Katowice (KTW)

Katowice (KTW)

Mezinárodnímu letišti Katowice (KTW) patří čtvrtá příčka nejrušnějšího letiště v Polsku. Je velice populární i pro české cestovatele díky akčním nabídkám nízkonákladovek na letenky po Evropě.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 30 km
  • Oficiální web letiště katowice-airport.com

Letenky z Katowic

Mezinárodní letiště Katowice se může pyšnit bohatou nabídkou zejména pro milovníky nízkonákladového cestování po Evropě. Za pár korun se totiž odsud můžete dostat například do Británie, Skandinávie, Gruzie nebo na Ukrajinu. Boj o nejlevnější letenky zde svádí převážně Ryanair a Wizzair. Občas se odsud objeví i dobrá nabídka od společnosti LOT do všech konců světa.

 

Jak se dostat na letiště

Bohužel v současnosti neexistuje žádný přímý spoj mezi českými městy a samotným letištěm Katowice (KTW). Cesta musí pokaždé vést přes centrum Katowic. Do Katowic můžete jet:

1) Vlakem – pohodlnější, ale trošku dražší varianta. Do Katowic jezdí z Prahy, Brna i Ostravy vlak. Vyjde trošku dráž než autobus, ale zase je o to pohodlnější. Jízdenky můžete kupovat na webu Českých drah.

2) Flixbusem. Tyto zelené autobusy vás zavezou až k hlavnímu nádraží v centru Katowic. Výhodou je nižší cena ve srovnání s vlakem a návaznost dalších autobusů (Flixbusů), které vás zavezou až na letiště. Menší nevýhodou je, že se jedná o autobusy jedoucí z Prahy po D1, tudíž je zde větší pravděpodobnost „dopravních komplikací“.Pokud se rozhodnete vzít vlastní auto, tak počítejte cca s 5 hodinami strávenými v autě (když to všechno dobře půjde). Můžete jet po D1 nebo to vzít přes Hradec, v obou případech si ale určitě vyhraďte dostatek rezervního času, kdybyste náhodou uvízli někde v zácpě.

 

Doprava z centra

Doprava ve dne

Z centra Katowic se na letiště dostanete autobusy AP2 a AP3. Ty vyjíždí od Hlavního vlakového nádraží v Katowicích, které je vzdálené cca 1 km od autobusového nádraží, kam případně přijíždí busy Flixbus z Česka. Jezdí přibližně každých 30 minut od 3:00 – 22:00 a jízdenka stojí cca 14 PLN (85 Kč). Tu lze zakoupit v automatu na zastávce nebo přímo v autobusu.

Doprava v noci

Kromě taxíků, služeb Uberu/Boltu apod. můžete využít expresní autobusy jedoucí z Hlavního nádraží v centru Katowic na letiště. Ty jezdí cca každou půl hodinu. Autobusu AP2 to trvá cca 60 minut, autobusu AP3 cca 45 minut. Jízdenka vychází na 14 PLN.Parkování na letišti

Letiště Katowice nabízí 2 velká parkoviště, kde můžete ponechat auto během vaší cesty.

Letiště nabízí parkování P1 (cena cca 370 Kč/den), které se nachází hned před odletovým terminálem, a parkoviště P2 (250 Kč/den), které je sice trošku vzdálenější, ale nabízí cestovatelům s českou a slovenskou poznávací SPZ 30 % na parkovné. To obdržíte až při opuštění parkoviště, nelze zajistit předem online. Tato nabídka platí pouze při parkování déle než 2 dny a prozatím do konce roku 2020. Z P2 máte k dispozici transfer na letiště zdarma (tento transfer objednávejte na tel. +48 882 073 199). Parkování na letišti si rezervujte na těchto webových stránkách v českém jazyce. Parkoviště je ale dostatečně velké, že možná není třeba rezervovat předem.
Plán parkoviště naleznete na stránkách letiště >>.

 

Další užitečné tipy

Na obou terminálech můžete díky Priority Passu navštívit Business Lounge, který nabízí základní služby jako každý jiný průměrný salónek. Dejte si však pozor, že salónek na terminálu A poskytuje WIFI pouze za příplatek.

Přesná adresa letiště: Wolności 90, 42-625 Ożarowice, Polsko

Informace o příletech a odletech na letiště v Katowicích naleznete na webových stránkách letiště.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 30. 4. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)