Brunej

Koronavirus v Bruneji

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 9. února 2023 jsou všichni přijíždějící cestovatelé povinni před příjezdem do země vyplnit elektronickou registraci ve formě „e-Arrival Card“.

Od 1. prosinec 2022 je zrušena poslední podmínka vstupu na území Bruneje zavedená v souvislosti s nemocí „COVID-19“. Nově již není v případě krátkodobých cest nutné předkládat doklad o uzavřeném cestovním pojištění (vč. krytí výloh spojených s léčbou nemoci „COVID-19“).

Od 15. září 2022 dochází k výraznému zmírnění podmínek pro cestování do Bruneje. Nově není po cestovatelích vyžadován očkovací certifikát, odpadá také povinnost vyplňovat před cestou příjezdový formulář a nosit roušku na veřejnosti.

Od 1. srpna jsou otevřeny také pozemní a námořní hranice.

Od 15. června 2022 již nemusí očkovaní cestovatelé předkládat před cestou do Bruneje negativní test. Nově se jich netýká ani kontrolní testování po příletu a karanténa. Snížena byla také výše povinného krytí v rámci cestovního pojištění.

Podmínky pro cestování do Bruneji

Pro cestu do Bruneje již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Jedinými podmínkami vstupu zůstávají turistické vízum a cestovní pojištění.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE – není za účelem vstupu uznáván

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Formulář: ANO – tzv. e-Arrival Card
 • Cestovní pojištění: NE
 • Vízum:  ANO

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Bruneji

Od 15. září 2022 již není nutné nosit na veřejnosti ochranu dýchacích cest. Tato povinnost nadále platí pouze ve zdravotnických zařízeních a na hromadných událostech, kde to určí pořadatelé.

  Více informací na téma „Koronavirus v Bruneji“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Jakartě nebo na této oficiální turistické stránce.

  Podmínky návratu z Bruneje do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Bruneji“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 8. 2. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)