Bratislava (BTS)

Bratislava (BTS)

Letiště nesoucí jméno významného slovenského politika, vědce a generála M. R. Štefánika v Bratislavě je mezinárodním letištěm nacházejícím se v městské části Ružinov na Slovensku. Bylo otevřeno roku 1951. Svou základnu zde nyní má Ryanair, AirExplore, Go2Sky a slovenská odnož Smartwings.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 11 km
  • Oficiální web letiště bts.aero

Letenky z Bratislavy

Letenky z Bratislavy se vyznačují svými nízkými cenami, za hubičku si zaletíte do Paříže, Kyjeva, Bruselu, Řecka, Itálie, Anglie a mnoha dalších evropských destinací, a to na křídlech Ryanairu či Wizz Airu. Za krásami Ruska vás přepraví Pobeda a na dovču u moře všem dobře známí Smartwings. Při rezervaci u nás ušetříte stokorunu oproti rezervaci na stránkách Smartwings, byla by škoda toho nevyužít. Jediným dálkovým letem z letiště Bratislava je let do Dubaje s leteckou společností Flydubai, cena za zpáteční letenku se obvykle pohybuje od 6 000 Kč výše. Tento let je vhodný jako návazný pro lety do celého světa.

Letenky můžete rezervovat v našem vyhledávači >>

Jak se dostat na letiště

Letiště Bratislava se nachází na severovýchodním okraji Bratislavy, v městské části Ružinov. Cesta autem z Prahy trvá 3–4 hodiny, z Brna obvykle méně než 2 hodiny, z Ostravy 3 hodiny, dle dopravy.

Žádné přímé autobusové ani vlakové spojení z ČR na bratislavské letiště není, je tak třeba využít autobus nebo vlak na bratislavské nádraží a zde přestoupit na spoj na letiště. Jízdenku z ČR do Bratislavy kupte u Flixbusu anebo RegioJetu, ceny se pohybují od 250 Kč za jízdenku z Prahy a od 130 Kč za jízdenku z Brna. Pro nejvýhodnější cenu rezervujte s předstihem, Flixbus obvykle bývá o několik desetikorun levnější než RegioJet. Vlakovou jízdenku ze všech koutů ČR na bratislavské nádraží kupte u Českých drah. Více o dopravě z nádraží na letiště Bratislava najdete v dalším odstavci.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Z letiště do centra jezdí dvě denní linky, a to autobus č. 61 a 96. Autobus č. 96 spojuje letiště se sídlišti na východě a jihu Bratislavy, 61 jezdí na hlavní vlakové nádraží. Tato cesta trvá půl hodiny, odjezdy autobusů jsou každých 15–20 minut. Nahlédněte do jízdních řádů autobusu 61 a 96. Hlavní vlakové nádraží se nachází v docházkové vzdálenosti od centra Bratislavy (cca 20 min), můžete ale také přestoupit na libovolný z autobusů a tramvají, nahlédněte do mapky MHD. Pro dopravu z letiště na autobusové nádraží Nivy, odkud odjíždí i spoje do ČR, existuje hned několik variant. Příkladem je cesta autobusem č. 96 z letiště na zastávku Slovinská a odtud autobusem č. 205 do zastávky Autobusová stanice. 30 minutová přestupní jízdenka stojí 0,90 EUR, 60 minutová 1,20 EUR a celodenní 3,50 EUR. Jízdenku je možné zakoupit v automatech jak v příletové hale letiště, tak na autobusové zastávce před terminálem, a dále také v trafice Mediapress v přízemí odletové haly.

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí z letiště noční autobusová linka N61, spojuje letiště jak s hlavním vlakovým, tak s autobusovým nádražím. Jezdí pouze jednou až dvakrát do hodiny, proto určitě zkontrolujte jízdní řád. Z jedné konečné až na druhou, tj. z letiště až na hlavní vlakové nádraží, jede půl hodiny.

Taxi z letiště do centra již od 8 EUR.

Parkování na letišti

Pohodlně zaparkujte přímo na letišti. 15 minut stání je zdarma, hodina stojí 5 EUR, 1 den 28 EUR, týden 45 EUR. Parkování nelze rezervovat předem, parkovací lístek koupíte v automatu na parkovišti. Levnější parkování nabízí ParkVia se svou sítí parkovišť ve vzdálenosti několika málo kilometrů od letiště, ovšem se zdarma dopravou na letiště. Například na parkovišti Airport Parking Bratislava – City Break Deal zaparkujete již od 34 EUR za týden.

Velmi oblíbené je také parkoviště Monti, které se nachází 5 minut od letiště. Parkování vás vyjde od 36 € včetně transferu z parkoviště na letiště. Parkovací místo si rezervujte na webu parkoviště

Další užitečné tipy

Potraviny za lidové ceny můžete nakoupit v obchůdku Delia v příletové hale. V odletové hale najdete restauraci eat&fly!, je otevřená non-stop. Na nákupy běžte do duty-free shopů, na letišti jsou hned dva, děti si mohou hrát v dětském koutku.
Mastercard Caproni Lounge je salónkem s bezplatným vstupem pro držitele Priority Pass, Lounge Key a vybraných prémiových platebních karet Mastercard, pro další cestující činí vstup 30 EUR.

Informace o aktuálních odletech a příletech na letiště v Bratislavě sledujte na oficiálním webu letiště. 

Přesná adresa letiště:  Ivanská cesta, 820 01 Bratislava, Slovensko

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 5. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)