Zimbabwe

Koronavirus v Zimbabwe

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 12. června 2023 jsou zrušeny všechny vstupní podmínky do Zimbabwe zavedené v souvislosti se šířením nemoci „COVID-19“.

Od 30. března 2022 již nemusí cestovatelé při cestě do Zimbabwe předkládat negativní test, a to za předpokladu, že se prokáží očkovacím certifikátem.

Podmínky pro cestování do Zimbabwe

Pro cestu do Zimbabwe již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“. Jedinou podmínkou pro vstup do země zůstává turistické vízum.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Formulář: NE
 • Vízum:  ANO – lze získat na mezinárodních letištích v Harare, Bulawayo a Victoria Falls (jednovstupové vízum na 30 dnů za 30 USD)

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby

Opatření v Zimbabwe

  Více informací na téma „Koronavirus v Zimbabwe“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Lusace nebo na zimbabwském turistickém portále.

  Podmínky návratu ze Zimbabwe do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Zimbabwe“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 12. 6. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)