Čína

Koronavirus v Číně

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Aktualizace cestovních podmínek

Od 30. srpna 2023 je oficiálně zrušena povinnost předkládat před cestou do Čínské lidové republiky jakýkoliv negativní test (viz tento zdroj).

Počínaje 29. dubnem 2023 je zrušena povinnost předkládat před cestou do ČLR negativní PCR test. Cestovatelé si vystačí s rychlou formou testu antigenního (časový rámec „ne starší 48 hodin“ zůstane zachován).

 15. března 2023 bylo obnoveno vydávání všech typů víz, vč. těch turistických. Čínská lidová republika se tak definitivně otevírá všem cestovatelům (viz tento zdroj).

Od 8. ledna 2023 je zrušena povinná karanténa pro všechny přijíždějící osoby. Cestovatelům bude ke vstupu do země stačit (kromě víza) negativní PCR test, který nebude nutné verifikovat na místním zastupitelském úřadě – žádat o tzv. „health code“ (viz zdroj).

Od 5. prosince 2022 došlo na území pevninské Číny k opuštění politiky „nulového covidu“. V praxi to znamená zmírnění podmínek pro cestování do země – již není nutné předkládat očkovací certifikát (evropské vakcíny stejně nejsou v ČLR uznávány), postačí jeden PCR test před odletem a zkrácena byla také povinná karanténa po příletu (ze 14 na 8 dnů).

Podmínky pro cestování do Číny

Pro cestu do Číny již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Jedinými podmínkami vstupu zůstávají turistické vízum a vyplněný formulář.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Registrace: NE
 • Karanténa: NE
 • Kontrolní testy: NE
 • Formulář: ANO – k vyplnění na palubě letadla / na místě po příletu nebo online
 • Sledovací aplikace: ANO – povinná aktivace aplikace „Health Kit“ (liší se dle provincie)
 • Vízum: ANO – lze o ně požádat na Velvyslanectví Čínské lidové republiky v ČR
 • Cestovní pojištění: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření na místě

V polovině dubna 2023 byla zrušena povinnost nosit ochranu dýchacích cest mj. v prostředcích hromadné dopravy. Povinnost nošení roušek zůstává platná pouze pro návštěvy zdravotnických zařízení.

  Více informací na téma „Koronavirus v Číně“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Pekingu a Velvyslanectví Čínské lidové republiky v ČR.

  Podmínky návratu z Číny do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Číně“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 30. 8. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)