Letiště Bratislava (BTS)

Letiště Bratislava (BTS)

Mezinárodní letiště Bratislava (BTS), oficiálním jménem Letisko M. R. Štefánika Bratislava, je hlavním slovenským letištěm a také významným letištěm pro české cestující. Své jméno nese po slovenském politikovi, jehož letadlo mělo nehodu nedaleko Bratislavy v roce 1919. Historicky první let byl mezi Bratislavou a Prahou v roce 1923. Dnes zde má svou základnu aerolinka AirExplore, Smartwings Slovakia a Ryanair.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 9 km
  • Oficiální web letiště bts.aero

Letenky z Bratislavy

Kam se létá z Bratislavy? Z Bratislavy se letecky dostanete do destinací napříč Evropou, a to díky nízkonákladovkám Ryanair a Wizz Air. Akční letenky z Bratislavy ulovíte například do Spojeného království, ke Středozemnímu moři, či na Balkán. Z Bratislavy také operují sezónní lety nejen společnost Smartwings například do Egypta, středomořských destinací a dalších. Novinkou od roku 2023 jsou sezónní chartery CK Čedok, které Bratislavu spojují s Vietnamem, Dominikánskou republikou a Thajskem.

Letenky z Bratislavy si rezervujte v našem vyhledávači.

Jak se dostat na letiště Bratislava

Autem

Letiště Bratislava se nachází na severovýchodním okraji Bratislavy, v městské části Ružinov. Cesta autem z Prahy trvá 3–4 hodiny, z Brna obvykle méně než 2 hodiny, z Ostravy 3 hodiny, dle dopravy.

Autobusem

Přímo z Prahy a Brna se na letiště Bratislava dostanete autobusem společnosti Flixbus. Cesta z Prahy vám zabere asi 7 hodin a vyjde vás zhruba na 1 000 Kč, z Brna asi 4 hodiny a 45 minut. Více spojů dalších společností, jako je RegioJet nebo České Dráhy, však míří pouze na autobusové nebo vlakové nádraží v Bratislavě, odkud se na letiště dostanete hromadnou dopravou – více se dočtete v sekci „doprava do centra“. Za jízdenku z Prahy do centra Bratislavy zaplatíte okolo 600 Kč.

Doprava z centra na letiště Bratislava

Doprava ve dne

Autobus

Na letiště Bratislava z centra jezdí autobus č. 61, který odjíždí na hlavní vlakové nádraží. Tato cesta trvá půl hodiny a odjezdy autobusů jsou každých 15 – 20 minut. Autobus jezdí každý den od 4:46 do 23:30.  Pokud odjíždíte z autobusového nádraží Nivy, kam přijíždí i spoje do ČR, budete muset přestoupit. Půlhodinová přestupní jízdenka stojí 0,97 EUR při nákupu v aplikaci IDS BK. Jízdenku je možné také  zakoupit v automatech na autobusové zastávce. Při cestě z letiště do centra koupíte jízdenku také v automatech před terminálem a trafice Mediapress v přízemí odletové haly.

Taxíkem

Z centra na letiště vás i odvezou taxíky. Zavoláte si je na čísle +421 948 966 967. Alternativně využijte služby Uber nebo Bolt.

Pěšky

Ze čtvrtí jako Trnávka a Ostredky, které se nachází v blízkém okolí letiště, dojdete také pohodlně po svých.

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí na letiště a zpět noční autobusová linka N61, spojuje letiště jak s hlavním vlakovým, tak s autobusovým nádražím v centru Nivy. Jezdí pouze jednou za hodinu.

Alternativní možností je taxík, Uber či Bolt.

Parkování na letišti Bratislava

Pohodlně zaparkujte přímo na letišti, které nabízí celkem 4 parkoviště. Nejlevnější je parkování na P3 a P4, kdy vás stání na týden vyjde na 79 €. Levnější parkování nabízí ParkVia se svou sítí parkovišť ve vzdálenosti několika málo kilometrů od letiště, ovšem se zdarma dopravou na letiště.

Více informací o parkování na letišti Bratislava se dočtete v našem podrobném průvodci.

Další užitečné tipy

Potraviny za dobré ceny nakoupíte v obchůdku Delia v příletové hale. V odletové hale najdete restauraci eat&fly! Za bezpečnostní kontrolou se nachází duty-free obchod a pár kaváren.

Mastercard Caproni Lounge je salónkem s bezplatným vstupem pro držitele Priority Pass, Lounge Key a vybraných prémiových platebních karet Mastercard, pro další cestující činí vstup 30 €.

Pokud si potřebujete vybrat eura, k dispozici je vám několik bankomatů.

Informace o aktuálních odletech a příletech na letiště v Bratislavě sledujte na oficiálním webu letiště.

Přesná adresa letiště:  Ivanská cesta, 820 01 Bratislava, Slovensko

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)