Itálie

Koronavirus v Itálii

Itineráře
4 vzory
Seznamka
2 lidi

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

1. října 2022 skončila povinnost nosit ochranu dýchacích cest v prostředcích veřejné dopravy.

Od 1. června 2022 jsou zrušeny zbývající vstupní podmínky do Itálie (doložení bezinfekčnosti). Cestovatelé od tohoto data již nepotřebují žádné negativní testy či certifikáty o očkování/prodělání nemoci! Informaci potvrdil italský ministr zdravotnictví. Stávající opatření skončí 31. května a nebudou obnovena.

Od 1. května 2022 je zrušena povinnost vyplňovat před cestou do Itálie příjezdový formulář. Dále končí kompletní používání „COVID certifikátů“ na lokální úrovni = pro využívání místních zařízení již není třeba předkládat jakýkoliv doklad bezinfekčnosti. Taktéž byla částečně zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorech (výjimku tvoří kulturní/sportovní události, sociální zařízení a prostředky hromadné dopravy).

Podmínky pro cestování do Itálie

Pro cestu do Itálie již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Itálii

Od 1. dubna 2022 byla zrušena barevná kategorizace regionů podle tamější epidemiologické situace. Certifikát bezinfekčnosti již není vyžadován pro stravování ve venkovních prostorech, využívání městské dopravy, vstupy do muzeí a na výstavy nebo ubytování v hotelech. Certifikát je i nadále vyžadován ve vnitřních prostorech stravovacích podniků (bary a restaurace) nebo dálkové dopravě.

Od 1. května byla zrušena povinnost předkládat jakékoliv doklady bezinfekčnosti („Green Pass“ i „Super Green Pass“) na lokální úrovni – využívání služeb již není nikterak omezeno. Taktéž byla zrušena povinnost nosit roušky v uzavřených prostorech (výjimkou do 15. června 2022 zůstávají kulturní/sportovní události ve vnitřních prostorech, sociální zařízení a prostředky hromadné dopravy).

Od 1. října 2022 končí povinnost nosit ochranu dýchacích cest v prostředcích veřejné dopravy. Povinnost nosit respirátory FFP2 nadále již platí pouze pro nemocniční zařízení.

Více informací na téma „Koronavirus v Itálii“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě.

Podmínky návratu z Itálie do ČR

Podmínky příjezdu ze zahraničí domů se řídí novými pravidly návratu do ČR.

V případě návratu z Itálie není třeba od 18. března 2022 řešit žádnou „COVID byrokracii“.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Itálii“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 30. 9. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)