Letiště Drážďany

Drážďany (DRS)

Saské letiště Drážďany leží jen několik kilometrů od našich hranic a tak je zajímavou alternativou např. k pražskému letišti. Aerolinky odtud obvykle operují krátké a středně krátké linky po Evropě.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 10 km
  • Oficiální web letiště dresden-airport.de

Letenky z Drážďan

Z letiště Drážďany je přímou linkou dostupná celá řada evropských metropolí: Amsterdam (KLM), Basilej a Curych (SWISS), Düsseldorf a Frankfurt (Lufthansa), Moskva (Aeroflot), Londýn (Ryanair) i letovisek u Středozemního moře, Atlantiku, Rudého a Černého moře – do Španělska (Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, Palma de Mallorca), Portugalska, Řecka, Bulharska, Maďarska, Itálie, Chorvatska, Turecka (Antalya), Kypru, Maroka, Tuniska a Egypta (Hurghada, Marsa Alam).

Letenky kamkoliv do zmíněných destinací můžete kupovat u nás ve vyhledávači.

Jak se dostat na letiště

Pro cestující zejména ze severu Čech není žádné jiné letiště tak rychle a pohodlně dostupné jako letiště v Drážďanech. Po dálnici D8/A17 a A4 dojedete od  hranice ke sjezdu na drážďanské letiště po zhruba 45 minutách jízdy.
Do Drážďan se rychle dostanete i vlakem. Ze severních Čech jezdí na drážďanské hlavní nádraží (Dresden Hauptbahnhof) pravidelné spoje. Z hlavního nádraží v Drážďanech pak na letiště dojedete rychlodráhou (S-Bahn). Moderní dvoupodlažní vlaky rychlodráhy linky č. 2 jezdí mezi drážďanským hlavním nádražím a stanicí rychlodráhy v podzemí terminálu letiště každých 30 minut.
Autobusové spojení do Drážďan zajišťují například společnosti EuroLines a Student Agency.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Linka rychlodráhy S2 spojuje letiště Drážďany s drážďanskými nádražími Dresden-Neustadt a Dresden-Hauptbahnhof. Stanice S2 se na drážďanském letišti nachází v suterénu terminálu. Vlaky jezdí každých 30 minut.

Jednosměrná jízdenka v tarifní zóně Drážďany stojí 2,40 eura (platí pro S-Bahn, tramvaje a autobusy). Jízdenky lze zakoupit v automatech na stanici a u letištních informací v příletovém terminálu.

Využít lze také jednodenní síťovou jízdenku Labe-Elbe, která umožňuje cestování na české i německé straně. Jízdenka je platná v Ústeckém kraji a na železničních i autobusových spojích (včetně městské dopravy).

Autobusy: linka 77 jezdí mezi terminálem a závodem Infineon (cca. 7 min). Zde je možné přestoupit na tramvajovou linku 7. Ve směru Pennrich dojedete do nejdůležitějších přestupních bodů jako je Albertplatz, Pirnaischer Platz a hlavní nádraží.

Doprava v noci

Jediná možnost jak se v noci dostat na/z letiště taxi, případně kombinace taxi mezi letištěm a stanicí tramvaje ze zastávky Infineon Nord.

Parkování na letišti

V blízkosti letiště se nachází zhruba 3.000 parkovacích míst. K dispozici je dostatek parkovacích míst jak v kompletně zastřešeném parkovacím domě, tak i na venkovních parkovištích P3 a P4A v blízkosti terminálu.

Krátkodobá parkoviště
Dle typu parkoviště až tři hodiny parkování.Tato parkovací místa se nachází venku přímo před terminálem (PK1) nebo vedle terminálu (PK2)

Venkovní parkoviště P3 – tarif Basic
Volný výběr parkovacího místa. Vjezd pouze po odebrání parkovacího lístku (platba u pokladního automatu). Bez minimální doby parkování. Nelze rezervovat online.

Venkovní parkoviště P4A – Tarif Super Low Cost: až 9 dní parkování pouze za 15 euro
Nejvýhodnější ze všech tarifů parkování. Omezený počet parkovacích míst. Minimální doba parkování: 7 dní.

Kryté parkoviště – Tarif Low Cost: týden parkování od 25 euro
Volný výběr parkovacího místa na všech úrovních. Bez minimální doby parkování.

Více informace o parkování na letišti Drážďany, poplatcích atd. lze zjistit v této přehledné tabulce zde. Rezervaci parkování lze provézt na oficiálním webu letiště.

Další užitečné tipy

Letiště Drážďany je otevřeno mezi 7-22:30 hod. Mapka terminálu je ke stažení zde.

Cestující mohou v terminálu General Aviation (GAT) využít oddělený salonek až pro 20 osob. Lufthansa a její partnerské letecké společnosti nabízí svým cestujícím, kteří mají zákaznickou kartu či letenku pro first a business class vstup do salonku. V Drážďanech se nachází senátorský salonek a business salonek v čekacím prostoru za bezpečnostní kontrolou.

Letiště v Drážďanech je velice populární pro last minute cesty s cestovními kancelářemi. Seznam a telefonní spojení na jednotlivé z nich naleznete na stránkách letiště. Narozdíl od českých letišť zde funguje – přijedeš -> bukneš -> letíš :).

Přesná adresa letiště: Flughafenstraße, 01109 Dresden, Německo

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště v Drážďanech můžete sledovat na oficiálních stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 5. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)