Chile

Koronavirus v Chile

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 14. dubna 2022 již nemusí cestovatelé před vstupem do Chile předkládat žádný z dokladů bezinfekčnosti (ani negativní test ani doklad o očkování). Zrušena byla také povinnost nosit roušky na veřejnosti („pouze“ venkovní prostory). Od 1. května 2022 se otevřou pozemní hranice se všemi sousedními zeměmi.

Podmínky pro cestování do Chile

Pro cestu do Chile je nutné disponovat vyplněným formulářem a cestovním pojištěním. Zároveň doporučujeme také vlastnit také očkovací certifikát (vč. boosteru) a jeho verifikace chilskými úřady.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Předkládání očkovacího certifikátu je nově pouze na dobrovolné bázi. Jeho verifikace chilskými úřady (požádáte na této stránce), ovšem zajistí zisk lokálního „Pase de Movilidad“. Ten může být vyžadován při návštěvě vnitřních prostorů restaurací, kin, divadel nebo velkých kulturních akcí (sportovní události nebo koncerty). Jeho vydání trvá cca 3 dny a je nutné disponovat všemi dávkami vč. boosteru.

  • Karanténa: NE
  • Formulář: ANO; k vyplnění na této stránce (nejdříve 48 hodin před příletem)
  • Pojištění: ANO – je třeba disponovat cestovním pojištěním kryjícím výlohy spojené s léčbou nemoci COVID-19 (min. 30 000 USD)

  Cestování s dětmi

  Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

  Cestování na Velikonoční ostrov

  Světoznámý Velikonoční ostrov přivítá po 2,5 letech opět turisty. Od 1. srpna 2022 dojde k navýšení počtu leteckých spojení z Chile na 2/3 týdně a od tohoto data by se také měl ostrov otevřít turistům. Přesné podmínky pro cestování ale zatím stanoveny nebyly.

  Opatření v Chile

  Od 14. dubna 2022 platí v Chile tzv. systém „Paso a Paso“ neboli „Krok za krokem“. Na jeho základě jsou regiony děleny do třech kategorií dle epidemiologické situace.

  Povinné je nošené roušek v uzavřených veřejných prostorech.

  Od 1. května 2022 budou otevřeny pozemních hranice se všemi sousedními státy.

   Více informací na téma „Koronavirus v Chile“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Santiagu nebo na chilském turistickém webu.

   Podmínky návratu z Chile do ČR

   Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

   Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Chile“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

   Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

   Navrhni úpravu textu
   Poslední aktualizace: 23. 5. 2022

   Akce

   Už ti letenky nikdo nevyfoukne
   Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)