Kam cestovat bez omezení (bez testu, bez očkování)
dnes

Kam cestovat bez omezení (bez testu, bez očkování)

EDIT (27. 9. 2022): Poslední zářijový týden přinesl ranec dalších příjemných změn! Vstupní opatření zrušily karibské destinace v podobě Barbadosu a Bahamského souostroví nebo také Samoa v daleké Oceánii. Těmi nejvítanějšími změnami se ale jistě stane rozvolnění v Thajsku a Kanadě platné od 1. října.

EDIT (23. 9. 2022): Druhá polovina září zatím přinesla celkem pět příjemných zpráv. Bez testů i očkování si nově zaletíte do středoamerické Panamy, na karibské souostroví Svatý Vincenc a Grenadiny či Kapverdské ostrovy, do malinkého jihoafrického království Lesotho a také do Bruneje v jihovýchodní Asii.

EDIT (13. 9. 2022): Třetí zářijový týden přinesl další skvělé zprávy z Oceánie. Všechny podmínky vstupu zrušily Cookovy ostrovy a hlavně Nový Zéland.

EDIT (9. 9. 2022): V první polovině září hlásí zrušení všech vstupních podmínek karibský ostrov Svatá Lucie a také Vanuatu z daleké Melanésie.

EDIT (3. 9. 2022): Přelom srpna a září přinesl zrušení vstupních podmínek v případě cest do dvou destinací. Jedná se o jihoafrickou Namibii a karibské souostroví Antigua a Barbuda.

Poslední týdny a přicházející zprávy ze světa nás naplňují optimismem. Konečně to vypadá, že se za pandemií nemoci „COVID-19“ (alespoň z hlediska cestovního ruchu) začíná dělat pomyslná čára. Uvolňování opatření jistě potrvá ještě dlouhou dobu, již si raději netroufáme odhadovat, nicméně se pomaloučku objevují první země, které zcela zrušily všechny podmínky vstupu i omezení na místě. V následujícím článku vám proto přinášíme ucelený přehled destinací, kam již nyní můžete cestovat bez omezení – tj. bez testu i bez očkování, zkrátka „jako dřív“.

Článek o cestování bez omezení budeme postupně aktualizovat (doufáme, že frekvence úprav bude co nejčastější a seznam zemí níže se bude co nejhojněji rozrůstat).

Kam cestovat zcela bez omezení (tj. bez testů i očkování)

Níže vám přinášíme kompletní seznam zemí, které zcela zrušily všechny vstupní restrikce související s pandemií nemoci COVID-19. Do těchto zemí můžete svobodně cestovat „jako dřív“ – bez testů, bez očkování, bez karantény, bez formulářů.

*Země označené hvězdičkou mohou stále uplatňovat některá lokální opatření – např. vyžadovat doklad bezinfekčnosti pro využívání některých zařízení turistické infrastruktury (hotely, muzea, restaurace) / vyplněný formulář před cestou / turistické vízum.

Evropa

🇦🇩 Andorra 🇭🇺 Maďarsko
🇦🇱 Albánie 🇲🇹 Malta
🇧🇪 Belgie 🇲🇩 Moldavsko
🇧🇦 Bosna a Hercegovina 🇳🇱 Nizozemsko
🇧🇬 Bulharsko 🇩🇪 Německo
🇲🇪 Černá Hora 🇳🇴 Norsko
🇩🇰 Dánsko (vč. Grónska) 🇵🇱 Polsko
🇫🇴 Faerské ostrovy 🇵🇹 Portugalsko (vč. Azorů a Madeiry)
🇫🇷 Francie (vč. Monaka) 🇦🇹 Rakousko
🇪🇪 Estonsko 🇷🇴 Rumunsko
🇫🇮 Finsko 🇬🇷 Řecko
🇭🇷 Chorvatsko 🇲🇰 Severní Makedonie
🇮🇪 Irsko 🇸🇰 Slovensko
🇮🇸 Island 🇸🇮 Slovinsko
🇮🇹 Itálie (vč. San Marina & Vatikánu) 🇷🇸 Srbsko
🇽🇰 Kosovo 🇪🇸 Španělsko
🇨🇾 Kypr 🇸🇪 Švédsko
🇱🇮 Lichtenštejnsko 🇨🇭 Švýcarsko
🇱🇹 Litva 🇹🇷 Turecko
🇱🇻 Lotyšsko 🇬🇧 Velká Británie (vč. Severního Irska, Skotska a Walesu)
🇱🇺 Lucembursko

