Nová linka z Brna do Černé Hory: letní spojení do Tivatu
19.6.2023

Nová linka z Brna do Černé Hory: letní spojení do Tivatu

EDIT (16. června 2023): 15. června 2023 v Brně poprvé přistálo letadlo balkánské letecké společnosti Air Montenegro a zahájilo tak pravidelné sezónní lety z Tuřan do černohorského letoviska Tivat.

Skvělá novinka pro cestovatele z Jihomoravského kraje včera přiletěla z Černé Hory! Tamější národní dopravce Air Montenegro v letní sezoně 2023 navýší počet spojení do střední Evropy, což s sebou přinese také zahájení provozu na zbrusu nové lince z Brna do Tivatu! Do Černé Hory se bude z Brna létat 3× týdně počínaje 15. červnem 2023. Na nové přímé spojení s Černou Horou se může těšit také nedaleká Bratislava, odkud se bude pravidelně létat do hlavního města, Podgorice. Opomenuta nezůstane ani Praha, které se týká navýšení počtu rotací na trase do Tivatu ze 2 na 4 týdně!

Letový řád na lince z Brna do Tivatu

Provoz na nové lince z Brna (BRQ) do Tivatu (TIV) v Černé Hoře bude zahájen ve čtvrtek 15. června 2023. Spojení bude sezonní a počítá se s ním do 23. září 2023, kdy je v rezervačním systému dopravce vypsán poslední let. Frekvence letů mezi Brnem a Tivatem bude dva lety týdně – čtvrtek a sobota.

Sezonní linka z Brna do Černé Hory bude operována letouny Embraer 195.

Čtvrtek

  • Brno – Tivat -> 12:00 – 13:20
  • Tivat – Brno -> 10:00 – 11:20

Sobota

  • Brno – Tivat -> 09:00 – 10:20
  • Tivat – Brno -> 07:00 – 08:20

Ceny letenek z Brna do Tivatu

Letenky jsou již nahrány v rezervačním systému dopravce. A ceny to nejsou vůbec špatné! Na relativně mnoho termínů jsou dostupné zpáteční letenky z Brna do Tivatu za 5 449 Kč. Základní tarif u tohoto dopravce navíc obsahuje také odbavené zavazadlo s hmotnostním limitem 23 kg.

Nová linka z Brna do Černé Hory: letní spojení do Tivatu

Navýšení počtu spojení z Prahy do Tivatu

Černohorská aerolinka vidí ve spojeních z České republiky k Jaderskému moři potenciál a plánuje navýšit také počet letů z Prahy (PRG). Linka z české metropole do Tivatu (TIV) byla novinkou pro letní sezonu 2022 a v jejím provozu se bude pokračovat i během letní sezony v příštím roce.

Doposud byla operována dvěma lety týdně, což se v příštím roce změní a počet letů se zdvojnásobí na čtyři týdenní rotace. S prvním spojením se počítá na 18. května 2023 a linka by měla být v provozu až do 15. října 2023. Létat se bude vždy v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Tivatu začínají na 5 623 Kč.

Nová linka z Bratislavy do Podgorice

Nové linky do Černé Hory se dočká také slovenská Bratislava (BTS). Na rozdíl od českých měst se ze slovenské metropole nebude létat do Tivatu, nýbrž do hlavního města Černé Hory, Podgorice. S provozem na této sezonní lince se počítá od 17. června do 23. září 2023. Létat se bude 2× týdně (vždy v úterý a sobotu). Ceny zpátečních letenek z Bratislavy do Černé Hory nyní vychází na velmi hezkou cenu 4 240 Kč!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)