Tchaj-wan

Koronavirus Tchaj-wan

Itineráře
0 vzorů
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 13. října 2022 dochází k další fázi uvolňování. Od tohoto data je zrušena povinnost nastupovat po příletu do karantény. Odpadá taktéž podmínka před příjezdem vyplnit karanténní formulář. Jedinou povinností bude podstoupení čtyř AG testů (samotesty), které cestovatelům budou rozdány po příletu, během prvního týdně pobytu (viz tento vládní update).

Od 29. září dochází k dalšímu uvolňování vstupních podmínek do země. Nově není vyžadováno podstoupení PCR testu ihned po příletu. Třídenní karanténu lze potom strávit také v nehotelovém zařízení (cestoval však musí mít samostatný pokoj a koupelnu).

Od 12. září 2022 je obnovena možnost přijet na Tchaj-wan za účelem turismu. Česká republika se objevila na seznamu 60 zemí, jejichž občanům je umožněno vstoupit na ostrov bez nutnosti žádat o víza.

Od 15. srpna nemusí přijíždějící osoby předkládat negativní test před cestou na Tchaj-wan. Příjezdy za turistickým účelem ovšem zůstávají i nadále zakázány.

Od 14. července 2022 nemusí transitující cestující předkládat negativní test (viz tento vládní web).

Od 15. června 2022 je umožněn transit všem cestujícím bez výjimky. Všichni cestovatelé musí disponovat negativním PCR testem (ne starší 48 hodin).

Podmínky pro cestování na Tchaj-wan

Za účelem vstupu na území Tchaj-wanu není nutné předkládat žádný z dokladů bezinfekčnosti. Během prvního týdne pobytu jsou cestovatele povinni monitorovat svůj zdravotní stav formou antigenních samotestů. První test by měl být proveden v den příjezdu na ostrov nebo den následující. Během prvních sedmi dnů pobytu v zemi by cestovatel měl vždy na požádání být schopen předložit negativní výsledek testu ne starší 48 hodin.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE – je ale důrazně doporučeno
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Kontrolní test: NE
 • Formulář: NE

Cestování s dětmi

Všichni přijíždějící cestovatele starší 2 let po příletu obdrží sadů antigenních samotestů a jsou povinni monitorovat svůj zdravotní stav.

Transit přes Tchaj-wan

Od 14. července 2022 již transitující cestovatelé nemusí předkládat negativní PCR test (ne starší 48 hodin).

Od 15. června je povoleno cestovat skrze letiště Tchaj-pej všem zahraničním cestovatelům. Doba transitu nesmí překročit 12 hodin a přestup se musí uskutečnit během jednoho kalendářního dne.

Opatření na místě

Od 1. prosince 2022 je zrušena povinnost nosit roušky ve veřejných venkovních prostorech. V prostředcích hromadné dopravy a uzavřených prostorách tato povinnost platí i nadále.

  Více informací na téma „Koronavirus Tchaj-wan“ naleznete na stránkách České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji nebo na tomto vládní webu.

  Podmínky návratu z Tchaj-wanu do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus Tchaj-wan“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 29. 11. 2022

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)