Asie

🇦🇲 Arménie 🇰🇿 Kazachstán
🇧🇭 Bahrajn (*vízum) 🇰🇬 Kyrgyzstán
🇧🇹 Bhútán (*permit + vízum) 🇲🇾 Malajsie
🇧🇳 Brunej (*pojištění + vízum) 🇲🇻 Maledivy (*formulář)
🇬🇪 Gruzie 🇲🇳 Mongolsko (*vízum)
🇮🇱 Izrael (*formulář) 🇴🇲 Omán (*vízum)
🇯🇴 Jordánsko (*vízum) 🇸🇦 Saúdská Arábie (*vízum)
🇰🇷 Jižní Korea (*vízum + kontrolní test po příletu) 🇺🇿 Uzbekistán
🇰🇼 Kuvajt (*vízum) 🇻🇳 Vietnam (*e-vízum)
🇹🇭 Thajsko

Austrálie a Oceánie

🇦🇺 Austrálie (*vízum) 🇳🇿 Nový Zéland (*vízum)
🇨🇰 Cookovy ostrovy 🇼🇸 Samoa (*formulář)
🇳🇨 Nová Kaledonie 🇻🇺 Vanuatu

Afrika

🇧🇯 Benin (*vízum) 🇲🇬 Madagaskar (*vízum)
🇧🇮 Burundi (*vízum + kontrolní test po příletu) 🇲🇺 Mauricius (*formulář)
🇪🇬 Egypt (*vízum) 🇳🇦 Namibie (*vízum)
🇬🇦 Gabon (*vízum) 🇷🇪 Réunion
🇨🇻 Kapverdy 🇷🇼 Rwanda (*vízum)
🇱🇸 Lesotho 🇸🇩 Súdán (*vízum)
🇿🇦 Jihoafrická republika

Severní a Střední Amerika + Karibik

🇦🇬 Antigua a Barbuda 🇯🇲 Jamajka
🇻🇮 Americké Panenské ostrovy 🇰🇾 Kajmanské ostrovy
🇦🇼 Aruba (*formulář) 🇨🇷 Kanada
🇧🇸 Bahamy 🇨🇦 Kostarika
🇧🇧 Barbados 🇨🇺 Kuba (*formulář + vízum)
🇧🇿 Belize 🇲🇶 Martinik
🇧🇶 Bonaire (*formulář) 🇲🇽 Mexiko
🇻🇬 Britské Panenské ostrovy 🇵🇦 Panama
🇨🇼 Curacao (*formulář) 🇸🇻 Salvador
🇩🇲 Dominika 🇰🇳 Svatá Lucie (*formulář)
🇩🇴 Dominikánská republika (*formulář) 🇱🇨 Svatý Kryštof a Nevis (*formulář)
🇬🇩 Grenada 🇻🇨 Svatý Vincenc a Grenadiny
🇬🇵 Guadeloupe 🇹🇹 Trinidad a Tobago
🇬🇹 Guatemala

Jižní Amerika

🇦🇷 Argentina (*formulář + pojištění) 🇨🇱 Chile (*formulář + pojištění)

Pro detailní informační servis o situaci v každé ze zde zmiňovaných destinací, stačí vybranou zemi „rozkliknout“ . Následně budete přesměrováni do příslušného průvodce, kde na vás čeká kompletní přehled místních opatření a také užitečné odkazy na primární zdroje.

Článek byl naposledy aktualizován dne 27. září 2022.

Seznam aktualizací od jara 2022

EDIT (27. 8. 2022): Nejnovějšími přírůstky alias destinacemi, kam lze od tohoto týdne cestovat bez omezení, jsou Kajmanské ostrovy a Dominika. Do jistí míry (nepočítáme-li kontrolní test na příletu) pak i středoafrické Burundi. Naopak se seznamu vypadává Chile, které od 1. září znovuzavádí povinnost předkládat některý z dokladů bezinfekčnosti.

