Katar

Koronavirus v Kataru

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. února 2023 byla zavedena povinnost předkládat přes vstupem na území Kataru doklad o uzavřeném zdravotním pojištění u některé z tamějších pojišťoven (zdroj). Povinnost se nevztahuje na tranzitní cestující.

Od 1. listopadu 2022 již není nutné před cestou do Kataru prezentovat negativní test ani se registrovat v aplikaci Ehteraz. Je to očekávaný krok směrem k Mistrovství světa ve fotbale, které bude v Dauhá zahájeno 20. listopadu 2022 (zdroj).

Od 4. září 2022 je zrušena povinnost nastupovat do 5denní karantény pro neočkované cestovatele.

Od 28. února 2022 došlo k uvolnění vstupních podmínek pro očkované / uzdravené cestovatele, kteří již nemusí nastupovat do karantény.

Podmínky pro cestování do Kataru

Pro cestu do Kataru již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Tranzit přes Katar

Při využití služeb letecké společnosti Qatar Airways se nevyhnete tranzitu na letišti v Dauhá. Pokud neopustíte tranzitní prostor nevztahují se na vás žádná z výše uvedených pravidel a tranzit je bez problému.

Opatření v Kataru

Od 1. září 2022 je zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest ve veřejných uzavřených prostorách s výjimkou veřejné dopravy a zdravotnických zařízení.

Více informací na téma „Koronavirus v Kataru“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kuvajtu nebo stránkách letecké společnosti Qatar Airways. Nejnovější aktualizace čerpáme z tohoto lokálního webu.

Podmínky návratu z Kataru do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Kataru“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 1. 2. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)