Letiště Drážďany

Letiště Drážďany (DRS)

Mezinárodní letiště Drážďany (DRS) leží v německém Sasku nedaleko hranic s ČR. Létá se odsud převážně do letních dovolenkových destinací. V roce 2018 letiště odbavilo více než 1,7 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 9 km
  • Oficiální web letiště dresden-airport.de

Letenky z Drážďan

Z letiště Drážďany je celoročně přímou linkou dostupných několik evropských destinací, a to například do Antalye, Amsterdamu, Curychu, Düsseldorfu, Mnichova, Frankfurtu, Londýna, Hurghady a na Fuerteventuru.

Sezónně se z Drážďan létá do Bulharska, na Mallorcu, do několika destinací v Řecku, na Kanárské ostrovy a do Turecka.

Akční letenky z Drážďan najdete na našem webu. Nezapomeňte si také nainstalovat naší mobilní appku, ať vám žádné levní letenky z Drážďan neuletí.

Letenky z Drážďan kamkoliv do světa rezervujte u nás ve vyhledávači.

Jak se dostat na letiště v Drážďanech

Doprava na letiště Drážďany ve dne

Autem

Pro cestující zejména ze severu Čech není žádné jiné letiště tak rychle a pohodlně dostupné jako letiště v Drážďanech. Po dálnici D8/A17 a A4 dojedete od  hranice ke sjezdu na drážďanské letiště po zhruba 45 minutách jízdy. Sjezd z dálnice je klasicky označen a příjezd na letiště by vám neměl dělat problémy. Cesta z Prahy na letiště v Drážďanech vám zabere asi 2 hodiny po dálnici.

Přesná adresa letiště: Flughafenstraße, 01109 Dresden, Německo

Vlakem nebo autobusem

Do Drážďan se rychle dostanete vlakem. Ze severních Čech i z Prahy jezdí na drážďanské hlavní nádraží Dresden Hauptbahnhof pravidelné spoje Českých Drah. Vlak z Prahy vás vyjde asi na 650 Kč a jezdí zhruba jednou za hodinu s výjimkou nočních hodin.

Další možností je využít autobusovou společnost Flixbus či RegioJet, které jezdí z Prahy na Dresden Hauptbahnhof několikrát denně (i v noci). Jízdenka vás vyjde zhruba na 400 Kč.

Z hlavního nádraží v Drážďanech pak na letiště dojedete rychlodráhou S-Bahn, a to linkou S2. Z hlavního nádraží se do stanice v podzemí terminálu dostanete za 21 minut a S-Bahn jezdí každých 30 minut. Vlaky jezdí mezi 4:17 a 23:18. Za jízdenku zaplatíte 2,80 € a koupíte ji v automatech na stanicích nebo online.

Na letiště jezdí také autobus 77, a to od závodu Infineon, kam se dostanete z centra tramvají. Autobus 80 jezdí na tramvajovou zastávku Grenzestrasse a Käthe-Kollwitz Platz. Autobusy jezdí zhruba od 5:14 do 0:33.

Taxíkem

Na letiště v Drážďanech se také pohodlně dostanete taxíkem – seznam společností najdete pod tímto odkazem.

Doprava v noci

V nočních hodinách si na letiště Drážďany vezměte taxík.

Parkování na letišti Drážďany

V areálu letiště jsou 3 parkoviště, na výběr máte z krytých i venkovních stání. Cena krytého parkoviště se pohybuje mezi 25 – 100 € za týden. Venkovní parkoviště vás vyjde na 30,5 € na týden a nejlevnější variantou je ekonomické parkoviště s týdenní cenovkou 15 €. Určitě si parkování zarezervujte předem online, kdy je možné získat lepší cenu.

Další možností je využití soukromých parkovišť v okolí – mrkněte se na srovnávač ParkVia.

Chce se se dozvědět více o možnostech parkování na letišti Drážďany a dozvědět se i o tipu na parkování zdarma? Podívejte se do našeho podrobného průvodce.

Další užitečné tipy

Letiště Drážďany je otevřeno 24 hodin denně. Mapka terminálu je ke stažení zde.

Nachází se zde dva obchody a jedna restaurace. Čekání na let si zpříjemníte v letištním salónku, který vás vyjde na 27 €. Přímo v areálu letiště není žádný hotel.

Nechybí bankomat a úschovna zavazadel, kde vás úschova na den vyjde od 2 €.

Své pobočky na letišti Drážďany má hned několik autopůjčoven. Ideální auto najdete v naší autopůjčovně.

Informace o aktuálních příletech a odletech na a z letiště Drážďany můžete sledovat na oficiálních stránkách letiště.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 9. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)