EDIT (19. 8. 2022): Nejčerstvějšími přírůstky, které přinesl třetí srpnový týden, v tomto seznamu jsou středoamerická Guatemala a souostroví Svatého Kryštofa.

EDIT (13. 8. 2022): Druhý srpnový týden přinesl uvolnění vstupních podmínek pro cesty na Madagaskar!

EDIT (6. 8. 2022): Začátek srpna přinesl uvolnění opatření ve Francii a jejích zámořských departmentech (např. Guadeloupe, Martinik, Nová Kaledonie, Réunion atd.). Volně se nově může cestovat také do Malajsie, Rwandy a Súdánu.

EDIT (22. 7. 2022): Další země, které uvolnily kompletně pravidla vstupu, jsou Malta a Britské Panenské ostrovy.

EDIT (16. 7. 2022): Také třetí červencový týden přinesl rozšíření tohoto seznamu, a to o středoamerický stát Belize.

EDIT (9. 7. 2022): Začátek července přinesl také skvělé zprávy z Austrálie, která zrušila všechny podmínky vstupu jako první země z regionu Oceánie, a také ze souostroví Trinidad a Tobago v Karibiku.

EDIT (1. 7. 2022): První červencový týden kompletní podmínky vstupu konečně zrušilo Portugalsko a vstup usnadnil všem cestovatelům také Mauricius.

EDIT (26. 6. 2022): Poslední červnový týden se tento seznam rozrostl o další africkou destinaci v podobě Jihoafrické republiky.

EDIT (18. 6. 2022): Třetí červnový týden konečně přinesl příjemné zprávy také z Afriky! Všechna vstupní opatření zrušil zejména Egypt a přidal se také Benin. Podmínky vstupu zrušila před letní sezonou i další populární (zejména pro vyznavače turistiky) destinace, a to Gruzie!

EDIT (11. 6. 2022): Také druhý červnový týden přinesl dobré zprávy. Tentokráte z regionu střední Asie, kde všechna vstupní opatření zrušily Kazachstán a Uzbekistán.

EDIT (5. 6. 2022): První červnový týden přinesl doslova smršť pozitivních zpráv! Všechny vstupní podmínky zrušily zejména Itálie se Španělskem a dále také Bosna a Hercegovina, Kypr, Německo a Turecko.

EDIT (28. 5. 2022): Poslední květnový týden přinesl zrušení všech podmínek cestování do Belgie a také Ománu!

EDIT (21. 5. 2022): Třetí květnový týden přinesl celkem tři novinky. Zcela bez podmínek je nově možné cestovat do Izraele, Vietnamu a také Grónska.

EDIT (14. 5. 2022): Druhý květnový týden přivál sice jen jednu novinku, ale o to více je atraktivní. Všechny podmínky vstupu totiž zrušilo Rakousko!

EDIT (8. 5. 2022): První květnový týden přinesl další příjemné zprávy a do tohoto seznamu přibyly další tři destinace: Kosovo, Kyrgyzstán a Srbsko.

EDIT (30. 4. 2022): V posledním dubnovém týdnu se tento seznam rozrostl o další čtyři destinace: Albánii, Arménii, Kuvajt a Lucembursko.

EDIT (22. 4. 2022): Třetí dubnový týden rozšířil tento seznam o další dvě destinace: karibský ostrov Bonaire a také Severní Makedonii.

EDIT (15. 4. 2022): V druhém dubnovém týdnu se tento seznam rozrostl o čtyři další destinace. Velkou radost udělá českým cestovatelům zrušení podmínek pro cestování do Bulharska a Řecka (od 2. května). Další dvě destinace, kam lze nově cestovat bez omezení, nalezneme na americkém kontinentu a jedná se o Chile a Jamajku.

EDIT (9. 4. 2022): V prvním dubnovém týdnu se seznam zemí, kam cestovat bez omezení, rozrostl o tři evropské destinace: Estonsko, Chorvatsko a Slovensko. Dále o dvě karibské: Grenada a Kuba + o jednu jihoamerickou v podobě Argentiny.

Návraty do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

guest
133 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)