Indonésie

Koronavirus v Indonésii

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 17. července 2022 je na vnitrostátních letech nutné předložit doklad o absolvovaném očkování vč. boosteru nebo negativní test (viz níže).

Od 18. května 2022 již nemusí očkovaní cestovatelé před cestou do Indonésie předkládat negativní PCR test.

Od  28. dubna 2022 bylo obnoveno udělování turistických víz po příjezdu do země (tzv. „VOA“ neboli „visa on arrival“) také pro české občany. Zatímco dříve bylo toto vízum zdarma, nově je zpoplatněno částkou 500 000 IDR (cca 800 Kč).

Od 4. dubna 2022 jsou zmírněny podmínky cestování do Indonésie. Nově byla zrušena povinnost podstupovat po příletu do země kontrolní PCR test na vlastní náklady (viz vládní stránky). Místo něho bude očkovaným cestovatelům pouze změřena teplota. Spolu se zrušením tohoto testování odpadá také povinnost nastoupit do karantény, kde cestovatelé čekali právě na výsledek testu.

Podmínky pro cestování do Indonésie

Pro cestu do Indonésie je nutné disponovat dokladem o očkování. Mezi další podmínky vstupu se řadí turistické vízum a cestovní pojištění.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: ANO (min. 2 týdny od ukončení základního schématu) -> certifikát je třeba nahrát do této aplikace
 • Prodělání nemoci: NE – není za účelem vstupu uznáván

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Cestovní pojištění: ANO – s min. krytím 25 000 USD
 • Víza: ANO – „visa on arrival“ za 500 000 IDR (max. doba pobytu je 30 dnů + lze o dalších 30 dnů prodloužit)
 • Aplikace: ANO – aplikace „PeduliLindungi“ je ke stažení na této stránce (obsahuje příjezdový formulář k vyplnění)

Cestování s dětmi

Děti mladší 18 let nemusí za účelem cesty do Indonésie předkládat žádný z dokladů bezinfekčnosti za předpokladu doprovodu očkovaných rodičů.

Pokud budou děti ve věku 6 – 17 let cestovat vnitrostátními leteckými spoji, nemusí předkládat negativní test za předpokladu, že jsou plně očkovány.

Podmínky cestování na Bali

Od 4. února 2022 mohou na oblíbený ostrov Bali přicestovat také občané České republiky. Od 28. dubna poté mohou čeští občané získat také vízum po příletu (netřeba složitě řešit v předstihu).

Opatření v Indonésii

Od 18. května 2022 již není nutné nosit roušky na veřejných venkovních místech. Povinnost nosit je v uzavřených prostorách a prostředcích veřejné dopravy ale zůstává.

Neočkovaní cestovatelé musí na vnitrostátních spojích předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Cestovatelé, kteří nepodstoupili 3. dávku (booster), pak musí předložit negativní AG test (ne starší 24 hodin) .

Jednotlivé ostrovy mohou uplatňovat vlastní protiepidemiologická opatření (vč. vlastních formulářů a registrací).

  Více informací na téma „Koronavirus v Indonésii“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Jakartě.

  Podmínky návratu z Indonésie do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Indonésii“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 20. 12. 2022

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)