na letišti v Ammánu za 40 JOD nebo zakoupit předem v balíčku společně se vstupy do turistických atraktivit aka Jordan Pass (doporučujeme)

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby. Výjimku mají děti mladší 5 let, které nemusí vyplňovat příjezdový formulář.

Opatření v Jordánsku

Od 25. května 2022 je zrušena povinnost nosit roušky na veřejnosti – platí to pro venkovní i vnitřní prostory.

  Více informací na téma „Koronavirus v Jordánsku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Ammánu nebo na jordánských vládních stránkách.

  Podmínky návratu z Jordánska do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Jordánsku“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 25. 5. 2022

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)