Filipíny

Koronavirus na Filipínách

Aktuální cestovní opatření v souvislosti s COVID-19

Od 22. července 2023 jsou zrušeny všechny vstupní podmínky na Filipíny zavedené v souvislosti se šířením nemoci „COVID-19“.

Od 4. října 2022 mohou na Filipíny cestovat také osoby bez očkovacího certifikátu, a to za předpokladu, že před cestou předloží negativní AG test (ne starší 24 hodin) nebo se zaváží podstoupit rychlý AG test okamžitě po příletu na souostroví.

Od 30. května 2022  Filipíny usnadňují vstupní podmínky. Nově již není nutné před cestou do země předkládat negativní test, cestovatelé si vystačí s očkovacím certifikátem (vč. boosteru). Zrušena byla také povinnost disponovat cestovním pojištěním s min. krytím ve výši 35 000 USD.

Od 10. února 2022 Filipíny po téměř dvou letech částečně otevřely své hranice pro zahraniční cestovatele. Dobrá zpráva z jihovýchodní Asie se týká také turistů z České republiky. Základní podmínkou realizace cesty na Filipíny je očkovací certifikát.

Podmínky pro cestování na Filipíny

Pro cestu na Filipíny již platí stejná pravidla „jako dřív“ – tj. naprosto žádná „COVID byrokracie“.

 • Negativní test: NE
 • Očkování: NE
 • Prodělání nemoci: NE

Za účelem cestování doporučujeme využívat tzv. „COVID pas EU“ neboli Digitální zelený certifikát.

 • Karanténa: NE
 • Formulář: NE
 • Cestovní pojištění: NE

Cestování s dětmi

Pro děti a mladistvé platí stejná pravidla příjezdu jako pro dospělé osoby.

Opatření na Filipínách

  Více informací na téma „Koronavirus na Filipínách“ naleznete na stránkách Velvyslanectví ČR v Manile.

  Podmínky návratu z Filipín do ČR

  Od 9. dubna 2022 jsou návraty domů zcela bez „COVID podmínek“ (nezávisle na zemi, odkud se do ČR vracíte) – viz nová pravidla návratu do České republiky.

  Máš jakýkoliv dotaz na téma „Koronavirus na Filipínách“? Nejsou Ti  jasné cestovní podmínky? Žádný dotaz není špatný, rádi Ti poradíme v komentářích níže. 🙂

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 25. 7. 2023

  Akce

  Už ti letenky nikdo nevyfoukne
  Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)