Kam cestovat bez omezení (bez testu, bez očkování)
dnes

Kam cestovat bez omezení (bez testu, bez očkování)

EDIT (14. 5. 2022): Druhý květnový týden přivál sice jen jednu novinku, ale o to více je atraktivní. Všechny podmínky vstupu totiž zrušilo Rakousko!

EDIT (8. 5. 2022): První květnový týden přinesl další příjemné zprávy a do tohoto seznamu přibyly další tři destinace: Kosovo, Kyrgyzstán a Srbsko.

EDIT (30. 4. 2022): V posledním dubnovém týdnu se tento seznam rozrostl o další čtyři destinace: Albánii, Arménii, Kuvajt a Lucembursko.

EDIT (22. 4. 2022): Třetí dubnový týden rozšířil tento seznam o další dvě destinace: karibský ostrov Bonaire a také Severní Makedonii.

EDIT (15. 4. 2022): V druhém dubnovém týdnu se tento seznam rozrostl o čtyři další destinace. Velkou radost udělá českým cestovatelům zrušení podmínek pro cestování do Bulharska a Řecka (od 2. května). Další dvě destinace, kam lze nově cestovat bez omezení, nalezneme na americkém kontinentu a jedná se o Chile a Jamajku.

EDIT (9. 4. 2022): V prvním dubnovém týdnu se seznam zemí, kam cestovat bez omezení, rozrostl o tři evropské destinace: Estonsko, Chorvatsko a Slovensko. Dále o dvě karibské: Grenada a Kuba + o jednu jihoamerickou v podobě Argentiny.

Poslední týdny a přicházející zprávy ze světa nás naplňují optimismem. Konečně to vypadá, že se za pandemií nemoci „COVID-19“ (alespoň z hlediska cestovního ruchu) začíná dělat pomyslná čára. Uvolňování opatření jistě potrvá ještě dlouhou dobu, již si raději netroufáme odhadovat, nicméně se pomaloučku objevují první země, které zcela zrušily všechny podmínky vstupu i omezení na místě. V následujícím článku vám proto přinášíme ucelený přehled destinací, kam již nyní můžete cestovat bez omezení – tj. bez testu i bez očkování, zkrátka „jako dřív“.

Článek o cestování bez omezení budeme postupně aktualizovat (doufáme, že frekvence úprav bude co nejčastější a seznam zemí níže se bude co nejhojněji rozrůstat).

Kam cestovat zcela bez omezení (tj. bez testů i očkování)

Níže vám přinášíme kompletní seznam zemí, které zcela zrušily všechny vstupní restrikce související s pandemií nemoci COVID-19. Do těchto zemí můžete svobodně cestovat „jako dřív“ – bez testů, bez očkování, bez karantény, bez formulářů.

*Země označené hvězdičkou mohou stále uplatňovat některá lokální opatření – např. vyžadovat doklad bezinfekčnosti pro využívání některých zařízení turistické infrastruktury (hotely, muzea, restaurace) / vyplněný formulář před cestou / turistické vízum.

Evropa

🇦🇱 Albánie 🇵🇱 Polsko
🇧🇬 Bulharsko 🇵🇹 Madeira
🇲🇪 Černá Hora 🇲🇩 Moldavsko
🇩🇰 Dánsko 🇳🇱 Nizozemsko
🇫🇴 Faerské ostrovy 🇳🇴 Norsko
🇪🇪 Estonsko 🇦🇹 Rakousko
🇫🇮 Finsko 🇷🇴 Rumunsko
🇭🇷 Chorvatsko 🇬🇷 Řecko
🇮🇪 Irsko 🇲🇰 Severní Makedonie
🇮🇸 Island 🇸🇰 Slovensko
🇽🇰 Kosovo 🇸🇮 Slovinsko
🇱🇮 Lichtenštejnsko 🇷🇸 Srbsko
🇱🇹 Litva 🇸🇪 Švédsko
🇱🇻 Lotyšsko 🇨🇭 Švýcarsko
🇱🇺 Lucembursko 🇬🇧 Velká Británie (vč. Severního Irska, Skotska a Walesu)
🇭🇺 Maďarsko

Asie

🇦🇲 Arménie 🇰🇬 Kyrgyzstán
🇧🇭 Bahrajn(*vízum) 🇲🇻 Maledivy(*formulář)
🇮🇱 Izrael(*formulář) 🇲🇳 Mongolsko(*vízum)
🇯🇴 Jordánsko(*vízum) 🇸🇦 Saúdská Arábie (*vízum)
🇰🇼 Kuvajt(*vízum) 🇻🇳 Vietnam (*e-vízum)

Afrika

🇬🇦 Gabon (*vízum)

Amerika

🇦🇷 Argentina (*formulář + pojištění) 🇨🇱 Chile (*formulář + pojištění)
🇦🇼 Aruba (*formulář) 🇯🇲 Jamajka
🇧🇶 Bonaire (*formulář) 🇨🇷 Kostarika
🇨🇼 Curacao (*formulář) 🇨🇺 Kuba (*formulář + vízum)
🇩🇴 Dominikánská republika (*formulář) 🇲🇽 Mexiko
🇬🇩 Grenada 🇸🇻 Salvador

Pro detailní informační servis o situaci v každé ze zde zmiňovaných destinací, stačí vybranou zemi „rozkliknout“ . Následně budete přesměrováni do příslušného průvodce, kde na vás čeká kompletní přehled místních opatření a také užitečné odkazy na primární zdroje.

Článek byl naposledy aktualizován dne 18. května 2022.

Návraty do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

guest
47 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)