Katar

Koronavirus v Kataru

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 16. března 2022 již očkovaní cestovatelé z Evropské unie nemusí před cestou do Kataru stahovat sledovací aplikaci Ehteraz. Prodloužena byla také validity očkovacího certifikátu (booster nově platí 12 měsíců) a certifikátu o prodělání nemoci (platí 12 měsíců od prvního pozitivního testu).

Od 28. února 2022 došlo k uvolnění vstupních podmínek pro očkované / uzdravené cestovatele, kteří již nemusí nastupovat do karantény.

Pozor ale na návraty z Filipín, Indie, Nepálu nebo Srí Lanky – v případě cesty z těchto destinací se i na očkované cestovatele vztahuje jednodenní karanténa zakončená AG testem s negativním výsledkem.

Podmínky pro cestování do Kataru

Pro cestu do Kataru je nutné disponovat dokladem o očkování / prodělání nemoci a zároveň negativním testem. Povinné je také stažení aplikace + vyplnění formuláře v ní.

  • Negativní test: PCR (ne starší 48 hodin) – počítá se od času odletu prvního letu na letence
  • Očkování: ANO (min. 2 týdny od dokončeného základního očkovacího schématu)*
  • Prodělání nemoci: ANO (max. 12 měsíců od prvního pozitivního testu)

*Platnost očkovacího certifikátu je 9 měsíců od druhé dávky. Po aplikaci „boosteru“ je platnost prodloužena na dalších 12 měsíců.

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Karanténa:
    • NE – očkovaní / uzdravení cestovatelé
    • ANO – ostatní zamíří do 5denní karantény zakončené AG testem s negativním výsledkem
  • Formulář: ANO; k vyplnění na této stránce za účelem obdržení povolení ke vstupu
  • Víza: ANO – turistické vízum obdržíte na letišti

Cestování s dětmi

Děti mladší 12 let se řídí stejným režimem jako je jejich rodiče. Neočkované děti ve věku od 12 do 17 let musí nastoupit do karantény v souladu s pravidly pro zemi, odkud do Kataru přijíždějí.

Neočkované děti do 12 let podstoupí antigenní test po příletu do Dauhá.

Tranzit přes Katar

Při využití služeb letecké společnosti Qatar Airways se nevyhnete tranzitu na letišti v Dauhá. Pokud neopustíte tranzitní prostor nevztahují se na vás žádná z výše uvedených pravidel a tranzit je bez problému.

Opatření v Kataru

Od 23. května 2022 je zrušena povinnost nosit roušky na veřejnosti – s výjimkou zdravotnických a sociálních zařízení + prostředcích veřejné dopravy.

Více informací na téma „Koronavirus v Kataru“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kuvajtu nebo stránkách letecké společnosti Qatar Airways. Nejnovější aktualizace čerpáme z tohoto lokálního webu.

Podmínky návratu z Kataru do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Kataru“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2022

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)