Nouvelair

Nouvelair

Nouvelair (BJ), celým jménem Nouvelair Tunisie, je soukromá letecká společnost z Tuniska. Založena byla v roce 1989 jako Air Liberté Tunisie. Hlavní základnu má na letišti v Monastiru (MIR) a další dvě se nachází v hlavním městě Tunisu (TUN) a na ostrově Djerba (DJE). Dopravce se zaměřuje charterové lety z evropských metropolí do Tuniska, zejména pak na turisty mířící do hotelových resortů.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 35 × 25 cm (8 kg)
  • Občerstvení zpoplatněno
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.nouvelair.com/en

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněn. Pokud si své místo nezakoupíte, bude vám automaticky přiřazeno během check-inu. Nárok na výběr sedadla zdarma mají pouze cestovatelé s letenkami vystaveným v nejvyšším tarifu „Flex“.

Naše recenze

Klasická nízkonákladová aerolinka. Nelze od ní čekat více než přepravu z „bodu A“ do „bodu B“. Palec nahoru za možnost cestovat s klasickým příručním zavazadlem. Aktuálně nabízí jedny z nejlevnějších letenek do Tuniska.

Vlastní zkušenost s tímto dopravcem nemáme, proto budeme rádi když se o ni případně podělíte v komentářích.

Zavazadla

Všichni cestující jsou oprávněni bezplatně přepravovat příruční zavazadla o max. hmotnosti 8 kg a max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm.

Nárok na přepravu odbaveného zavazadla mají pouze cestovatelé s letenkami vystavenými v tarifech „Easy“ a „Flex“. V případě letů z Francie/Belgie/Německa/Rakouska/Itálie/Švýcarska jsou limity stanoveny na 25 a 32 kg (dle tarifu). U odletů z Velké Británie potom na 20 a 30 kg (dle tarifu).

Na letech z Alžírska je v základním tarifu obsaženo již odbavené zavazadlo s limitem 30 kg a na letech mezi Tuniskem a výše nezmíněnými destinacemi lze bezplatně cestovat s odbaveným zavazadlem á 20 kg. V případě Turecka pak platí speciální politika tzv. „piece concept“, kdy cestující smí odbavit 2 ks zavazadel (max. 20 kg / ks).

Nákup letenek

Letenky do Tuniska od letecké společnosti Nouvelair rezervujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinka Nouvelair nemá své zastoupené v České republice. Kanceláře dopravce naleznete ve Francii, Alžírsku a Tunisku. Kontakty na jednotlivé pobočky naleznete na této stránce.

Služby

Dopravce na svých letech nenabízí žádné extra služby.

Destinace

Tuniská letecká společnost se zaměřuje na charterové lety pro cestovní kanceláře, ale také komerční spojení z evropských metropolí (zejména z Francie, Německa, Velké Británie a Švýcarska) do Tuniska. Dále provozuje lety z Tuniska do sousedního Alžírska, Turecka či Saúdské Arábie.

Pro české cestovatele může být zajímavá sezonní spojení do Monastiru (MIR) – z Mnichova (MUC), Berlína (BER) či Vídně (VIE). Na populární turistický ostrov Djerba (DJE) – z Berlína a Vídně – nebo do hlavního města Tunisu (TUN) z Berlína.

Flotila

Flotila letecké společnosti se skládá z celkem deseti Airbusů A320-200.

Na detaily o jednotlivých strojích ve flotile dopravce se můžete podívat na této stránce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)