Letiště Brno – přehled aktuálních linek
4.6.2023

Letiště Brno – přehled aktuálních linek

Z Letiště Brno – Tuřany (BRQ) se od června 2023 létá do celkem 26 destinací v 11 zemích. Ryanair provozuje pravidelné linky do Londýna ve Velké Británii a Bergama na severu Itálie, Air Montenegro začala létat do černohorského Tivatu. V případě dalších spojení se jedná o charterové lety vypravované cestovními kancelářemi.

Kompletní informační servis o brněnském letišti Tuřany najdeš v našem průvodci nebo na jeho oficiálních stránkách.

Další užitečné odkazy

Kam se aktuálně létá z Brna

Aktualizováno k 8. září 2023

Novinky pro rok 2024

V letní sezoně 2024 se cestovatelé z Brna a okolí mohou těšit na další tři nové destinace a zároveň čtyři nové linky. Cestovní kancelář Čedok již odhalila své plány pro příští rok, kdy počítá s přímými lety na Tenerife (TFS), do egyptského letoviska Marsa Matrouh (MUH), na Severní Kypr – přílety budou do Larnaky (LCA) v jižní části ostrova – a také do tureckého Dalamanu (DLM). Kompletní plány Čedoku na letní sezonu 2023 přibližujeme v tomto článku.

V zimní sezoně 2023/2024 se také poprvé v historii počítá s přílety široktrupého letadla. CK Čedok totiž cestovatelům nabídne přímé lety z Brna na thajský ostrov Phuket (HKT). Inaugurační let je naplánován na 19. prosince 2023. Podrobnosti naleznete v našem speciálním článku.

Aktuality v roce 2023

EDIT (15. 6. 2023): Druhá polovina června přinesla rozšíření nabídky o charterové lety do albánské Tirany (TIA) a pravidelné sezónní lety aerolinky Air Montenegro do Tivatu (TIV).

EDIT (7. 6. 2023): První polovina června přinesla rozšíření nabídky o lety do řeckých měst Kavala (KVA) a Soluň (SKG), na španělskou Mallorcu (PMI), do tureckého Bodrumu (BJV) a tuniského Monastiru (MIR).

EDIT (21. 5. 2023): Druhá polovina května přinese zahájení charterových letů na hned několika trasách. Cestovatelé se mohou těšit na egyptskou Tabu (TCP), Madeiru (FNC), řecké ostrovy Kos (KGS) a Kréta (HER) nebo na tureckou Antalyi (AYT).

EDIT (20. 4. 2023): V závěru dubna dojde k navýšení počtu letů do Egypta. Do Hughady již budou mířit tři lety týdně a do Marsa Alam dokonce 4 lety každý týden.

EDIT (25. 3. 2023): S příchodem letního letového řádu zahájil Ryanair provoz na staronové lince do italského Bergama (BGY). Navýšil se také počet letů do Londýna (STN), kam se v letní sezoně bude z Brna létat každý den.

EDIT (13. 3. 2023): Během druhého březnového víkendu byly vypraveny první letošní charterové lety z Brna do Egypta. V sobotu 10. března 2023 se jednalo o let do Hurghady (HRG), na nějž v neděli navázal také let do Marsa Alam (RMF). Po zbytek března se na trasách bude létat 1× týdně. V dubnu dojde k navýšení počtu spojení.

Novinky v letní sezoně 2023

Od letní sezony 2023 dojde k výraznému nárůstu dostupných destinací z Brna. CK Čedok bude nově vypravovat lety na Fuerteventuru nebo Madeiru, do egyptské Taby, albánské Tirany či řecké Kavaly. Plány Čedoku na letní sezonu 2023 přibližujeme v tomto článku.

Ryanair s příchodem letního letového řádu (konec března 2023) obnovil pravidelnou linku z Brna do Bergama. Letový řád a ceny letenek najdete v tomto speciálním článku.

Dalším novým dopravcem, který do Brna zavítá v letní sezoně 2023, je Air Montenegro. Černohorská aerolinka bude provozovat přímou linku z Brna do Tivatu. Více informací o novém spojení na Jadran naleznete v tomto článku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)