Katar

Koronavirus v Kataru

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. února 2023 byla zavedena povinnost předkládat přes vstupem na území Kataru doklad o uzavřeném zdravotním pojištění u některé z tamějších pojišťoven (zdroj). Povinnost se nevztahuje na tranzitní cestující.

Od 1. listopadu 2022 již není nutné před cestou do Kataru prezentovat negativní test ani se registrovat v aplikaci Ehteraz. Je to očekávaný krok směrem k Mistrovství světa ve fotbale, které bude v Dauhá zahájeno 20. listopadu 2022 (zdroj).

Od 4. září 2022 je zrušena povinnost nastupovat do 5denní karantény pro neočkované cestovatele.

Od 28. února 2022 došlo k uvolnění vstupních podmínek pro očkované / uzdravené cestovatele, kteří již nemusí nastupovat do karantény.

Podmínky pro cestování do Kataru

Pro cestu do Kataru již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Oficiální turistická stránka uvádí, že pojištění je potřeba pouze při pobytu delším 30 dnů. Jiné vládní zdroje ale karenční dobu pobytu neuvádí, proto raději doporučujeme lokální pojištění uzavřít.

  Cestování s dětmi

  Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

  Tranzit přes Katar

  Při využití služeb letecké společnosti Qatar Airways se nevyhnete tranzitu na letišti v Dauhá. Pokud neopustíte tranzitní prostor nevztahují se na vás žádná z výše uvedených pravidel a tranzit je bez problému.

  Opatření v Kataru

  Od 1. září 2022 je zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest ve veřejných uzavřených prostorách s výjimkou veřejné dopravy a zdravotnických zařízení.

  Více informací na téma „Koronavirus v Kataru“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Kuvajtu nebo stránkách letecké společnosti Qatar Airways. Nejnovější aktualizace čerpáme z tohoto lokálního webu.

  Podmínky návratu z Kataru do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Kataru“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 28. 3. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)