Letiště Brno (BRQ)

Letiště Brno (BRQ)

Mezinárodní letiště Brno Tuřany (BRQ) je druhým nejvytíženějším letištěm v Česku a oblíbeným letištěm pro cestující z Moravy. Otevřeno bylo v roce 1954 a dnes se z něj létá do oblíbených evropských destinací (převážně sezónně). V roce 2019 letiště odbavilo více než 543 tisíc cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště brno-airport.cz

Letenky z Brna

Kam se létá z Brna? Celoročně létá z letiště Brno nízkonákladová aerolinka Ryanair do Londýna, a to na letiště Stansted (STN). V sezóně se pak přidává také Smartwings se svými lety do Egypta, Řecka, Bulharska, Itálie a na Kanárské ostrovy. V nabídce CK pořídíte také letenky z Brna na Kapverdy, do Tuniska, na Madeiru, či nově do Thajska.

Všechny linky, které spojují Brno se světem, najdete v našem přehledu.

Pro akční letenky z Brna se mrkněte na náš přehled a nebo si stáhněte mobilní appku, ať vám žádná pecka neuletí.

Letenky z Brna rezervujte v našem vyhledávači.

Jak se dostat na letiště Brno

Doprava na letiště Brno ve dne

Autem

Letiště Brno Tuřany leží u sjezdu 201 z dálnice D1. Z Prahy se k brněnskému letišti dostanete autem za 2 – 3 hodiny, dle dopravní situace. Cesta z Ostravy trvá necelé 2 hodiny a z Olomouce hodinku. Více informací o parkování na letišti v Brně se dočtete níže.

Přesná adresa letiště: Letiště Brno-Tuřany 904/1, 627 00 Brno.

Autobusem a vlakem

Míříte do Brna autobusem? Využijte spojů RegioJet nebo Flixbus. Jízdenku z Prahy koupíte od 200 Kč. Pohodlnou variantou je také cesta vlakem. Jízdenky u Českých Drah z Prahy do Brna koupíte okolo 330 Kč a vlaky jezdí hned několikrát denně (mimo časy od půlnoci do 4:45). Do Brna jezdí z Prahy také vlaky RegioJetu.

Tyto spoje vás dovezou na brněnské hlavní nádraží, odkud se na letiště Brno dostanete autobusem E76. Cesta vám zabere asi 20 minut a linka je v provozu každý den od 5:28 do 22:30. Jízdenka vás vyjde na 25 Kč a koupíte si ji bezkontaktně v autobusech, u řidiče a nebo v prodejních automatech.

Taxíkem

Taxík vás pohodlně odveze na letiště i z něj. Objednáte si ho na čísle +420 545 521 234. Za jízdu mezi letištěm a centrem Brna zaplatíte asi 500 Kč. Alternativně využijte služby Uber, Lifago či Bolt.

Doprava v noci

V nočních hodinách vás na letiště Brno z centra města doveze linka N89. Další možností je využít taxíku a nebo společností jako je Uber, Liftago a Bolt.

Parkování na letišti

V areálu letiště se nachází jedno oficiální parkoviště s kapacitou 1 400 míst. Parkování na týden vás vyjde na 1 000 Kč, cestující s průkazem ZTP mají 50 % slevu. Další možností je využití soukromých parkovišť v okolí letiště, které si zarezervujte přes portál ParkVia. 

Chcete se dozvědět více o parkování a cenách u letiště Brno, a případně dostat i tip na parkování zdarma? Mrkněte se do našeho podrobného průvodce, kde jsme pro vás srovnali všechny možnosti parkování.

Další užitečné tipy

I když je brněnské letiště malé (má pouze jeden terminál), nabízí vše, co před odletem potřebujete – několik možností občerstvení, duty-free obchod a bankomat. V areálu letiště ani jeho těsné blízkosti se nenachází žádné hotely. 

Salónek nesoucí název Bussiness Lounge se nachází v prvním patře vedle baru Aviette.

Letiště Brno je otevřené 24 hodin denně. 

Pokud se vám na letišti Brno cokoliv ztratí, kontaktujte přepážku „Reklamace zavazadel“ v příletové hale a nebo využijte kontaktů [email protected], +420 545 521 310 nebo +420 545 521 309.

Své pobočky má na letišti několik autopůjčoven. Mrkněte se na nabídku do naší autopůjčovny, kde si určitě vyberete ideální auto.

Přehled aktuálních příletů a odletů na letiště Brno naleznete na webových stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)