Letiště Ostrava (OSR)

Letiště Ostrava (OSR)

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka Ostrava (OSR), původním názvem Letiště Ostrava Mošnov, je třetím největším letištěm v ČR. Své jméno nese po moravském rodákovi skladateli Leoši Janáčkovi od roku 2006. Každý rok se zde konají dny NATO – vojenská letecká přehlídka. V roce 2018 letištěm prošlo více než 377 tisíc cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 20 km
  • Oficiální web letiště airport-ostrava.cz

Letenky z Ostravy

Z letiště Ostrava (OSR) létají sezónní i pravidelné linky do oblíbených turistických destinací. Dostanete se odsud se společností Smartwings do Egypta (celoročně) a sezónně do Turecka, Bulharska, Řecka, Tuniska či na Mallorcu. Zároveň nízkonákladovka Ryanair zajišťuje pravidelnou linku do Londýna na letiště Stansted (STN) a polský LOT do Varšavy (WAW). Díky polskému dopravci je možné ulovit letenky z Ostravy do USA, Kanady či Indie za velmi sympatické ceny. S cestovními kancelářemi si zaletíte z Ostravy také do Řecka, Bulharska či Turecka.

Kam se létá z Ostravy najdete v našem přehledu.

Aby vám neuletěly akční letenky z Ostravy, mrkněte se na naší stránku s tipy na levné letenky a nebo si rovnou stáhněte naší mobilní aplikaci. 

Letenky z Ostravy si kupte přes náš rezervační systém.

Jak se dostat na letiště

Doprava na letiště Ostrava ve dne

Autem

Letiště Ostrava je snadno dostupné po dálnici D1 – vezměte výjezd 336. Pokud jedete od Příbora, využijte silnice R58 a od Českého Těšína silnici E462. Na vyložení a naložení cestujících a zavazadel máte před odletovou halou 15 minut zdarma. Více informací o parkování na letišti Ostrava se dočtete níže.

Přesná adresa letiště: Letiště Leoše Janáčka Ostrava, Mošnov 401, 742 51, Mošnov

Autobusem nebo vlakem

Pokud se na letiště plánujete dostat z různých koutů republiky, tak krom auta vychází nejlépe využít železniční dopravu. Do Ostravy se z Prahy dostanete pohodlně vlakem Českých Drah během 3 – 4 hodin. Přijedete na hlavní nádraží Ostrava Svinov, kde jen přestoupíte na příměstský vlak, který vás zaveze přímo na letiště (zastávka Mošnov, Ostrava Airport). Jízdenka na příměstský spoj vychází asi na 70 Kč, z Prahy vás vyjde asi na 630 Kč. Vlaky nejezdí od 21:00 do 4:53.

Do Ostravy se z Prahy dostanete také autobusem společnosti RegioJet, a to od 250 Kč). Cesta Flixbusem vás vyjde od 350 Kč. Poté z centra Ostravy pokračujte analogicky vlakem rovnou na letiště.

Na letiště Ostrava jezdí také autobusová linka Airport Express, který jezdí pouze párkrát za den. Jízdenku si koupíte bezkontaktně v autobuse a vyjde vás na 25 Kč.

Taxíkem

Pohodlnou variantou je vzít si na letiště taxík CCTAXI, který si objednáte na čísle +420 733 766 766. Alternativně využijte služby Bolt.

Doprava v noci

V nočních hodinách si na letiště vezměte taxík nebo Bolt.

Parkování na letišti

V areálu letiště Ostrava se nachází 4 oficiální nehlídaná parkoviště. Nejblíže terminálu se nachází P1, které vás vyjde na 300 Kč na den. Nejlevnější parkovné vychází na 100 Kč na den.

Chcete se dozvědět více informací o možnostech parkování na letišti Ostrava a v jeho okolí, včetně srovnání cen? Nebo tip na parkování zdarma? Mrkněte se do našeho podrobného průvodce.

Pokud odlétáte s aerolinkou LOT, máte parkovné zdarma. Více informací najdete na stránkách letiště.

Další užitečné tipy

Letiště Ostrava je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti v Ostravě najdete duty-free obchod a pár možností občerstvení. Bankomat se nachází v příletové hale.

Čas před odletem si zpříjemněte v Business salónku, který vás vyjde na 549 Kč. V blízkosti letiště se nachází ubytovna Elmontex Air.

V odletové hale jsou k dispozici dětské koutky a místnost pro rodiče s dětmi, kde své ratolesti přebalíte a nakrmíte v soukromí.

Na letišti Ostrava (OSR) funguje služba baletní zavazadel do ochranné fólie za 115 Kč/kus.

Informace o odletech a příletech na letiště v Ostravě naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Za 2 000 Kč je možné si zarezervovat službu VIP odbavení.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)