Jižní Korea

Koronavirus Jižní Korea

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 1. října 2022 je zrušena taktéž povinnost podstupovat po příletu do Jižní Koreje kontrolní PCR test. Přijíždějící cestovatelé mj. ušetří 60-85 USD za tento test (v závislosti na příletovém letišti).

Od 3. září 2022 je zrušena povinnost předkládat negativní test před cestou do Jižní Koreje. Kontrolní test po příletu ale zůstává nadále zachován.

Od 1. září 2022 je pro zahraniční cestovatele obnovena povinnost vyplňovat elektronickou registraci K-ETA v případě jejich cesty na ostrov Jeju.

Od 25. července 2022 dochází k lehkému zpřísnění pravidel. Kontrolní test po příjezdu bude nutné podstoupit do 24 hodin a do obdržení jeho negativního výsledku musí cestovatelé zůstat na izolaci na svém hotelu.

Od 8. června 2022 ruší Jižní Korea povinnost nastupovat po příletu do 7denní karantény, která platila pro neočkované cestovatele.

Od 23. května 2022 je mohou přijíždějící cestovatelé předložit také negativní AG test.

Od 1. dubna 2022 je zrušena povinnost nastupovat po příletu do 7denní karantény, a to pokud přijíždějící cestovatel předloží doklad o kompletním očkování.

Podmínky pro cestování do Jižní Koreje

Před cestou do Jižní Koreje již není nutné disponovat žádným „dokladem bezinfekčnosti“. Povinné je také turistické vízum ve formě e-registrace.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE – není za účelem vstupu uznáván

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Formulář: NE
 • Aplikace: NE
 • Vízum:  ANO – vízum ve formě elektronické registrace lze získat online na této stránce (cena: 10 000 won = cca 180 Kč)

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření v Jižní Koreji

Od 20. března 2023 již není nutné nosit ochranu dýchacích cest v prostředcích veřejné hromadné dopravy. V platnosti již zůstává pouze povinnost nosit v roušky nemocničních zařízeních.

Od 30. ledna 2023 je zrušena povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách.

Od začátku května 2022 není venku vyžadováno nosit roušky a respirátory. V budovách a uzavřených prostorách (např. veřejná doprava) nadále platí povinnost zakrýt si ústa a nos rouškou nebo respirátorem.

  Více informací na téma „Koronavirus Jižní Korea“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Soulu.

  Podmínky návratu z Jižní Koreje do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus Jižní Korea“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 19. 3. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)