Japonsko

Koronavirus v Japonsku

Itineráře
1 vzor
Seznamka
0 lidí

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 11. října 2022 je po více než dvou letech umožněna individuální turistika do Japonska! Od tohoto data je zrušena vízová povinnost (pro cestovatele z 68 zemí vč. ČR) a nutnost přijet do země v rámci organizovaného zájezdu. I nadále ale platí povinnost předložit očkovací certifikát nebo negativní test. 

Od 7. září 2022 platí částečné zmírnění vstupních pravidel do Japonska. Přijíždějící plně očkovaní cestovatelé od tohoto data nemusí před cestou předkládat negativní PCR test.

Od 10. června 2022 je opět možné cestovat do Japonska za turistickým účelem prostřednictvím schválených zájezdů z tzv. „modrých zón“ (vč. České republiky). Tito cestovatelé nepodléhají popříjezdovému testování ani karanténě. Muset však předložit negativní PCR test (ne starší 72 hodin před cestou) a vyplnit příslušný formulář.

Od 1. prosince 2021 platí zákaz vstupu zahraničních občanů do Japonska. Individuální turistika je od tohoto data víceméně nemožná…

Podmínky pro cestování do Japonska

Pro cestu do Japonska je nutné disponovat dokladem o očkování nebo negativní PCR testem. Povinný je také vyplněný formulář a stažení trackovací aplikace.

 • Negativní test: ANO – PCR test (ne starší 72 hodin)
 • Očkování: ANO (kompletní očkovací schéma v Japonsku = tři dávky)
 • Prodělání nemoci: NE – není za účelem vstupu uznáván

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

Cestování s dětmi

Děti mladší 18 let, přijíždějící do země s plně očkovanými rodiči, nejsou povinny předkládat vlastní doklad bezinfekčnosti.

Opatření v Japonsku

Na území Japonska nejsou aktuálně uplatňována žádná plošná opatření. Občané jsou ale vyzýváni, aby stále nosili roušky a dodržovali sociální distanc.

  Více informací na téma „Koronavirus v Japonsku“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Tokiu.

  Podmínky návratu z Japonska do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus v Japonsku“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 11. 10. 2022

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)