Indonésie

Koronavirus v Indonésii

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Dne 9. června 2023 vyšel nejnovější věstník indonéských autorit, z něhož vyplývá zrušení všech cestovních restrikcí (pro domácí i zahraniční cesty) zavedených v souvislosti se šířením nemoci „COVID-19“. V praxi to znamená, že cestovatelé mířící do Indonésie nemusí disponovat očkovacím certifikátem ani vyplňovat příjezdovou aplikaci „SETUHASET“ (viz další zdroj).

Od 1. prosince 2022 mohou čeští cestovatelé požádat o vízum také elektronickou formou na této stránce.

Od 17. července 2022 je na vnitrostátních letech nutné předložit doklad o absolvovaném očkování vč. boosteru nebo negativní test (viz níže).

Od 18. května 2022 již nemusí očkovaní cestovatelé před cestou do Indonésie předkládat negativní PCR test.

Od  28. dubna 2022 bylo obnoveno udělování turistických víz po příjezdu do země (tzv. „VOA“ neboli „visa on arrival“) také pro české občany. Zatímco dříve bylo toto vízum zdarma, nově je zpoplatněno částkou 500 000 IDR (cca 800 Kč).

Od 4. dubna 2022 jsou zmírněny podmínky cestování do Indonésie. Nově byla zrušena povinnost podstupovat po příletu do země kontrolní PCR test na vlastní náklady (viz vládní stránky). Místo něho bude očkovaným cestovatelům pouze změřena teplota. Spolu se zrušením tohoto testování odpadá také povinnost nastoupit do karantény, kde cestovatelé čekali právě na výsledek testu.

Podmínky pro cestování do Indonésie

Pro cestu do Indonésie již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Jedinou podmínkou pro vstup do země zůstává turistické vízum.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Víza: ANO
  • „visa on arrival“ za 500 000 IDR (max. doba pobytu je 30 dnů + lze o dalších 30 dnů prodloužit)
  • online forma – elektronické „VoA“ je dostupné od 1. 12. 2022
 • Aplikace: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Děti mladší 18 let nemusí za účelem cesty do Indonésie předkládat žádný z dokladů bezinfekčnosti za předpokladu doprovodu očkovaných rodičů.

Pokud budou děti ve věku 6 – 17 let cestovat vnitrostátními leteckými spoji, nemusí předkládat negativní test za předpokladu, že jsou plně očkovány.

Podmínky cestování na Bali

Pro cestování na Bali platí stejná pravidla jako pro cesty do zbytku Indonésie.

Populární ostrov se českým turistům opětovně otevřel 4. února 2022. Od 28. dubna 2022 poté mohou čeští občané získat také vízum po příletu (netřeba složitě řešit v předstihu).

Opatření v Indonésii

V polovině června 2023 byla zrušena většina domácích pravidel zavedených ve spojení s nemocí „COVID-19“. Jedinci bez příznaků respiračních onemocnění nově nemusí na veřejnosti nosit ochranu dýchacích cest.

Od 18. května 2022 již není nutné nosit roušky na veřejných venkovních místech. Povinnost nosit je v uzavřených prostorách a prostředcích veřejné dopravy ale zůstává.

Neočkovaní cestovatelé musí na vnitrostátních spojích předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin). Cestovatelé, kteří nepodstoupili 3. dávku (booster), pak musí předložit negativní AG test (ne starší 24 hodin) .

Jednotlivé ostrovy mohou uplatňovat vlastní protiepidemiologická opatření (vč. vlastních formulářů a registrací).

  Více informací na téma „Koronavirus v Indonésii“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Jakartě.

  Podmínky návratu z Indonésie do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Indonésii“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 13. 6. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)