Bhútán

Koronavirus v Bhútánu

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 23. září 2022 již není nutné disponovat před cestou do země negativním testem ani očkovacím certifikátem. Kontrolní test po příletu se nově týká pouze vybraného vzorku přijíždějících (nikoliv plošně všech cestovatelů).

Od 4. července 2022 schválil Bhútán zavedení programu „Test & Go“ a od 23. září 2022 umožní přijet i zahraničním cestovatelům. Přijíždějící turisté se po příletu do země podrobí PCR testu a pokud je jeho výsledek negativní (obdrží jej do 24 hodin, během nichž se samoizolují na hotelu), nemusí nastupovat do 5denní karantény.

Podmínky pro cestování do Bhútanu

Pro cestu do Bhútánu již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Stále je však povinná registrace cestovní agenturou vč. zaplacení vysokého poplatku a turistické vízum. Vybraný vzorek přijíždějících cestovatelů bude podroben kontrolnímu PCR testu.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE – pouze doporučeno (min. 2 týdny od dokončeného očkovacího schématu)
 • Prodělání nemoci: NE – lze využít jako alternativu k očkovacímu certifikátu (max. 6 měsíců od prvního pozitivního testu)

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Registrace: ANO – všichni cestovatelé musí být registrováni u lokální certifikované cestovní kanceláře a uhradit denní poplatek á 200 USD
 • Kontrolní test: NE
 • Karanténa: NE
 • Formulář: NE
 • Vízum: ANO

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření na místě

  Více informací na téma „Koronavirus v Bhútánu“ naleznete na Velvyslanectví ČR v Dillí nebo na oficiálním turistickém webu.

  Podmínky návratu z Bhútánu do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Bhútánu“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 25. 9. 2022

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)