Ostrava (OSR)

Ostrava (OSR)

Letiště Ostrava (OSR), celým názvem Letiště Leoše Janáčka Ostrava, je třetí největší mezinárodní letiště v Česku. Bylo otevřeno v roce 1959 a jako na jedno z mála letišť je zavedena železniční doprava. Každoročně se zde konají letecké přehlídky Dny NATO.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 23 km
  • Oficiální web letiště airport-ostrava.cz

Letenky z Ostravy

Z letiště Ostrava (OSR) létají sezónní linky do oblíbených letních turistických destinací. Dostanete se odsud se společností Smartwings například do Řecka, Bulharska, Španělska, Turecka nebo Egypta. Tyto letenky můžete kupovat přes náš rezervační systém. Zároveň nízkonákladovka Ryanair zajišťuje pravidelnou linku do Londýna, která létá 3x týdně.

Od 1. 9. 2020 bude zavedena také přímá linka do Varšavy.

Let mezi Prahou a Ostravou byly bohužel kvůli nedostatečnému zájmu zrušeny.

Jak se dostat na letiště

Pokud se na letiště plánujete dostat z různých koutů republiky, tak krom auta vychází nejlépe využít železniční dopravu. Do Ostravy se například z Prahy dostanete pohodlně vlakem během cca 3-4 hodin. Přijedete na hlavní nádraží Ostrava – Svinov, kde jen přestoupíte na příměstský vlak S4, který vás zaveze přímo na letiště. Jízdenky můžete kupovat přes webové stránky Českých drah.

Doprava z centra

Doprava ve dne

Na letiště v Ostravě se dostanete několika způsoby:
1) vlakem. Letiště je od roku 2015 spojeno s centrem Ostravy železniční tratí. Trasa je zajišťována příměstskou vlakovou linkou S4. Zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport a cesta trvá cca 30 minut. Jízdenky lze zakoupit buď na vlakovém nádraží, v příletové hale a nebo samozřejmě u průvodčího ve vlaku. Nevýhodou jsou bohužel dlouhé několikahodinové intervaly. Jízdní řády naleznete zde >>.
2) autobusem. V centru Ostravy můžete sednout na linku 880 670, 910 333 nebo 820 150, ze Zlína zase na 827 971 atd. Jízdní řády jednotlivých linek naleznete na stránkách letiště.
3) autem. Letiště leží nedaleko D1, tudíž dostat se sem není žádná věda. O parkování na letišti se dočtete o kus níž.
4) taxíkem/Uberem/Boltem. Určitě se dají využít i tyto taxislužby, a to především během nočních odletů/příletů.

Doprava v noci

Pokud vám to vyjde, můžete využít vlakovou dopravu z letiště do centra nebo naopak. Jede jednou kolem druhé a třetí ráno. Jízdní řád naleznete na stránkách letiště.
Jestli se vám tento čas moc nehodí, budete muset využít soukromou dopravu nebo služeb jedné z taxi firem (Uber, Bolt apod.)

Parkování na letišti

Parkovat můžete přímo u letiště a to za menší poplatek. Veřejnosti jsou dostupné parkoviště P1, P3, P4 a P5. Parkoviště P1, které se nachází hned před odletovou hlavou, vychází na den 300 Kč. Prvních 15 minut je ovšem zdarma. Parkoviště P3 a P4 jsou momentálně dočasně uzavřeny, ale parkovat se dá na P5 za 200 Kč/den. Parkovné se dá platit v hotovosti nebo kartou v platebním automatu na letišti.

Více informace naleznete na stránkách letiště.

Další alternativou je Parkoviště 21, kde Vás týden vyjde na necelých 500 Kč. nachází se necelý 1 km od letiště a doprava na a z letiště je zdarma.

Další užitečné tipy

Na letišti Ostrava (OSR) si můžete zabalit své zavazadlo do ochranné fólie za 95 Kč/kus.

Přesná adresa letiště: Letiště Leoše Janáčka Ostrava, Mošnov 401, 742 51, Mošnov

Informace o odletech a příletech na letiště v Ostravě naleznete na oficiálních stránkách letiště.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 7. 5. 2020
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)