Logo aerolinky Ukraine International

Ukraine International Airlines

Ukraine International Airlines (PS), zkráceně UIA, je národní a největší ukrajinská aerolinka. Založena byla roku 1992 (první let se uskutečnil 25. listopadu 1992 mezi Kyjevem a Londýnem). Svou základnu má v Kyjevě na mezinárodním letišti Boryspil (KBP). Ukraine Airlines provozují linky po celé Evropě, létají i do několika dálkových destinací na Blízkém východě, v USA, Kanadě a Asii.

Provoz letecké společnosti Ukraine International Airlines je momentálně kvůli ruské agresi na ukrajinském území pozastaven.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnost 7 kg; na dálkových letech navíc osobní taška zdarma
  • Občerstvení na dálkových letech teplé jídlo v ceně; na krátkých linkách na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyuia.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 48 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Jeho provedení důrazně doporučujeme, neboť odbavení na letišti podléhá poplatku 15 €.

Seating je zpoplatněn a ceny za výběr oblíbeného sedadla začíná na 4 €. V případě zakoupení seatingu se cestovatelům otevře možnost provést online check-in 14 dnů před odletem.

Naše recenze

Aerolinka se super cenovkami, ale nic moc servisem. Krátké linky vypadají jak s lowcost aerolinkou ve stylu Wizz Airu, dálkové lety jsou o něco lepší. Routing může obsahovat overnight přestup v Kyjevě – pro někoho výhodou, jindy ulovíte let se super krátkým přestupem a třeba do Bangkoku se dostanete rychleji, než s jinou aerolinkou. Závěr dle našich zkušeností: pro cestovatele preferující nízkou cenu UIA doporučujeme, ale ostatní ať se jim vyhnou obloukem.

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 7 kg je ke každé letence zdarma, na dálkových letech navíc osobní taška o max. rozměrech 40 × 30 × 10 cm a hmotnosti 5 kg (platné pro letenky vystavené v „Economy class“). 

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo začíná na 20 EUR (dle destinace) při krátkých letech v tarifu „Economy Lite“. Dálkové lety a vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Ukraine International Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Na stránkách dopravce pak můžete rok před odletem kupovat super levné letenky v „promo fare“, příkladem může být Kyjev za 1000 Kč nebo Jerevan, Tbilisi, Dubaj a Teherán za 3000 Kč. Letenky v „promo fare“ nelze kupovat s přestupem, rezervujte jako více samostatných letů.

Kontakt

Kancelář ukrajinské aerolinie naleznete na adrese: Pod baštami 276/3, Praha 6. Telefonní linka: +420 233 312 264, po–pá, 9:00–17:00.

Telefonní linka (call centrum) 800 080 487, 24/7

Kontaktujte aerolinku Ukraine International přes email.

Služby

Na krátkých letech se můžete občerstvit jedině za poplatek. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení.

Žádné další služby ani možnosti zábavy Ukraine International Airlines nenabízí.

Aerolinka také nabízí letenky v „Business class“, které sice bývají dostupné na relativně slušnou cenu oproti konkurenci, ale nenabídnou takový přepych jako stejné produkty jiných dopravců. Pokud byste měli v plánu jejich „Business class“ přeci jen využít, pak jedině v letounu typu Boeing 777-200ER.

Destinace

Přímé linky z Prahy (PRG) a Vídně (VIE)  do Kyjeva (KBP) jsou aktuálně je zištných důvodů pozastaveny…

Z Kyjeva (KBP) dále levně např. do Bangkoku (BKK), Dillí (DEL), Dubaje (DXB), Jerevanu (EVN), New Yorku (JFK), Tbilisi (TBS), Teheránu (IKA) atd.

Flotila

Ve flotile ukrajinské aerolinky naleznete tato letadla: Boeing 737, Boeing 767, Boeing 777, Embraer 190, Embraer 195.

Chcete se dozvědět více o flotile Ukraine International Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)