Brno (BRQ)

Brno (BRQ)

Brněnské letiště v Tuřanech je malé letiště o jednom terminálu, pravidelně odtud odlétají letadla Ryanairu a Smartwings. Letiště získalo statut mezinárodního letiště v roce 1989. Pro jeho velikost stačí na letiště dorazit hodinu před odletem. Letiště je otevřeno 24/7.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště brno-airport.cz

Letenky z Brna

Celoročně létá z letiště Brno nízkonákladová aerolinka Ryanair do Londýna. V sezóně se pak přidává také Smartwings se svými lety do bulharského Burgasu, Hurghady, na Mallorcu, Tenerife, Řecké ostrovy a další populární destinace. Ceny letenek nízkonákladové aerolinky Ryanair se pohybují kolem tisícikoruny. Smartwings jsou podstatně dražší, přestože o moc více komfortu si v jejich letadlech neužijete. Například zpáteční letenka z Brna na Mallorcu začíná na 6 000 Kč. Při rezervaci u nás ušetříte stokorunu oproti rezervaci na stránkách Smartwings.

Letenky rezervujte v našem vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Letiště Brno Tuřany leží u sjezdu 201 z dálnice D1. Z Prahy se k brněnskému letišti dostanete autem za 2-3 hodiny, dle dopravní situace. Cesta z Ostravy trvá necelé 2 hodiny a z Olomouce hodinku.

Míříte do Brna autobusem? Využijte spojů RegioJet nebo Flixbus. Jízdenku z Prahy koupíte ve vybraných časech za cenu 79 Kč! Tyto spoje vás dovezou na brněnské hlavní nádraží. Dopravu z hlavního nádraží na letiště v Tuřanech najdete v dalším odstavci.

Doprava do centra

Ve dne

Ve dne jezdí z letiště na hlavní nádraží v Brně autobusová linka E76. Cesta z letiště na nádraží trvá 20 minut, jezdí v intervalu půl hodiny, jízdní řád je k nahlédnutí zde. Jízdenku koupíte za 25 Kč v automatu na letišti, v trafice nebo u řidiče. Autobusová zastávka Hlavní nádraží se nachází v docházkové vzdálenosti od centra města. Taxi z letiště do města vychází na cca 90 Kč.

V noci

V noci jezdí z letiště na hlavní nádraží v Brně noční autobusová linka N89. Cesta z letiště na nádraží trvá 20 minut, jízdní řád k nahlédnutí zde.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.Parkování na letišti

Krátkodobé stání na letišti v Tuřanech je velice levné. Prvních 20 minut je zdarma, následně 30 Kč za každou započatou hodinu. Dlouhodobé stání stojí 800 Kč za týden, 1500 Kč za dva týdny. Ceník naleznete tady. Parkovací místa se nerezervují předem, platí se až při odjezdu. O nějakou tu stokorunu levnější je parking Letím Brno, který se nachází 2 km od letiště. Z parkoviště vás Letím Brno přepraví k terminálu letiště zdarma. Rezervujte přes ParkViu.

Pokud se vám zdá i toto parkoviště příliš drahé a raději byste zaparkovali úplně zadarmo, máme pro vás tajný tip. Upozorňujeme ale, že toto parkoviště není hlídané a parkujete zde tak na vlastní riziko. Mluvíme o parkovišti před obchodním domem tady, z nedaleké autobusové zastávky Černovičky jste u letiště za 10 minut.

Další užitečné tipy

I když je brněnské letiště malé, nabízí vše, co před odletem potřebujete. Rychlé občerstvení, bar, Inflight restaurant s nabídkou českých jídel, bankomat, balení zavazadel do fólie, Duty Free obchod a salónek.

Salónek nesoucí název Bussiness Lounge se nachází v prvním patře vedle baru Aviette. S kartou Priority Pass je vstup bezplatný.

Přehled aktuálních příletů a odletů na letiště v Brno naleznete na webových stránkách letiště.

Přesná adresa letiště: Letiště Brno-Tuřany 904/1, 627 00 Brno

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 27. 12. 2022
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)