Hongkong

Koronavirus v Hongkongu

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Počínaje 1. dubnem 2023 zrušil Hongkong i poslední podmínky vstupu zavedené v souvislosti se šířením nemoci „COVID-19“. Od tohoto data již přijíždějící cestovatelé nemusí předkládat negativní test ani vyplňovat příjezdový formulář (viz tento zdroj).

Od 1. března 2023 již není nutné nosit na veřejnosti ochranu dýchacích cest.

Od 6. února 2023 je výrazně usnadněno cestování do Hongkongu. Před vstupem do země již cestovatelé nemusí předkládat očkovací certifikát (viz tento zdroj).

Od 29. prosince 2022 již není po přijíždějících cestovatelích vyžadováno kontrolní testování pomocí PCR testu ihned po příletu do země. Další kontrolní testy už jsou potom „pouze“ doporučené a není nutné jejich výsledky reportovat.

Od 14. prosince 2022 již není po přijíždějících cestovatelích vyžadován vstup do karantény. Zkráceno bylo také kontrolní testování (viz níže – „pouze“ 2× PCR a 5× AG test).

Od 26. září 2022 došlo k dalšímu „uvolnění“ pravidel pro cesty do Hongkongu – přesto jsou podmínky enormně přísné. Nově již není nutná 3denní karanténa v dedikovaném zařízení a lze ji strávit ve vlastním ubytování (během této doby, ale není možné se volně pohybovat + každý den podstupujete samotesty). Cestovatelé jsou povinni se testovat každý den i 4. – 7. den pobytu (pohyb je však již volný).

Od 12. srpna 2022 je zkrácena karanténa ze sedmi na tři dny. Po 72 hodinách v oficiálním zařízení následují čtyři dny sebepozorování doma nebo v jiném hotelu. Během této doby již cestovatelé nejsou omezeni na pohybu, ale není jim povoleno navštěvovat veřejné prostory bez ochrany dýchacích cest a riziková místa (např. restaurace, bary, kulturní události nebo fitcentra).

Podmínky pro cestování do Hongkongu

Pro cestu do Hongkongu již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

  • Negativní test: NE
  • Očkování: NE
  • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

  • Kontrolní testy: již nejsou povinné (doporučeno je sebetestování AG test od „Dne 0“ do „Dne 5“)
  • Karanténa: NE
  • Formulář: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Tranzit v Hongkongu

Od 1. června již tranzitující cestovatelé nemusí předkládat negativní PCR test před cestou (ani očkovací certifikát).

Opatření v Hongkongu

Od 1. března 2023 byla zrušena povinnost nosit roušky na veřejnosti (vnější i vnitřní prostory, vč. prostředků veřejné dopravy). Jediné místo, kde je ochrana dýchacích cest stále vyžadována jsou nemocnice.

Hranice s pevninskou Čínou by měly být otevřeny od 15. ledna 2023.

Od 29. prosince 2022 již není při vstupu do hromadných zařízeních vyžadováno předložení očkovacího certifikátu.

Více informací na téma „Koronavirus v Hongkongu“ naleznete na stránkách Generálního konzulátu ČR v Hongkongu nebo na těchto lokálních stránkách.

Podmínky návratu z Hongkongu do ČR

Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Hongkongu“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 4. 2023

Akce

Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)