Japonsko

Koronavirus v Japonsku

Itineráře
1 vzor
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Nakonec dochází ke změně vstupních pravidel ještě dříve! S platností od 29. dubna 2023 již není před cestou do Japonska nutné předkládat očkovací certifikát ani negativní test. Odpadá také povinnost prezentovat vyplněný příjezdový formulář a sledovací aplikaci. (viz tento zdroj).

Japonsko se chystá zrušit všechna vstupní opatření zavedená v souvislosti se šířením nemoci „COVID-19“ od 8. května 2023! V druhém květnovém týdnu dojde ke změně klasifikace této nemoci, díky čemuž již přijíždějící cestovatelé nebudou muset předkládat negativní PCR test nebo doklad o absolvovaném očkování, vč. boosteru (viz tento zdroj).

S platností od 11. října 2022 je po více než dvou letech umožněna individuální turistika do Japonska! Od tohoto data je zrušena vízová povinnost (pro cestovatele z 68 zemí vč. ČR) a nutnost přijet do země v rámci organizovaného zájezdu. I nadále ale platí povinnost předložit očkovací certifikát nebo negativní test. 

Od 7. září 2022 platí částečné zmírnění vstupních pravidel do Japonska. Přijíždějící plně očkovaní cestovatelé od tohoto data nemusí před cestou předkládat negativní PCR test.

Počínaje 10. červnem 2022 je opět možné cestovat do Japonska za turistickým účelem prostřednictvím schválených zájezdů z tzv. „modrých zón“ (vč. České republiky). Tito cestovatelé nepodléhají popříjezdovému testování ani karanténě. Muset však předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin před cestou) a vyplnit příslušný formulář.

Od 1. prosince 2021 platí zákaz vstupu zahraničních občanů do Japonska. Individuální turistika je od tohoto data víceméně nemožná…

Podmínky pro cestování do Japonska

Pro cestu do Japonska již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Formulář: NE
 • Vízum:  NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Japonsku

Na území Japonska nejsou aktuálně uplatňována žádná plošná opatření. Občané jsou ale vyzýváni, aby stále nosili roušky a dodržovali sociální distanc.

  Více informací na téma „Koronavirus v Japonsku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Tokiu.

  Podmínky návratu z Japonska do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Japonsku“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 28. 4. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)