Letiště Brno – přehled aktuálních linek
4.6.2023

Letiště Brno – přehled aktuálních linek

Z Letiště Brno – Tuřany (BRQ) se po čas platnosti letního letového řádu 2024 bude létat do celkem 35 destinací ve dvanácti zemích světa. Pravidelná spojení nabídne Ryanair (do Bergama a Londýna), Air Montenegro (do Tivatu) a domácí Smartwings (do Bulharska –  Burgas s Varnou, do Egypta – Hurghada s Marsou Alam, do Španělska – na Fuerteventuru / Mallorcu / Tenerife, do Itálie – Lamezia Terme, do Turecka – Antalya, a na řecké ostrovy – Kréta / Korfu / Kos / Rhodos / Zakynthos). V případě ostatních linek se jedná o charterová spojení vypravovaná pro cestovní kanceláře.

Kompletní informační servis o brněnském letišti Tuřany najdeš na jeho oficiálních stránkách.

Další užitečné odkazy

Kam se aktuálně létá z Brna (BRQ)

Kam se bude létat v zimní sezoně 2024/2025

  • 🇲🇺 Mauricius
    • Mauricius (MRU) -> Neos Air (1× týdně – st) – charterový let pro CK Čedok -> charterový let pro CK od 6. listopadu 2024
  • 🇹🇭 Thajsko
    • Phuket (HKT) -> Neos Air (1× týdně – čt) – charterový let pro CK Čedok -> charterový let pro CK od 31. října 2024

Aktualizováno k 22. dubnu 2024.

Novinky pro rok 2024

V letní sezoně 2024 se cestovatelé z Brna a okolí mohou těšit na další tři nové destinace a zároveň čtyři nové linky. Cestovní kancelář Čedok již odhalila své plány pro příští rok, kdy počítá s přímými lety na Tenerife (TFS), do egyptského letoviska Marsa Matrouh (MUH), na Severní Kypr – přílety budou do Larnaky (LCA) v jižní části ostrova – a také do tureckého Dalamanu (DLM). Kompletní plány Čedoku na letní sezonu 2023 přibližujeme v tomto článku.

V zimní sezoně 2024/2025 naváže CK Čedok na úspěšnou loňskou premiéru dálkových letů na thajský ostrov Phuket. Širokotrupá letadla italské aerolinky Neos Air cestovatele ale nově dopraví také na exotický ostrov Mauricius. Podrobnosti naleznete v našem speciálním článku.

Novinky v letní sezoně 2023

Od letní sezony 2023 dojde k výraznému nárůstu dostupných destinací z Brna. CK Čedok bude nově vypravovat lety na Fuerteventuru nebo Madeiru, do egyptské Taby, albánské Tirany či řecké Kavaly. Plány Čedoku na letní sezonu 2023 přibližujeme v tomto článku.

Ryanair s příchodem letního letového řádu (konec března 2023) obnovil pravidelnou linku z Brna do Bergama. Letový řád a ceny letenek najdete v tomto speciálním článku.

Dalším novým dopravcem, který do Brna zavítá v letní sezoně 2023, je Air Montenegro. Černohorská aerolinka bude provozovat přímou linku z Brna do Tivatu. Více informací o novém spojení na Jadran naleznete v tomto článku.

Aktuality v roce 2023

EDIT (15. 6. 2023): Druhá polovina června přinesla rozšíření nabídky o charterové lety do albánské Tirany (TIA) a pravidelné sezónní lety aerolinky Air Montenegro do Tivatu (TIV).

EDIT (7. 6. 2023): První polovina června přinesla rozšíření nabídky o lety do řeckých měst Kavala (KVA) a Soluň (SKG), na španělskou Mallorcu (PMI), do tureckého Bodrumu (BJV) a tuniského Monastiru (MIR).

EDIT (21. 5. 2023): Druhá polovina května přinese zahájení charterových letů na hned několika trasách. Cestovatelé se mohou těšit na egyptskou Tabu (TCP), Madeiru (FNC), řecké ostrovy Kos (KGS) a Kréta (HER) nebo na tureckou Antalyi (AYT).

EDIT (20. 4. 2023): V závěru dubna dojde k navýšení počtu letů do Egypta. Do Hughady již budou mířit tři lety týdně a do Marsa Alam dokonce 4 lety každý týden.

EDIT (25. 3. 2023): S příchodem letního letového řádu zahájil Ryanair provoz na staronové lince do italského Bergama (BGY). Navýšil se také počet letů do Londýna (STN), kam se v letní sezoně bude z Brna létat každý den.

EDIT (13. 3. 2023): Během druhého březnového víkendu byly vypraveny první letošní charterové lety z Brna do Egypta. V sobotu 10. března 2023 se jednalo o let do Hurghady (HRG), na nějž v neděli navázal také let do Marsa Alam (RMF). Po zbytek března se na trasách bude létat 1× týdně. V dubnu dojde k navýšení počtu spojení.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)