Itálie

Koronavirus v Itálii

Itineráře
1 vzor
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Italská vláda výrazně zpřísnila podmínky vstupu s platností od čtvrtka 16. prosince 2021. Nově musí negativní test před cestou předkládat všichni přijíždějící cestovatelé ze členských zemí EU (nezávisle na dokladu o očkování nebo prodělané nemoci). Na neočkované cestovatele pak čeká 5denní karanténa. Od 10. ledna 2022 pak kvůli novým opatřením nedává pro neočkované osoby cesta do Itálie smysl…

Podmínky pro cestování do Itálie (do 31. ledna 2022)

Pro cestu do Itálie je nutné disponovat dokladem o očkování / prodělání nemoci a zároveň negativním testem. Povinný je také vyplněný formulář.

 1. Negativní test: AG (ne starší 24 hodin) nebo PCR (ne starší 48 hodin)
 2. Očkování: ANO (min. 2 týdny od dokončeného očkovacího schématu)*
 3. Prodělání nemoci: ANO (platí v rozmezí 11 – 180 dnů od prvního pozitivního testu)

*Aktuálně je platnost očkovacího certifikátu je 9 měsíců od druhé dávky. Od 1. února 2022 ovšem dojde ke zkrácení jeho platnosti na měsíců 6. Po aplikaci „boosteru“ je platnost prodloužena opět na 9 měsíců od posilující dávky.

 • Karanténa:
  • NE – očkovaní / uzdravení
  • ANO – 5denní karanténa zakončená podstoupením testu s negativním výsledkem pro neočkované cestovatele
 • Formulář: ANO; ke stažení a vyplnění na této stránce

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Cestování s dětmi

Děti mladší 6 let nemusí při vstupu dokládat svou „bezinfekčnost“.

Děti od 6 do 17 let, které do Itálie budou cestovat s negativním testem za doprovodu očkovaných / uzdravených rodičů, nemusí nastupovat do karantény.

Děti starší 12 let musí, při využívání služeb (viz níže), prokazovat svou bezinfekčnost stejně jako všechny dospělé osoby.

Opatření v Itálii

Tzv. „Super Green Pasem“ (akceptováno pouze očkování / prodělání nemoci) je nutné disponovat pro vstupy do kulturních (divadla, kina, muzea) i stravovacích zařízení (bary, kavárny, restaurace). Stejná podmínka platí pro vstup na sportovní události. Dostupná kapacita jednotlivých zařízení závisí na barevné kategorii regionu, v níž se instituce/podnik nachází. Tato povinnost se týká všech osob starších 12 let.

Od 10. ledna 2022 je tzv. „Super Green Pass“ vyžadován i pro ubytování v hotelech, cestování dálkovými spoji i městskou hromadnou dopravou či vstupy do lyžařských areálů.

Lyžování: v bílé a žluté zóně mohou lyžovat sportovci s tzv. „Green pasem“ (očkování / uzdravení / test), v oranžové zóně smí lyžovat pouze očkovaní / uzdravení a v červené zóně musí být vleky zcela zastaveny. Aktuální informace o podmínkách pro lyžování v Itálii naleznete na stránkách Generálního konzulátu ČR v Miláně.

Více informací na téma „Koronavirus v Itálii“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Římě.

Podmínky návratu z Itálie do ČR

Podmínky návratu ze zahraničí do ČR se řídí Cestovatelským semaforem.

 • Cestovatelé s dokončeným očkováním / dokladem o prodělané nemoci vyplní pouze „příjezdový formulář“.
 • Neočkovaní cestovatelé se řídí dle aktuální kategorizace příslušné země v Cestovatelském semaforu (viz výše).

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Itálii“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 13. 1. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)